Şifon Kumaşçılar

şifon kumaşçılar zeytinburnu şifon kumaşçılar şifon kumaşçı zeytinburnu şifon kumaşçılar zeytinburnu zeytinburnnu şifon kumaşçılar

Şifon Kumaşçılar

Şifon, yarı saydam hale geldiği için basit bir ağ örgüsüne sahip hafif bir kumaştır. “Şifon” kelimesi Fransız kökenlidir ve “kumaş” anlamına gelir. Neredeyse her kadının gardırobunda bu malzemeden yapılmış.

Şifon Kumaş Tarihi.

Şifon, bin yıllık geçmişi olan bir kumaştır. Atlas gibi, bu malzeme de Çin’den Avrupa’ya getirildi. 18. yüzyılda, onu giymek kraliyet veya asaletin ayrıcalığıydı. 1938’de naylonun ortaya çıkmasına kadar, şifon sadece ipek liflerinden yapıldı.

parça tül kumaş,parça şifon kumaş,parça kaşe kumaş,parça kaşmir kumaş,parça viskon kumaş,parça gömleklik kumaş,kumaş parçası,parça kumaş,parça kumaş satanlar,kumaş parçası satanlar,parça kumaş satışı,parça kumaş satan yerler,jarse parçası satanlar,parça penye kumaş,penye parçası,polar parçası,parça polar kumaş,kadife parçası satanlar,parça kadife kumaş,pullu kumaş,

Bu nedenle, yalnızca çok zengin kadınlar ondan kıyafet alabilirdi. Polyesterin 1958’de ortaya çıkmasından sonra, elde edilen kumaş daha dayanıklı ve birçok alıcı için uygun olduğu için şifon esas olarak bu hammaddeden üretilmeye başlandı.

Kompozisyon ve özellikler

İpek şifon en değerli olarak kabul edilir, çünkü bu malzeme en güzel parlaklığa sahiptir ve inceliğine rağmen oldukça dayanıklıdır. Pamuklu şifon daha az elastiktir ve ipeğin aksine daha mat bir dokuya sahiptir. Ve çoğu zaman satışta sentetik elyaftan yapılmış kumaşlar bulabilirsiniz: naylon veya polyester. Bazen stok kumaş birkaç tür lifin karışımından yapılır.

Maddenin genel özellikleri şunlardır: incelik, şeffaflık, hafiflik, iyi örtü. Tüm bu özellikler, çok sayıda dekoratif unsurla hafif, çok katmanlı karmaşık kesimli giysiler oluşturmayı mümkün kılar: fırfırlar, fırfırlar, fırfırlar, vb. Ancak aynı zamanda malzemenin yumuşaklığından dolayı basit bir stil bile avantajlı görünecektir.

stok şifon kumaş, stok şifon kumaş alanlar, stok şifon kumaş alan, stok şifon kumaş alan yerler, stok şifon kumaş alan kişiler, stok şifon alan yer, stok şifon kumaş nereler alır, stok şifon kumaş kim alır,kumaş kim alır, stok kumaş kim alır, stok şifon kumaş satışı,kumaş kim bozar,kumaş bozan yerler,şifon kumaş alan kumaşçı, stok şifon kumaş nerede satılır,şifon parçası,

Üretimde kullanılan elyafların her biri kumaşa kendi özelliklerini ve özelliklerini katmaktadır. İpek, suni ipek ve pamuk nefes alabilir ve bu lifleri giyerken ısıya tolerans göstermeyi kolaylaştırır. Ama polyesterin böyle bir yeteneği yok ama şeklini herkesten daha iyi koruyor, kırışıklıkları daha kötü ve en dayanıklı olandır.

Şifon Kumaşçılar. www.kumas.org 0536 336 43 43

Viskon en ince kumaşı yapar, ancak ıslanırsa oldukça kırılgandır.

Pamuk kumaş alan diğerlerinden biraz daha serttir. Bu nedenle bu malzemeden yapılan perdeler çok düzgün ve hafif olmamakla birlikte daha az kırışır ve oldukça dayanıklıdır.

