Stok Kumaşlar 0536 336 43 43

stok kumaşlar stok kumaş stok kumaş alanlar,stok kumaş alan kişiler stok kumaş alan yerler stok kumaş kim alır

Stok Kumaşlar.

Desen parçalarını, kumaşın talimat verdiği ve kestiği gibi uzatabilir ve istediğiniz kadar hızlı bir şekilde dikmeye hazır olabilirsiniz, ancak eğer bir giysi hazırlarsanız, treninizi yavaşlatmak isterim.

Çünkü, el işi kumaş kesmeden önce küçük ayrıntıları metodik olarak ve dikkatlice değerlendirdiğinde iyi yapılmış bir giysi temin edilir.

Öğrendiğim ve bu ayrıntılara dikkat etmeye başlayana kadar, bitmiş projemde ciddi bir değişiklik olduğunu fark ettim. Projelerimin daha önce iyi olmadığını söyleyemem ama kesin olarak bitmiş giysilerimin ortaya çıkma biçiminde genel bir iyileşme görebiliyorum.

Öğrendiğim şey, kumaşı kestiğimizde, tane çizgisinin her desen parçası boyunca doğru bir şekilde düşmesi önemlidir. Bu, eğer bir parça tahılı keserse, o zaman bitmiş giysinin uygun şekilde düşmemesi ve tahılı kesilen alanın hoş olmayan şekilde çarpık görünmesi muhtemeldir.

Bununla birlikte, her şeyden önce kumaş hazırlığı yapmak ve kumaş düzenini düzeltmek daha da önemlidir.

Ve böylece bu makalede, kumaş hazırlığına kalıp hazırlığına kalıp hazırlığına ve ayrıca kumaşların nasıl yapılayacağına değineceğim.

1. Kumaş hazırlık ve kumaş düzeni

Pamuk kumaş,polyester kumaş,viskoz kumaş,viskon kumaş alanlar,polyester kumaş alanlar,parti polyester kumaş,parti pamuk kumaş alan,stok pamuklu kumaş,spot polyester kumaş,stok polyester kumaş,spot pamuklu kumaş,ucuz pamuklu kumaş,ucuz saten kumaş,parti saten,spot şifon,stok gabardin,stok kot kumaşı,parti kot kumaş,parti alpaka kumaş,parti kaşmir kumaş,parti elbiselik kumaş,elbiselik kumaş alanlar,ucuz elbiselik kumaş
Pamuk kumaş,polyester kumaş,viskoz kumaş,viskon kumaş alanlar,polyester kumaş alanlar,parti polyester kumaş,parti pamuk kumaş alan,stok pamuklu kumaş,spot polyester kumaş,stok polyester kumaş,spot pamuklu kumaş,ucuz pamuklu kumaş,ucuz saten kumaş,parti saten,spot şifon,stok gabardin,stok kot kumaşı,parti kot kumaş,parti alpaka kumaş,parti kaşmir kumaş,parti elbiselik kumaş,elbiselik kumaş alanlar,ucuz elbiselik kumaş

Kumaşın hazırlanıp düzgün bir şekilde yerleştirilmesi çok önemlidir. Bu adım yağsız olarak kesinlikle istemediğiniz bir sonuç olacaktır!

Kumaşın döşenmesinden önce, kumaşı önceden hazırlamak iyi bir uygulamadır.

Peki kumaşı döşemeden önce nasıl hazırlarsınız?

Kumaş hazırlık

Kumaşa gelince, bir lağım için ilk ve en önemli şey parça kumaşı önceden bastırmaktır.

Kumaşı yıkadıktan ve kurutduktan sonra, her zaman kırışıklıkları gidermek için kumaşa her zaman iyi bir baskı yaparım. Böylece projenin başlaması için gayet düzgün duruyor.

Kumaşları, kenarları yukarı bakacak şekilde, kenarları dikmek üzere, kenarları kenarlara doğru bakacak şekilde katlayın.

Kumaşı bu şekilde yatırdığınızda, kumaş parçası köşeleri tamamen karıştığından emin olup olmadığına bakın . Kumaş köşelerinin kare oluşturmadığını görebilirsiniz.

Bu, tahılın düzeltilmesi gerektiğinin bir göstergesidir.

Kumaş tahılı nasıl düzeltilir

Kumaş tanesini düzeltmek için, bu hilelerden ikisinden birini çözmek için araştırılabilir.

1. Ham kenarları doğrudan tahıl ile kesin veya kesin:

Büyük olasılıkla ham kenarı düz kesmemiş olacaksınız çünkü kumaşı mağazadan getirdiğinizde kenarı tam olarak düz kesmemiş olmaları gerekir. Bunu hemen hemen her zaman böyle buluyorum.

Her zaman düz kesilmesini kontrol ederdim. Olmazsa, ham kenarı dümdüz keserim.

Bunu pamuklu bir kumaşla yapmak için tek yapmanız gereken makasınızla ham (kesilmiş) kenara yakın bir keski yapmak. Ardından yırtılan kumaş parçasını sonuna kadar çekin. Bunun yapacağı şey, kumaşın ham kenarı tamamen düz bırakarak kopmasıdır.

Bu yöntem yalnızca pamuklularda ve benzerlerinde çalışır.

Pamuk dışındaki kumaşlarda, kumaş parçası tanesini düzeltmenin yolu, makasla koparmanızdır. Sonra, yırtılmış kumaş arasında gevşek bir iplik bulacaksınız. İpliği tutun ve diğer uca ulaşana kadar bit-bit toplayıp çekerek kumaştan uzağa çekin.

Bu iplik kumaştan uzaklaştığında, belirgin bir düz çizgi (yakından bakarken) bulacaksınız. Bu düz tahıldır. Şimdi bu çizgiyi bir rehbermiş gibi kesin.

Bir kez daha, daha önce olduğu gibi için kumaşı ile uzunlamasına katlayın.

Bunu yaptıktan sonra, köşelerin hala karışmadığını görüyorsanız, bir sonraki bahis tahılın doğrulanmasıdır…

2. Kumaşın tahılı nasıl doğrulanır

Kumaş tanesini düzeltmenin nedeni, stok kumaşlar yerleştirdiğinizde kare şeklinde kalmasıdır.

Bunu yapmak için, kumaşın tek bir kişinin kullanması büyükse, size yardım edecek birine ihtiyacınız olabilir. Yapmanız gereken, her biri, kumaşın zıt çapraz köşelerini alıp, sadece onu çekmektir. Bu diğer köşelerde de tekrarlanabilir.

Sonra bir kez daha kumaşı için uzunlamasına katlanmış kenardan aşağıya yatırın. Umarım bu kez köşeleri kare gerekir.

Mükemmel Kumaş düzeni

Kumaşınızı masaya, güzel yüzü yukarı bakacak şekilde yerleştirin.

2. Kumaşın döşenmesi söz konusu olduğunda, kumaşın uzun kenarlarını, kumaşın güzel tarafını içeride tutarken (sağ taraflara bakacak şekilde) “kenarlara bakacak şekilde” dedikleri gibi, iki kenarları karşılayarak uzunlamasına katlarsınız.

3. Alacağınız şey, kumaşın yanlış tarafı size doğru bakacak şekilde uzun katlanmış bir kumaş parçasıdır.

Kenar bir kenara akarken ve karşısındaki bir kat ise. Ve her iki ucundaki iki ham kenar. Köşeleri karıştı.

2. Kumaş üzerine desen hazırlama ve desen yerleşimi

Kumaşın hazırlanmasında olduğu gibi, desen parçalarını bastırmak için de aynı şekilde iyi bir uygulamadır. Doğru şekilde sonuç alabilmemiz için desenin kumaş üzerine pürüzsüz ve düz durması için kırışıklıklardan kurtulalım.

Desen parçaları nasıl hazırlanır

Kırışıklıkları gidermek için kağıda baskı yaptığımız için tek yapmanız gereken, ütüyü düşük bir ayara getirerek buharsız ve hafifçe bastırmaktır.

stok kumaşlar stok kumaş stok kumaş alanlar,stok kumaş alan kişiler stok kumaş alan yerler stok kumaş kim alır
stok kumaşlar stok kumaş stok kumaş alanlar,stok kumaş alan kişiler stok kumaş alan yerler stok kumaş kim alır

Şimdi, aynı zamanda, seçim görünümünü dikmek için gerekli parçaları ayırmak iyi bir fikirdir. Bu sizi olası karışıklıklardan kurtaracaktır.

Kumaş üzerine desen düzeni nasıl

Daha büyük kalıp parçalarıyla başlıyorum. Ayrıca, üzerlerinde kat çizgisi okunu işaret eden parçalarla veya ‘katlanma yeri’ yazan kelimeleri de kullanıyorum.

Bu parçalar basitçe kumaşın katlanma alanına yerleştirilmelidir.

Düz Tahıl çizgisi işaretlemesi

Tahıl çizgisi, bir desen parçasından aşağı doğru ilerleyen, sizi parça parçasını paralelliğe yerleştirmenize yönlendiren uzun düz oktur.

Bu desen parçalarını bu kez yerleştirmek için, bir cetvelin yardımına ve her bir parçanın üzerine okun üst ucundan kenara kadar ölçtüğünüz kumaşa ve aynı zamanda okun alt ucuna kadar ölçmeniz gerekir.

Amaç, tane çizgisinin mükemmel bir şekilde çizgiye paralel olarak elde edilmesini sağlamaktır; örneğin, okun üst ucu kanala 4 inç olarak ölçülürse, tahıl çizgisi işaretlemesinin alt ucunda da 4 inç ölçmelidir.

3. Desen parçalarının kumaşa sabitlenmesi

Desen parçalarını sabitlemek oldukça basittir. Yine de şahsen benim en iyi yöntemim değil.

Benim tercihim yöntemim kalıp ağırlıklarının kullanılması. Bu metodu daha derinlemesine açıklayana kadar işte metodu.

Böylece, kalıp parçalarını sabitlemek için, serbest elimi çalıştırırken, parçayı düzleştirmek için köşelerimi aşağıya indirerek başlayacağım.

Ardından, ihtiyaç duyulan her yer arasındaki boşlukları sıkıştırın.

Desen parçalarının iç kısmına tutturulmuş tüm pimleri tutmaya dikkat edin, böylece kumaşı kesmeye geldiğinizde makasta hiç pim sıkışmaz.

Desen ağırlıkları

Dediğim gibi, desen parçalarını parça kumaşa tutturmak için tercih ettiğim yöntem.

Neden? sen sor

Sabitleme işleminin kumaş düzenini bozabileceğini düşündüğüm küçük OKB tarafım olduğunu düşünüyorum.

Stok kumaşlar tanelerini olabildiğince düz bir şekilde yerleştirmek için tüm çabamı harcadığımı hissediyorum ve sonra bununla uğraşırsam çimdikledikten sonra karıştırıyor… bana mükemmeliyetçi diyorsunuz … bilmiyorum!

Her neyse, bu, desen parçalarını tutmak için gerçekte ağırlık satın alabileceğiniz için diğerleri tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

Her şey desen ağırlıkları gibi çalışır! biraz ağırlığı olan bir şey iyidir! Mutfak dolabımdan ton balığı kutuları ve sardalya kutuları kullanıyorum – işi hallettim!

4. Desen işaretlerini kumaşa aktarın. ÇOK ÖNEMLİ!

Deseni kumaştan çıkarmadan önceki son adım budur.

Bu adımın çok önemli olduğunu söylediğimde amacımı haklı göstermek istiyorum.

Demek istediğim, umarım ne demek istediğimi anlayacağınız bir senaryo.

Önünüze geçmek için iki büyük yama cepli bir ceket diktiğinizi ve stok kumaşlar kestikten sonra küçük noktaları / daireleri işaretlemeyi atladığınızı, kumaşı kestikten sonra hemen fark edersiniz. Böylece her iki taraftaki aynı hizada olan yama ceplerini yerleştirebilirsiniz.

… Yani şansınızı doğru mu elde edersiniz (ustaca bir yargınız varsa) aksi takdirde proje sadece maalesef “ev yapımı” görünen bir ürün olmak zorunda kalacak. Şimdi, seni tanımıyorum ama onu giyerek dolaşmak istemiyorum!

İşaretler kaybolacak kadar işaretler olmadan atlanabilecek kadar küçük görünebilir. Güven Bana!

İşaretleri kumaşa aktarmak için, terzi kesicileri yapabilir veya terziler aydınger kağıdı kullanabilirsiniz.

‘Desen basılmış yüz aşağı’ nedir

Desen talimatları bazen, desen kısımlarının bazılarını basılı yüzleri aşağı bakacak şekilde kumaşın üzerine yerleştirmenizi isteyebilir. Tek yapmanız gereken, bu belirli parçaları tersi yönde yerleştirmeniz söyleniyor.

Hangi parçaların yazdırılacak yüzleri aşağı bakacak şekilde yerleştirileceğini bileceksiniz, çünkü bu parçalar desen talimatlarında gölgeli parçalar olarak gösteriliyor.

“Kumaşlı” desenli kumaşın kesilmesi

stok kumaşlar,stok kumaş,stok kumaş alanlar,stok kumaş alan kişiler,stok kumaş alan yerler,stok kumaş kim alıyor,stok kumaş kim alır,stok kumaş alanlar nerede,kimler kumaş alır,kim stok kumaş alır,
parça kumaş kumaş parçası parça kot kumaş parça viskon kumaş parçaları

Yönü olan herhangi bir desenli stok kumaşlar, örneğin ağaçlarla basılmış kumaş. Ağaç gövdesi üst kısımda ve dalları alt kısımda bir giysi yapılmışsa aptalca görünmez miydi?

Aynı şekilde, örneğin kadife gibi havlı kumaşlar da bir yöne sahiptir. Ellerinizi kadife aşağı doğru koyarsanız, alanın kalan kumaştan daha koyu göründüğünü göreceksiniz. Bu nedenle, bu kumaşı, keseceğiniz tüm desen parçalarıyla aynı yönde ilerleyen hav ile kesdiğinizden emin olmalısınız.

Dolayısıyla dikiş dünyasında, böyle bir yöne sahip olan kumaşlar, Nap’lı spot kumaşlar olarak bilinir.

Şekerleme parça kumaşlar, tüm desen parçaları bir yönde ilerlerken kesilir.

Kumaşınızın bir kestirmesi endişelenmiyorsa, hemen hemen her zaman farkettim ki, dikiş desenleri kumaş kestirmeyi dikkate alır ve desen talimatları üzerinde ayrı bir kesme düzeni çizimi vardır.

Yorum Yap