Spot Kot Kumaş Alınır

spot kot kumaş kot parti kumaş kot stok kumaş spot kilo ile kot kumaş spot denim kumaş
spot kot kumaş kot parti kumaş kot stok kumaş spot kilo ile kot kumaş spot denim kumaş.

Spot Kot Kumaş

Denim nedir ve terim nereden geliyor? Açıklığa kavuşturuyoruz!

DENİM TANIMI

Fransa moda ülkesidir, bu nedenle kotun aslen bu ülkeden gelmesi şaşırtıcı değil. Güney Fransa’nın Nîmes kentinde giyim için sağlam bir pamuk / kenevir elyafı kumaş icat edildi. “Serge de Nîmes” (Nîmes’den kumaş) doğru addı ve Amerikalılar tarafından denime kısaltıldı. Kumaş ilk olarak Amerikan şirketi Levi Strauss aracılığıyla tanındı.

Levi Strauss yaklaşık 120 yıl önce günlük kıyafetler tasarladı. Şirket, işçiler için – özellikle altın madencileri – dikişlerde yırtılmaya devam etmeyen daha sağlam pantolonlar yaratmak istedi. Pantolon perçinler ile takviye edildi ve bir katı, daha güçlü kumaş Nîmes’eKullanılmış. Perçinli denim kotlar doğdu.

KOT KUMAŞTAN YAPILAN PANTOLONLARA NEDEN KOT DENİR?

parça kot alan ucuz kot kumaş

Kilo İle Denim kotlar uzun zamandır işçi pantolonu olmaktan çıktı, daha ziyade çeşitli tasarımlarda modaya uygun bir giyim eşyası oldu. James Dean ve Marlon Brando gibi film yıldızları, denim tarzını kendileri için keşfetmiş durumda.

Ama kot adı nereden geldi? Parti Kot teriminin kökeni İtalyan Cenova (Fransız Gênes) kentindedir . Sağlam pamuklu pantolonun ilk taslağı buradan geliyor. Bu Amerika’ya geldiğinde, Amerikan kotu Fransız Gênes’den geliştirildi. Sonuç olarak, Nîmes’in dokuma kumaşıyla Gênes’in pantolon şekli, denim malzemeden spot kot pantolon haline geldi.

DENİM RENGİ NASIL ORTAYA ÇIKIYOR? Parti kot kumaş.

Spot Denim üretiminde denim malzemeyi sağlam ve ağır kılan kalın, yırtılmaya dayanıklı pamuk iplikler kullanılır. Bu parti iplikler, onları daha da dirençli hale getirmek için dimi dokuma (dokuma kumaşlar için üç temel dokuma türünden biri) kullanılarak dokunur. Bu tür dokuma denim kot pantolona eğimli bir sırt verir. Bilmeniz gerekenler: Dokuma yaparken çözgü ve atkı arasında bir ayrım yapılır. Çözgü dimi, dokuma malzemede giysinin üst kısmında yer alan ipliğe verilen isimdir. Atkı ipliği arkadadır ve görünmez. Parça Denim kumaş üretirken sadece çözgü ipliği indigo (mavi renk) ile boyanır, atkı ipliği beyaz kalır. İki tonlu denim tarzının geldiği yer burasıdır: Dışarıdaki kotun tipik mavi rengi ve pantolon ters çevrildiğinde içerideki beyaz-mavi renk.

Parti kot alanlar,parti denim alan,parti kot satan,parti denim satan,kiloyla parti kot,ucuz kot kumaş,ucuz denim kumaş,ucuz gabardin kumaş,zeytinburnu kilo ile kumaş,kilo ile denim kumaş satan yerler,

Kilo ile Kot Kumaş. Yana çözgü ipliği tamamen boyalı değil aracılığıyla, çeşitli yıkamalar kot renkleri ve renk efektleri birçok farklı sonuçlanır.

Ancak dikkatli olun: kot pantolonunuzu seviyorsanız, onları çok sık yıkamamalısınız. Çünkü her yıkamada orijinal renginin bir kısmı kaybolur.

DENİM KUMAŞLA DİKİN. Kilo İle Kot Kumaş

Hiç stok kot pantolon üzerine yama dikmeyi denediniz mi? Kot kumaş alan genellikle kalın ve sağlam olduğu için normal bir iğne ile sorun yaşarsınız. İğneyi diğer taraftan çıkarmak için çok fazla güç kullanmanız gerekir. Her halükarda, kalın kumaştan daha çabuk geçebilmek için keskin bir iğne kullanın.

Spot Kot Kumaş Alan. Bir dikiş makinesiyle dikmek istiyorsanız, en iyisi bir kot iğnesi kullanmaktır. Bu, parti kumaşı daha iyi delmesi ve kırılmaması için daha güçlü ve daha sivridir. Dikiş dikerken bir iğne ile karşılaşırsanız, iğneyi değiştirmek daha iyidir. İnce uç büküldüğünde, kumaşta göze hoş görünmeyen delikler yırtılabilir.

Başka bir ipucu: Dikişe başlamadan önce denim kumaşı daha sonra çekmemesi için yıkamalısınız.

GÜNÜMÜZ DENİM KOTLARINDA GEÇMİŞE KIYASLA NE DEĞİŞTİ?

spot kot kumaş kot parti kumaş kot stok kumaş spot kilo ile kot kumaş spot denim kumaş
spot kot kumaş kot parti kumaş kot stok kumaş spot kilo ile kot kumaş spot denim kumaş.

Parti kot kumaş alan. Geçmişte denim kotlar saf pamuktan yapılmıştır ve işçi sınıfına yöneliktir. Bugün gündelik hayatı denim tarzı olmadan hayal etmek imkansız. Pantolonlar, yelekler, ceketler, paltolar, şapkalar ve hatta koltuklar ve kanepeler – neredeyse her şey denim malzemeden tasarlandı. Denim pantolonlar söz konusu olduğunda yüksek bel, ve normal kesim kot gibi sayısız tasarım arasından seçim yapabilirsiniz – her yaş grubuna, moda dalgasına ve figüre uygun kot pantolonlar mevcuttur.

Ancak kullanılan denim kumaş satın alanlar da zamanla hareket etti. Günümüzün denim malzemesi genellikle polyester veya elastan ile karıştırılır. Böylece kotlar rahatça oturur ve yine de gerilir – aksi takdirde oturup eğilmekte sorun yaşarız. Elastan içeriği de kotu daha hafif ve daha rahat hale getirdi. Bununla birlikte, karışık kumaş nedeniyle kotlar artık eskisi kadar dayanıklı ve dayanıklı değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın