Stok Şifon Kumaş 0536 336 43 43

stok şifon kumaş, stok şifon kumaş alanlar, stok şifon kumaş alan, stok şifon kumaş alan yerler, stok şifon kumaş alan kişiler, stok şifon alan yer, stok şifon kumaş nereler alır, stok şifon kumaş kim alır,kumaş kim alır, stok kumaş kim alır, stok şifon kumaş satışı,kumaş kim bozar,kumaş bozan yerler,şifon kumaş alan kumaşçı, stok şifon kumaş nerede satılır,şifon parçası,

Stok Şifon Kumaş. 0536 336 43 43

Şifon giymek zahmetsizdir – çok lüks bir şekilde havadar ve yumuşak. Şifonla mı çalışıyorsun? Çok değil. Pamuk, ipek veya sentetik elyaftan yapılmış olsa da, stok şifon kumaş dikiş masasında o kadar zahmetli olabilir ki, yenilerin tipik olarak berrak olmaları için uyarılırlar.

Peki ya güzel şifonun cıvatası sizin isminizi süper sevimli bir bluz veya şık bir vardiya için çağırıyorsa? Söyle, git! Bu 10 profesyonel dikiş ipucu şifonu (neredeyse!) Herhangi bir kumaş kadar kolay hale getirebilir.

1. Doku Kağıdı Arkadaşınızdır

Kesim şifonuzun bir aksamadan (veya kayma olmadan) çalışmasını sağlamak için çalışma masanıza kağıt mendil yerleştirin. Kağıdınızı kumaşınızla doldurun, ardından desen parçalarınızı kumaşın üstüne yerleştirin ve tüm katmanları kesin. Kağıt mendil siz kestikçe kumaşın kaymasını önler.

2. Kumaş Ağırlıkları, Evet; Pimler, Hayır

Kumaş ağırlıkları, keserken kumaşın hareket etmesini önler (ve sadece düzgün bir şekilde yerleştirdiğiniz tüm işleri mahveder). İğnelerden farklı olarak, ağırlıklar ardında masif delikler bırakmaz. Herhangi bir noktada pimleri kullanmanız gerekiyorsa, yeni, ince uçlu düz uçlu pimlerle gidin ve bunları dikiş payı alanlarıyla sınırlandırmaya çalışın.

3. Tek seferde bir katman kesin

Katta kesilmesi gereken bir desen parçanız varsa, kendinizi biraz gönül yarası ve stok şifon kumaş. İki taraf da kestikçe kayacak ve tahıl çizgisini kaybetmenize neden olacaktır. Bunun yerine: Desen parçasının bir kopyasını alın, iki desen parçasını birbirine bantlayın, sonra şifonuzu tek bir kat halinde kesin.

4. Kumaşınızı İşaretlemek İçin Terzi Makinesini Kullanın

Stok ipek,ipek şifon,multi şifon,şifon kumaş alan yerler,parti ipek,stok ipek,spot ipek,spot ipek kumaş alanlar,stok ipek kumaş alan,ucuz ipek kumaş,ipek kumaş metre fiyatı,peşin ödeme kumaş alan,ipek kumaş satan yerler,toptan ipek kumaş,parça ipek kumaş,ipek kumaş nerede satılır,ipek kumaş nerede bulurum

Terzi kumaşları, narin kumaşınızı karıştırmadan konumları (dart, çentik, ilik sonları ve kapaklar gibi) işaretlemenizi sağlar. Hem desen hem de kumaş boyunca noktalı çizgiler boyunca gevşek bir dikiş dikmek için basitçe iki kat pamuk tokası ipliği (kontrast renkli) kullanın. Ardından dikişlerin üstlerini çekin ve desen parçalarını çıkarın.

5. Makinenizi Başarıya Hazırlayın

Dikişe başlamadan önce, makinenizde yepyeni, keskin bir iğnenin bulunduğundan emin olun (ve onu kumaş çekmenin ilk işaretinde değiştirdiğinizden). Ayrıca anahtar: Makineniz için mevcut en küçük açılış boğaz plakasını takın; Bu, şifonun dikiş yaparken iğne deliğinin içine çekilmesini önleyecektir – kesinlikle ihtiyacınız olmayan bir baş ağrısı.

6. Dikişlerinizi kısaltın

Dikiş uzunluğunuzu inç başına 12 – 20 dikiş arasında bir yere ayarlayarak en şifon parçası dikiş başarısı elde edersiniz. Tabii ki, her zaman şifonuzun bir hurdasıyla bir deneme çalıştırması yapın ve dikiş uzunluğunuzu gerektiği gibi ayarlayın.

7. Geri Yapıştırma İşleminden Kaçının

İnce kumaşlarda, dikişlerinizin başında ya da sonunda, ortaya çıkacağından beri ileri geri dikiş atmak istemezsiniz. Bunun yerine, arkadaki el düğümlerini yapmak için her bir dikişin başında ve sonunda yeterli iplik bıraktığınızdan emin olun.

8. Doğru Arayüzlemeyi Kullanın

Projeniz arayüz oluşturma çağrısında bulunuyorsa, ipek organze ile gidin. Hassas arabirim için mükemmel bir seçimdir, çünkü güçlü ve sağlamdır, ancak şifonun içinde kaybolur ve çok opak olmaz. Bazı durumlarda, şifon parçası ikinci bir katmanını kullanabilirsiniz.

9. Germe için izle

stok şifon kumaş, stok şifon kumaş alanlar, stok şifon kumaş alan, stok şifon kumaş alan yerler, stok şifon kumaş alan kişiler, stok şifon alan yer, stok şifon kumaş nereler alır, stok şifon kumaş kim alır,kumaş kim alır, stok kumaş kim alır, stok şifon kumaş satışı,kumaş kim bozar,kumaş bozan yerler,şifon kumaş alan kumaşçı, stok şifon kumaş nerede satılır,şifon parçası,
stok şifon kumaş, stok şifon kumaş alanlar, stok şifon kumaş alan, stok şifon kumaş alan yerler, stok şifon kumaş alan kişiler, stok şifon alan yer,

Makinenizden beslerken parça şifon germemeye özen gösterin. Dikişleriniz gerilirse panik yapmayın: Buharlı ütüleme genellikle kumaşın orijinal boyutuna geri çekilmesini sağlayabilir (şifonunuzun buhar dostu olduğundan emin olun!).

10. Finish

Kumaşınız çok yumuşak olduğundan, iç yapı dıştan görülebilir. Bu yüzden bir dikişi sizin yeni stok şifon kumaş olacak. Bu dikişler sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda kumaşınızın ham kenarlarını düzgünce gizler, aynı zamanda giysinizi dengelemeye yardımcı olur ve dikişlerinizin bükülmesini veya kazanmasını önler. Ve böyle bir uzman dikiş işinden sonra, kesinlikle bunu istemezsiniz.

Yorum Yap