Toptan Astarlık Kumaş İstanbul

toptan astarlık kumaş astarlık kumaş istanbul zeytinburnu astarlık kumaş

Kumaş alan. jarse kumaş, bugün neredeyse her şey ondan dikildiği için haklı olarak evrensel bir malzeme olarak adlandırılabilir. Hem dış giyimde hem de iç giyimde pratik ve rahat stiller buradan elde edilir.

Ne tür jarse kumaş – menşe tarihi ve popülerlik

Başlangıçta jarse kumaş alanlar yününden yapılmış oldukça yoğun bir kumaştı. Ondan denizciler ve balıkçılar için sıcak, rahat ve pratik giysiler yaptılar – soğuk ve rüzgarlı havalardan mükemmel bir şekilde korunan malzeme. Aynı sıralarda jarse çorap ve iç çamaşırı dikmek için de kullanılıyordu, diğer amaçlar için malzeme hiç dikkate alınmıyordu.

polyester astar alanlar astarlık kumaş satın alan astar kumaş alan yerler 190 tel astar alan 70 denye astar alan 50 denye jarse astar alanlar polyester astar alan yerler astarlık kumaş nereye satılır

Kıyafet, şık bir pileli etekle birleştirilmiş, şekle güzel bir şekilde uyan koyu renkli, uyluk boyu bir ceketti. Kostüm halk üzerinde uygun bir izlenim bıraktı, ancak bu, malzemeye popülerlik getirmedi.

1916’da halka, jarse yün kumaştan yapılmış birkaç palto modeli de dahil olmak üzere yeni bir giysi koleksiyonu sunan her şey kökten değişti. Eleştirmenler bu kararı canlı bir öfkeyle aldılar – sonuçta, bu kumaş moda şaheserleri için değil, iç çamaşırı ve iş kıyafetleri için tasarlandı. Ancak bu, tasarımcıyı durdurmadı.

Bir sonraki defile düz jarse elbisesini içeriyordu ve halk tarafından bir patlama ile karşılandı. Bu, malzemeyi yıllarca çok popüler yaptı ve bugün birçok kişi tarafından en çok aranan ve sevilenlerden biri.

Jarse kumaş neye benziyor?

Terzilikle uğraşan çoğu kişi jarse kumaşın ne olduğunu, ne olduğunu gayet iyi biliyor. Malzeme benzer şekilde üretildiği için örme olarak sınıflandırılır – örgü makineleri kullanılarak tek sıra halinde ilmek eğirme. Tekstilin ön tarafı küçük dikey çizgilere sahip bir dokudur ve yanlış taraf yatay çizgilerdir, bu, jarseyi çoğu örme kumaş türünden ayırır.

Polyester astar satan firmalar,190 tel Polyester astar satan yerler,170 tel Polyester astar satan kişiler,çanta astarı satan firmalar,çanta astar fabrikaları,

Jarse kumaş bileşimi

Başlangıçta, jarse kumaş tamamen doğal bir bileşime sahipti – en yüksek ısı tutma özelliklerine sahip olduğu için koyun yününden yapılmıştır. Bugüne kadar kumaş üretim teknolojileri çok değişti ve bu, jarse kumaşın bileşimi olabilecek çeşitli varyasyonlar oluşturmanıza olanak sağlıyor.

Kompozisyona bağlı olarak birkaç çeşit jarse kumaş vardır:

Doğal – pamuk, doğal yün, keten veya ipek liflerinin bileşiminde. Tuvale mat bir yüzey, pratiklik ve ısıyı iyi tutma yeteneği gibi özel özellikler verirler.

Yapay – malzeme viskon veya bambudan oluşur. Yapay bileşime sahip jarse kumaşın tanımı doğala benzer. Malzeme mükemmel nefes alabilirlik ve higroskopisite sağlar, cilt reaksiyonlarına neden olmaz.

Astar kumaş Etek için astarlık kumaş satan, polyester etek astarı, denye astar etek için, etek için jarse etek,etek için 70 denye astar, kumaş alan etek için 50 denye jarse astar,etek astarı satan yerler nerede olur? Etek astarı metre fiyatı,polyester astar metre fiyatları bir etek için astar

Sentetik – kumaş polyester, elastandan oluşur. Sentetik jarse kumaş daha yüksek mukavemet özelliklerine sahiptir ancak ısıyı daha az tutar, nemi emer ve havayı daha az geçirir.

Jersey kumaşı diğer örme kumaş türleri ile karıştırılabilir, ancak gerçekten doğru malzemeye sahip olup olmadığınızı belirlemenin kesin bir yolu vardır. Bunu yapmak için, kumaşın veya bitmiş ürünün kenarlarından birini hafifçe gerin ve kumaşın esneyip esnemediğini görün. Jarse jarse anında kıvrılarak belirgin bir rulo haline gelir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!