İpek, hassasiyetine ve yüksek bakım gereksinimlerine rağmen (ondan kuru temizlemeye kadar bir şeyler almak en iyisidir), en havadar ve güzel olanıdır. Bu nedenle, bu tür şifon kumaş satın alan en çok defilelerde kullanılır.

Üretim

Viskon kumaş nasıl dikilir?
Viskon kumaş nasıl dikilir?

İpliklerin kumaşta iç içe geçmesi çok basittir: çözgünün bir ipliği ile atkının bir ipliği çapraz olarak çaprazlanır, ancak aynı zamanda en eski ipliklerden biridir. Sonuç olarak, büyütüldüğünde veya ışığa maruz kaldığında ipliklerin desenine bakarsanız, bir ızgaraya benzeyecektir.

Şifondan ne dikiyorlar?

Çoğunlukla şifondan akşam, bayram veya düğün kıyafetleri dikerler. Sonuçta, madde oldukça incedir ve bu nedenle kolayca zarar görebilir. Ayrıca balo salonu veya oryantal danslar gibi dans kostümleri yapmak için de iyi bir malzemedir. Bununla birlikte, günlük yaşamda bu kumaştan ürünleri giderek daha sık bulabilirsiniz. Örneğin, katmanlı etekler, elbiseler, yazlık elbiseler veya gecelikler. Ve tabii ki eşarplar ve şallar, çünkü onlar için şifon ideal bir parti kumaştır.

Parti Kumaş yarı saydam olduğundan, ondan yapılan giysilerin genellikle birden fazla katmanı vardır veya daha yoğun bir kumaş üzerinde üst katman olarak kullanılır.

Ondan sadece bütün kıyafetler dikilmez, aynı zamanda bir şeyleri veya kostümün tek tek parçalarını süslemek için kullanılır.

Perdelerin dikilmesinde sentetik ipliklerden yapılmış kumaş kullanılır.

Malzemenin yıkanması ve ütülenmesi

Stok İpek şifon bakımı için kuru temizleme veya elde yıkama önerilir. Bu malzeme herhangi bir ağartma maddesini tanımaz. Ve bu tür kumaşlardaki şeyleri doğrudan güneş ışığından uzakta kurutmanız gerekir.

Viskon kumaş da sadece elde yıkanmalıdır, ancak ipekten farklı olarak klor içeren ürünlerle bile ağartılabilir. Ancak, ıslak haldeki viskon alan düşük mukavemetli hale geldiğinden, ona zarar vermesi kolay olduğundan, şeyi çok daha dikkatli bir şekilde yıkamanız ve sıkmanız gerekir.

Pamuklu şifon, sıcak suya maruz kaldığında çekebileceği için soğuk suda elde yıkanmalıdır.

şifon kumaşçılar zeytinburnu şifon kumaşçılar şifon kumaşçı zeytinburnu şifon kumaşçılar zeytinburnu zeytinburnnu şifon kumaşçılar

İpek veya pamuktan farklı olarak, polyester şifon, elde yıkama tercih edilmesine rağmen, düşük sıcaklıklarda hassas bir döngüde makinede yıkanabilir.

Bu kumaşla dikiş dikmek oldukça zordur çünkü çok ince ve pürüzsüzdür. Kumaşı kesmek için bir çeşit kaymaz yüzey kullanılır. Ve giysi detaylarını kağıt mendil ile kaydırarak dikmeniz önerilir. Bu, kumaşa yoğunluk eksikliği verir, böylece kumaş dikiş sırasında kaymaz ve eşit dikişler yapmanıza olanak sağlar. Tüm detaylar dikildikten sonra kağıt dikkatlice yırtılır. Bu malzemeyi çok, çok yavaş bir şekilde sıkmak gerekiyor, çünkü yüksek bir çalışma hızında, kıvrımlar halinde toplanabilir ve bu nedenle nesne şeklini kaybedecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın