Stok Polyester Kumaş Polyester Kumaş Alınır.

polyester kumaş zararlımı,polyester kumaş likralı mıdır,polyester kumaş terletir mi,polyester kumaş yazın giyilir mi,polyester kumaş nedir naylon mu,polyester kumaş çeşitleri,polyester kumaş fiyatları,polyester kumaş kaliteli mi,parti polyester kumaş,ham polyester kumaş alanlar,stok polyester kumaş alan,stok polyester kumaş alanlar,

Stok Polyester Kumaş Polyester Kumaş Alınır.

polyester kumaş zararlımı? polyester kumaş likralı mıdır? polyester kumaş terletir mi? polyester kumaş yazın giyilir mi? polyester kumaş nedir naylon mu? polyester kumaş çeşitleri? polyester kumaş fiyatları, polyester kumaş kaliteli mi? parti polyester kumaş,ham polyester kumaş alanlar,stok polyester kumaş alan,stok polyester kumaş alanlar,

Moda, tasarım ve iç tasarımda en popüler kumaşlardan biridir. Peki polyester aslında nedir?

Polyester, küçük önyargılara sahip bir moda malzemesi olarak kullanılır, çünkü yapay bir kumaştır; pamuk, ipek veya yün gibi doğal bir malzeme değildir. Ancak doğal değilse, kesinlikle polyesterin avantajları vardır.

Polyester nedir ve nereden geliyor?

Polyester, polyester iplik alanlar veya elyaftan bükülmüş herhangi bir kumaş veya tekstil için bir terimdir. Sentetik olarak üretilmiş, polietilen olarak da bilinen özel bir malzeme olan kısa bir form olarak. Etilen glikol ve asit karıştırılarak yapılır. Bunların hepsi son derece bilimsel görünüyor, ancak sonuçta polyester bir tür plastik.

Polyester kumaşa dönüştürülmüş, giyim, kumaş alanlar tekstil ve daha fazlası için kullanılabilir. Giysilerinizi seviyorsanız, muhtemelen yıkama talimatına ek olarak kompozisyonu gösteren etiketi zaten keşfettiniz. Doğal bir kumaş polyester ile karıştırılırsa, bu yüzde olarak ifade edilir.

Polyester kumaşın hangi özellikleri vardır?

Polyester çok dayanıklı ve birçok kimyasal maddeye karşı dayanıklıdır

Polyester Kumaş
Polyester Kumaş

Moda endüstrisinde popüler bir kumaş parçası alanlar, çünkü büzülmeye ve gerilmeye karşı dayanıklıdır, kırışmaya ve aşınmaya karşı dayanıklıdır

Polyesterin yapımında kullanılan lifler çok güçlüdür ancak hafif

Liflerin zengin renklerle boyanması ve spot kumaş alan ikna edilmesi kolaydır

Çok boyutlu kararlı

Polyester kumaşın temizlenmesi kolaydır ve evde kolayca yıkanabilir

Çabuk kurur ve bu nedenle dış giyimde kullanılır

Neden polyester seçmeliyim?

Polyester, giyim için popüler bir seçimdir çünkü lifler termo plastiktir, yani ısıya duyarlıdır. Bu,% 100 polyesterden yapılmış stok kumaş lazerle kesmenin yanı sıra kalıcı katlara ve dekoratif şekillere ısıl işlem görebileceği anlamına gelir. Özellikle, bu elyaf kir tutmaz ve bu nedenle bakımı kolaydır.

% 100 polyesterden yapılmış kıyafetlerin statik olarak yüklenebileceğini fark etmiş olabilirsiniz. Saç modeli oturması gerekiyorsa ve belki de onlara dokunursanız yanlışlıkla elektrik çarpmasına neden olacak bir zararsız, ama can sıkıcı olabilir! Bütün bunlardan kaçınmak için polyester genellikle pamuk gibi kararlı liflerle karıştırılır. Bunun sonucu poli pamuk olarak adlandırılır ve her iki malzemenin de avantajlarını içerir; güçlü, dayanıklı, kırışıklara dayanıklı ve% 100 stok polyester çok daha fazla nefes alabilir.

Polyester kullanımının dezavantajları var mı?

Bazı insanlar sadece pamuk, kaşmir, ipek, yün ve diğerleri gibi doğal parti kumaş ve iplikler giymeyi ve kullanmayı sever. Bunun avantajı, bu malzemelerin genellikle nefes alabilir, cilt dostu ve dayanıklı olmasıdır. Bununla birlikte, insan yapımı elyaflardan daha maliyetli olabilirler ve bakımlarında daha fazla özen göstermeleri gerekir.

polyester kumaş zararlımı,polyester kumaş likralı mıdır,polyester kumaş terletir mi,polyester kumaş yazın giyilir mi,polyester kumaş nedir naylon mu,polyester kumaş çeşitleri,polyester kumaş fiyatları,polyester kumaş kaliteli mi,parti polyester kumaş,ham polyester kumaş alanlar,stok polyester kumaş alan,stok polyester kumaş alanlar,

Polyester gibi sentetik kumaşlarla ilgili temel problem nefes almamalarıdır. Bu nedenle, bazı insanlar, elbette rahatsız edici olabilecek bir nem hissinin terlemenin veya geliştirmenin daha kolay olduğunu keşfederler. Bunun nedeni, diğer taraftan, polyesterin kumaş alanlar pamuk gibi kumaşlardan nemi zar zor emebilmesidir. Modern üretim süreçleri zaten daha fazla nemi emen, bunları spor ve günlük kullanım için mükemmel kılan polyester kumaşlar üretebilir.

Polyester giysiler pürüzsüz ve neredeyse ipeksi hisseder. Bir stok kumaşçı yapmak için, elyaflar örüldüğü gibi dokunabilirler, kumaşa örülerek esneklik kazandırılır. Doğal olarak parlak elyaf, çeşitli amaçlar için modifiye edilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın