Tişört Kumaşı Satın Alanlar

Organik pamuk ve geleneksel pamuk: hangisini seçmeli.

Kumaş alanlar. Penye Parçası alacak yerler. Pamuk en popüler kumaşlardan biridir. Gerçekten her yerde buluyoruz: pantolonlar, gömlekler , battaniyeler, iç çamaşırlar, perdeler, masa örtüleri. Kumaş alan. Ancak tüm pamuklu kumaşlar eşit yaratılmamıştır. Aslında geleneksel pamuğun, eko-sürdürülebilir modayı tercih edenler tarafından oldukça beğenilen bir alternatifi var: organik pamuk. Farkların neler olduğunu görelim.

Pamuk, bazı bilgiler

Pamuk, dünyadaki ekili arazinin %2,5’ini kaplar, ancak dünyadaki pestisitlerin (herbisitler, böcek ilaçları ve yaprak dökücüler dahil) %10-16’sını, diğer tüm ekinlerden daha fazla kullanır. Organik olmayan pamuk yetiştirme yöntemlerinde yüksek oranda kimyasal kullanımının çevresel sonuçları arasında hava ve su kirliliği; pestisit kullanımına bağlı olarak biyo çeşitliliğin azalması ve ekosistem dengelerinin değişmesi.

Organik pamuk

Organik veya organik pamuk, organik tarım standartlarına göre yetiştirilen, üretilen, işlenen ve sertifikalandırılan pamuktur. Bu malzemenin üretimi çevreye zarar vermez ve doğal süreçler ve maddeler kullanır. Organik pamuk, pamuk yününün eğirilmesiyle elde edilen doğal bir elyaftır: Bu malzeme, çevreye saygılı yüksek kaliteli giysiler için uygun, %100 saf bir malzemeden yapılmıştır.

Organik vs geleneksel

Çevreye saygı. Daha önce de belirttiğimiz gibi organik pamuk ekimi, tarım ilaçları ve gübrelerin kullanıldığı geleneksel tarımdan farklı olarak çevreyi kirleten maddeler kullanılmadan gerçekleştirilmektedir.

Cilde dikkat edin. Organik pamuk hipoalerjeniktir ve bu nedenle cilt tahrişine neden olmadığından alerjisi olanlar için mükemmeldir. Geleneksel pamukta bulunan kimyasallar ise dermatite ve tahrişe neden olabilir.

Organik pamuğa herhangi bir kimyasal işlem uygulanmazken, geleneksel yöntem ağartma ve boyama gibi kirletici işlemlerle uğraşır.

Su _ Pamuk ekimi, toprağın bol sulanmasını gerektirir ve bu da su israfına neden olur. Kontrollü organik tarım ise yenilikçi tekniklerin kullanılması sayesinde su tüketimini minimuma indirmeyi mümkün kılıyor.

Koleksiyon. İki pamuk türü arasındaki fark, hasat edilme biçimlerinden de kaynaklanmaktadır. Geleneksel pamuk genellikle lifleri bozan daha hızlı bir işlem olan makine ile hasat edilir. Organik pamuk ise liflerin saflığını korumak için elle hasat edilir. Bu nedenle “organik” giysiler daha yumuşak ve daha dayanıklıdır.

Tişört nasıl yıkanır

Teknoloji insanın dostudur, ama her zaman değil. Bilgisayarlar, konsollar, video oyunları ve hatta dronlar söz konusu olduğunda! hepsi sınıfının en iyisi.  Ancak “çamaşır makinesi” kelimesinden bahsedildiğinde akıllı telefona şu iki önemli kelimeyi yazmaya hazır milyonlarca soru işareti belirmeye başlar: “anneyi ara”.

Yeni baskılı tişörtün çok güzel. En sevdiğiniz dizinin görseliyle kalbinizin gömleğini yaptınız ve bir sonraki dizi maratonunda arkadaşlarınızla hava atmak için sabırsızlanıyorsunuz. Tek bir sorun var: onu zaten giydin ve yıkaman gerekiyor . İdeal bir dünyada herkes bunu tişörtü mahvetmeden yapabilir ve mükemmel bir beceriksizlik kombinasyonuyla baskı yapabilirdi. Ancak normal bir dünyada olduğumuz için bunun yerine biraz tavsiyeye ihtiyacınız var. İşte burada!

Baskılı tişört nasıl yıkanır

Sakin ve havalı, baskılı tişörtünüzü yıkamak düşündüğünüzden daha kolay. İlk defa yapıyorsanız, elde soğuk suyla yıkayın: kesinlikle gerekli değildir, ancak tavsiye edilir. Aksi takdirde klasik çamaşır makinesi ile devam edin. Hatırlanması gereken ilk şey: her zaman tişörtünüzü ters çevirin. Bu şekilde baskı daha az yıpranacak ve çok daha uzun ömürlü olacak, sepete çarpma, sütyen kancaları tarafından çizilme veya parça kaybı önlenecektir. Sıcaklığı maksimum 30 dereceye ayarlayın ve döndürmeye hayır deyin. Tişörtünüzü kuru temizleme yapmayınız ve kesinlikle çamaşır suyu kullanmayınız.

Şimdi akılda tutulması gereken çok fazla bilgi var gibi görünecek, ancak bir kez başladıktan sonra baskılı tişörtünüzü temizleme işleminin başlangıçta göründüğünden çok daha basit olacağını göreceksiniz. Ve bu şekilde gömlek yüz yıkamaya kadar dayanacaktır.

Baskılı tişört nasıl ütülenir

Şimdi tişörtünüzün bakımı için ikinci aşamaya geçelim: Ütüleme. Baskıyı doğrudan baskıya koyanlar gibi olmayın: Aptalca gelebilir ama dışarıdaki çoğu insan bunu yaptı (asla kabul etmeyecek olsalar bile). En sevdiğiniz kahramanın yüzünü ütüde görmek istemiyorsanız, herkese bir iyilik yapın: lütfen gömleği ters çevirin. Bu basit versiyonudur. Aksi takdirde, baskının üzerine nemli bir bez uygulayın: ancak o zaman ütüyü tişörtün üzerine yerleştirebilirsiniz. Her durumda, aşırı yüksek sıcaklıklardan kaçının ve baskınız satın aldığınız andaki kadar mükemmel olacaktır. Ve onu gururla giymeye devam edebilirsiniz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!