Spandex Kumaş Alan Spandeks Alanlar

spandeks kumaş alan, spandeks kumaş alanlar, spandeks kumaş satın alan, spandeks kumaş alan yerler, Spandex kumaş alan, Spandex kumaş alan yerler, Spandex kumaş satın alan,

Spandex kumaş alanlar. Spandex nasıl bir kumaş? Spandex kumaş sağlıklı mı? Spandex kumaş Terletir mi? Spandex kumaş nerelerde kullanılır? elastan nedir? Son derece esnek kumaş hakkında her şey

ELASTAN’UN TANIMI

Spandex veya elastan, kumaşların elastikiyetini arttırmak için kullanılan oldukça elastik bir sentetik elyaftır. Bununla birlikte, elyaf sadece kumaşlara eklenir – giyim durumunda, bu genellikle yüzde 2 ila 30’dur.

TOPTAN KUMAŞ SATIN ALANLAR… 0536 336 43 43

ham saten ala parça saten alan saten kumaş alanlar saten kumaş nereye satarım parti saten kumaş stok saten kumaş spot saten kumaş likralı saten kumaşa lanlar mat saten alan mat saten kumaş nereye satılır

ELASTAN’IN KÖKENİ

İlk elastan elyaflar 1959 yılında “Fibre K” olarak Amerika pazarına girdi. Üç yıl sonra, boyutsal olarak kararlı kimyasal elyaf, Lycra markası altında satıldı. Diğer marka isimleri Dorlastan, creora, Linel ve Elaspan’dır. İngilizce konuşulan ülkelerde, elastan genellikle spandex adı altında bulunur.

ELASTAN NEYDEN YAPILIR?

Avrupa tekstil etiketleme yasasına göre, bir elyaf en az yüzde 85 poliüretan içerdiğinde elastan olarak adlandırılır – bu madde elyafların mukavemetini sağlar. Polietilen glikol, sentetik elyafa yüksek elastikiyetini verir.

ÇERKEZKÖY KUMAŞ ALANLAR… 0536 336 43 43

ELASTAN NASIL YAPILIR?

Elastan saf haliyle yaygın olarak kullanılmaz, ancak elastikiyet kazandırmak için diğer liflere eklenir. Elastan söz konusu olduğunda, iki sentetik madde poliüretan ve polietilen glikol birbiriyle birleştirilir ve kuru bir eğirme işlemi kullanılarak oldukça elastik lifler halinde eğrilir.

ELASTAN KOT VE DİĞER GİYSİLERDE NE YAPAR?

Kot kumaş nasıl kesilir,şifon kumaş nasıl kesilir,krep kumaş nasıl kesilir,ince kumaş nasıl kesilir,likralı kumaş nasıl kesilir,kalın kumaş nasıl kesilir,kadife kumaş nasıl kesilir,kumaşlar nasıl kesilir,saten kumaş nasıl kesilir,nevresim kumaş nasıl kesilir,perde nasıl kesilir,astar kumaş nasıl kesilir,

Elastan, uzunluğunun üç katı veya daha fazla uzatılabilir ve ardından orijinal şekline geri dönebilir. Bu, elyafı çoraplar, spor giysiler mayolar ve daha fazlası için ideal hale getirir. Elastan oranı ne kadar büyük olursa, gerilebilirlik o kadar iyi olur: örneğin bir mayoda yüzde 30’a kadar çıkabilirken, kot pantolonların rahat bir şekilde oturmasını ve pantolonlarda popüler olan esneme özelliklerine sahip olmasını sağlamak için yüzde iki yeterlidir.

TARIŞIK PENYE ALAN… 0536 336 43 43

ELASTAN NASIL YIKANIR?

Spandes kumaş alanlar. Temel olarak, elastan bakımı kolaydır ve çabuk kurur. Güneşten, güneş yağından, kozmetiklerden, tuzlu sudan ve terden etkilenmez. Ancak her zaman diğer liflerle karıştırıldığı için yıkamadan ve ütülemeden önce her giysinin etiketinde bulunan bakım ipuçlarına bakmalısınız.

ELASTAN’IN KENDİNE HAS ÖZELLİKLERİ

Elastan’ın birçok avantajı vardır:

Yüksek elastikiyete sahiptir.

Kırışıklığa karşı dayanıklıdır.

Elastan, şekli koruyan bir malzemedir.

Kolay renklendirilebilir.

Fiber son derece güçlü ve yırtılmaya karşı dayanıklıdır.

Kumaş hafiftir.

KARIŞIK PARÇA KUMAŞ SATIN ALAN YERLER… 0536 336 43 43

Elastanlı karışık kumaşlar kumaş alan online mağazasında birçok giyim eşyasında bulunabilir. Örneğin kadın iç giyim ürünlerimizi veya bluz ve tuniklerimizi keşfedin.

Yorum Yap