Şifon Kumaş Alan Şirketler Şifon İpek Nedir?

şifon kumaş alan şirketler ipek kumaş alan şirket parça şifon kumaş alan

Kumaş alanlar. Şifon ve ipek nedir? Her Zaman Kullanacağınız Kumaş Rehberi

Geçen hafta kumaşlarla ilgili temel bilgilere kısa bir giriş yapmıştık, bu sefer sizlerle kumaş bilimini buluşturmaya devam ediyoruz. Yaz sıcaklarını göz önünde bulundurarak rahat, havalı ve güzel kumaşların seçiminde başı çekmemiz gerektiğini anlatmak için şirketteki bazı perilerin fikirlerini aldık ve herkesin en çok bilmek istediği şeyin “şifon kumaş alan firmalar” ve “ipek” hakkında bilgi sahibi olmak olduğunu gördük. “. Görünüşte basit olan “şifon ve ipek nedir?” sorusuna gelince, çok fazla insanın yanlış anladığını gördük! Şifon ve ipek ile ilgili olarak düşündüğümüz aşinalık yanlış olabilir ve düşündüğümüz anlayışta bazı yanlış anlaşılmalar var. Spesifik durumu bilmek istiyorsanız, lütfen aşağıdaki ayrıntılı döküme bakın.

ŞİFON KUMAŞ ALAN FİRMALAR

Şifon kumaş alanlar. Zeytinburnu şifon kumaş satın alan. Çerkezköy şifon kumaş satın alan. Çorlu şifon kumaş satın alan. Merter şifon kumaş satın alan. Kumaş alan yerler

Yazlık giyim pazarı söz konusu olduğunda, şifon ve ipek mutlak baş kahramanlar. Şifonun fiyatı, çeşitli stil ve renkleri ile nispeten uygundur ve bakımı kolaydır. İpek daha rahat ve sağlıklıdır ve yüksek dereceli bir dokuya sahiptir. Her ikisi de hafif ve havadar, havalı ve güzel. İkisi arasında farklılıklar vardır, ancak birçok benzerlik de vardır, bu nedenle genellikle birlikte karşılaştırılırlar.

Ancak bilim bize bu karşılaştırmanın doğası gereği yanlış olduğunu söylüyor.

-Şifon ve ipeğin yanlış anlaşılması-

Aslında ipek bir malzeme, şifon ise bir zanaattır. Yani şifon bir dokuma, bir dokuma tarzı, ipek ise bir malzemedir. Bu iki şeyi bir arada karşılaştırmak mantıken yanlıştır. Basitçe söylemek gerekirse, tüm kumaşlar üç aşamadan geçecek: 1 eğirme, 2 dokuma ve 3 işleme. İpek 1. adımda görünürken, şifon 2. adım kategorisine girer. Bu iki kavram hiç de aynı kategoride değil, peki onları nasıl karşılaştırabiliriz?  

Peki şifon ve gerçek nedir?

 Karmaşık kumaş bilgisinden kozaları sıyırmaya çalışıyoruz ve sizinle paylaşmak için bazı pratik noktalar seçiyoruz.

VİSKON KUMAŞ ALAN FİRMALAR

Hammadde ile karşılaştırıldığında zanaatkarlığın şimdilik daha karmaşık bir kavram olduğunu düşünüyoruz. Önce zor sonra kolay. Önce şifondan sonra gerçek ipekten bahsedelim.

-ŞİFON –

elbiselik kumaş alan firmalar elbiselik kumaş satış yerleri elbiselik kumaş fiyatı elbiselik kumaş nereye satılır
elbiselik kumaş alan firmalar elbiselik kumaş satış yerleri elbiselik kumaş fiyatı elbiselik kumaş nereye satılır

Her şeyden önce böyle bir mantığı makro düzeyde kabul etmemiz gerekiyor: Bir zanaat ya da dokuma tarzı olarak şifon tek başına herhangi bir sabit kompozisyonu temsil etmez. Şifon adı, hafif, şeffaf, yumuşak ve zarif kumaş özelliklerine sahip, hafif ve şeffaf kumaş anlamına gelen İngilizce Şifon’un transliterasyonundan gelmektedir. Önceleri hammadde olarak ipek kullanılırken, daha sonra kimyasal lif teknolojisinin gelişmesiyle birlikte bu işlem için ipek yerine kimyasal lif kullanılacaktır. Bu nedenle, şimdi bahsettiğimiz şifon aslında iki tür içerir: ipek şifon ve kimyasal elyaf şifon. Gerçek ipek bölümünde ipek şifonu anlatalım, önce kimyasal elyaf şifondan bahsedelim.

>>İmitasyon ipek şifon

Kimyasal elyaf şifon, taklit ipek şifon olarak da adlandırılır. Bu tür şifon genellikle% 100 kimyasal elyaf ve kimyasal elyaf ve ipek karışımlı olarak ayrılır. Birçok çeşit kimyasal elyaf olmasına rağmen, piyasada şifon teknolojisinde kullanılan malzemeler nispeten sabittir. Sıradan taklit ipek şifondaki kimyasal elyafların tamamı polyesterdir ve polyester, içerik listesinde sıklıkla gördüğümüz polyester elyaftır. İmitasyon ipek şifon, gerçek ipek şifona çok benzer bir dokuya sahiptir, hafif ve zariftir, yazlık bayan giyiminde kullanıma çok uygundur.

KUMAŞ ALAN FİRMALAR

Kumaş alan firmalar. Toptan penye alan firmalar. Viskon alan firmalar. Keten alan firmalar. Şifon alan firmalar. Krep alan firmalar. İp alan firmalar. Denim alan firmalar. Kot alan firmalar. Saten alan firmalar

Aynı zamanda, taklit ipek şifon nispeten ucuzdur, bakımı kolaydır ve yüksek maliyet performansına sahiptir, bu nedenle çok popülerdir. Karışımlı kumaşların fiyatı, saf elyaftan nispeten daha pahalı olacak ve bakım konusunda daha titiz olacaklardır. Satın alırken, bileşenlerin bileşimine dikkat etmelisiniz. Elbiseler gömlekler ve gecelikler şifon malzemeler için çok uygundur.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!