Spot İplik Alınır.

Spot İplik Alınır. Spot İp Alıyoruz.

Dikiş ipliği, bir giysiye istenen şekli vermek ve dikişleri oluşturarak vücut parçalarını bir arada tutmak için temel bir hammaddedir. Mağazalar, endüstriyel giysi üreticileri ve moda evleri için çok önemli bir ürün. Hem fonksiyonel hem de estetik özelliklere sahiptir. Dikiş yapmak için kullandığımız zaman fonksiyonel rolünü oynuyor, nakış ya da aplike gibi süsleme amaçlı kullandığımız zaman estetik özelliklerini oynuyor.

Ayrıca, otomotiv endüstrisinde araba koltukları, hava yastıkları, emniyet kemerleri ve araç içi tasarım yapmak için de kullanılır. Ayrıca ayakkabı endüstrisinde de kullanılır. Nakış endüstrisinde de harika bir kullanımı var.

Parti iplik alanlar

Dikiş ipliği çeşitli tiplerde ve son kullanımlarda olduğu için, satın almadan ve kullanmadan önce bu konuda doğru bilgiye sahip olmalıyız. Şimdi aşağıdaki şekilden tanımı, çeşitleri ve kullanımlarını bileceğiz.

Dikiş İpliği Tanımı

Dikiş ipliği, dikişleri sabitleyerek bir giysinin veya herhangi bir giysi ürününün işlevsel özelliklerini sağlayan bir süslemedir. Dikiş için kullanılan fakat örme ya da dokuma için özel bir iplik türüdür.

Spot İplik Alanlar.

Kapatma ve üst dikiş dikişlerinden bahsedersek, çekirdek bükülmüş iplikler mükemmel kalitede dikişler verebilecek mükemmeldir. Aşırı kilitleme veya kapak dikişleri için, sürekli dökme filament iplikleri mükemmeldir. Yüksek kaliteli denim giysiler için, doğal ve sentetik elyaf karışımlı karot iplikleri dikişleri kapatmak için mükemmeldir. Deri ürünler için mükemmel dikiş mukavemeti elde etmek için sürekli filament iplikleri mükemmeldir.

Pamuk iplik

Pamuk, en çok kullanılan doğal dikiş ipliğidir ve temel dikiş için idealdir. Daha az bükülme veya damla dikiş ile daha iyi dikme kabiliyetine sahiptir. Dikiş makineleri uzun süre çalıştığında iğne, pamuk ipliği tarafından kolayca emilebilen bir ısı üretir. Kolayca boyanabilir ve ayrıca dikişlerin içine iyi kalıplanabilir. Mukavemet ve aşınma direnci, sentetik ipliklerle karşılaştırıldığında çok iyi değildir. Pamuk ipliği aşağıdaki gibi üç kategoride sınıflandırılabilir:

İplik tekstil dikiş örgü dokuma ve halat yapımında kullanım için uygun, uzun ve kesintisiz bir uzunluğa sahip elyaflardır. herhangi bir sayıda sentetik veya doğal elyaftan iplik yapılabilir . Çok ince iplik olarak adlandırılır iplik. İp alan yerler her iplik tek bir iplik halinde olmak üzere her sayıda kattan oluşur, bu iplikler son ipliği yapmak için birlikte bükülür (katlanır).

Bazı durumlarda, iplik monofilament olabilir, bu durumda tek bir elyaftır. Monofilament olarak sayılır doğal liftir ipek .

İplik, bir eğirme veya hava tekstüre etme (genellikle taslanizasyon olarak adlandırılır ) işlemi ile üretilir .

iplik üretimi sanayileşen ilk süreçlerden biriydi.

Kumaş imalatında kullanılan iplik, kısa boyda çeşitli elyaf türlerinin eğrilmesi ile yapılmaktadır . Yüksek mukavemetli, yapay parlaklık ve yangın geciktirici özelliklere sahip sentetik lifler , kumaş için iplik üretimi için farklı oranlarda iyi su emme ve cilt rahatlatma özelliklerine sahip doğal liflerle harmanlanır . En yaygın kullanılan karışımlar pamuk polyester ve Yün-akrilik elyaf karışımlarıdır.

Sentetik dikiş iplikleri spot dikiş ipliği alan yerler

Spot ip alan,spot iplik alanlar,spot iplik alan yerler,spot ip kim alır,spot ip,spot iplik,spot polyester iplik alan,spot dikiş ipliği alan,dikiş ipliği alan,dikiş ipi alanlar,dikiş ipi alan yerler,ucuz iplik,ucuz dikiş ipliği,spot dikiş ipi,

Kullanılan en yaygın sentetik dikiş ipliği polyester ve naylondan yapılmıştır. Sentetik elyaf ipliklerin aşınmaya karşı direnci, daha az büzülme, iyi renk haslığı ve doğal elyaf ipliklerinden daha güçlü olmaları. Doğal elyaf ipliklerinin sınırlamaları nedeniyle, üreticiler sentetik elyaf ipliklerine dönmüştür.

Polyester ipler dikiş ipi alanlar

Polyester iplikler daha güçlüdür ve mükemmel dikiş yeteneğine sahiptir. Bunları kumaş veya deriden çok az sürtünmeyle kolayca geçmeye hazır hale getirmek için yağlama yapılır. Bunlar inşaat ve bitişe göre örme, dokuma veya deri ürünleri dikmek için uygundur. Bunlar düz pamuk ipliklerinden bakmak için daha parlaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*