Spot Kumaş

Spot Kumaş
Spot Kumaş

Yüzyıllar yün özelliklerini kanıtlanmış ya da biz başka bir tekstil bildiği gibi merinos yünü, işlevsellik için bugün olun. Sadece dağcı farklı mevsimler maruz aşırı koşullar genellikle ve korur ve her durumda güvenilir bir şekilde çalışır giyeceğe ihtiyacı var:

Spot Kumaş
Spot Kumaş

Merinos birçok avantajı vardır: kokmaz, nem fitilleri, antistatik olup, ciltte çizik yok, bu iyi yalıtır, kolay ve uyumunu veya sert kıvrımlarını korur. Ve tamamen doğal, sürdürülebilir bir şekilde.

YÜN KOKULU

Kim koklamak ister? antibakteriyel etkiye sahip olduğu için, daha az kıyafet parçası ile daha az günlük dağ turlarına çıkmanızı mümkün kılar. Bunun nedeni yün elyafının yapısındadır: Yüzey, çatı kiremitlerini anımsatır (karşılaştırmalı olarak: sentetik kumaş satanlar lifler pürüzsüzdür), böylece bakterilerin sabitlenmesi zordur. Ve kesinlikle küf kokusundan sorumlu olan bu bakterilerdir.

Buna ek olarak, merinos yünü sayesinde cilde daha az terletir, çünkü nem doğrudan fiberin içine emilir. Buna ek olarak, yün lifleri pratikte yerleşik bir ucuz kumaş çamaşır makinesine sahiptir: Parça kumaş alan bunlar merinos lifinin protein molekülleridir – kokuya neden olan bakterileri basitçe yıkarlar. Bu yüzden rakipsiz kendi kendini temizleme işlevini sabırsızlıkla bekleyebilir ve giyim merinosunu çok sık yıkamayız. Bir dağ turundan sonra, ürününüzü nemli havalarda havalandırın. O zaman sadece ertesi gün kokulu olmadan koyabilirsiniz. Arkadaşların ve çevreniz mutlu!

YÜN NEMLENDİRME

Spot Kumaş
Spot Kumaş

Yün lifleri hidrofilik liflerdir – ve bu onları son derece fonksiyonel kılan şeydir. En iyiyi ısıtıyorlar ve ıslaklık hissetmeden, kendi ağırlıklarının% 35’ine kadar nemi emebiliyorlar. Lif, lif nemi lif çekirdeğine göç ederken kuru kalır. Yün, alpaka kumaş alanlar aşağıya veya polyesterin aksine, ıslandığında bile sıcak ve rahat hisseder. Ek olarak, vücudun doğal bir soğutma fonksiyonu olarak terleme engellenmez. Merinos parti iplik yünü de nefes alabilir: “nefes alabilirlik” için bilimsel terim nem tamponudur. Yani, tekrar kuru olduğunda – nem seviyesi düşer, bu nem tamponlama tekrar deri yoluyla, doğrudan bir mikro kumaş alanlar elyaf, su buharının kabiliyeti ve bu serbest belirtir.

İşte bu yüzden yün de hızlı bir şekilde kurur – bu da sıcak yaz aylarında bile sizi serinletir. Tabii ki, nemi tekrar salıyor – ve bu da ılık sıcaklıklarda tazelemeye izin veriyor: sıcak ortam havası hızlı bir kurutma etkisine yol açıyor, bu da soğutma buharlaşmasını soğutuyor. Tam olarak bu nedenle merinos yünden yapılmış, hepimizin çok sevdiği en fonksiyonel ve çabuk kuruyan fonksiyonel iç çamaşırı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın