Saten Kumaşçılar Saten Kumaşçı

Parti saten kumaşçı stok saten kumaşçılar spot saten kumaşçı zeytinburnu saten kumaşçılar saten kumaşçılar İstanbul

Saten Kumaşçılar Saten Kumaşçı

Saten, giyimden yatağa kadar birçok giysi türü için ideal bir kumaştır. Teknolojik olarak saten, kumaşın çevre dostu olarak adlandırılma hakkına sahip olduğu bağlantılı olarak doğal pamuk ipliklerinin çift dokunmasıyla yapılır. Elde edilen kanvas alan oldukça yoğundur ancak buna rağmen ipeksi bir yapıya ve parlak bir parlaklığa sahiptir. Satenin dış özellikleri için çok saygı görüyoruz.

Stok Saten higroskopik ve dayanıklıdır, dayanıklıdır, alerjiye neden olmaz. Yıkamada kendini kanıtlamıştır: Ürün özel ekipmanlarla üretilip boyandığında şeklini kaybetmez ve solmaz. Evet ve saten giyerken çok rahat ve az kırışıklık.

Saten hikayesi

parti kumaş alan,parti kot kumaş alan,parti gabardin kumaş alan,parti viskon kumaş alan,parti kumaş alanlar,parti penye kumaş alan,parti keten kumaş alan,parti saten kumaş alan,parti poplin kumaş alan,parti kaşe kumaş

Saten kumaş satın alan dahil olmak üzere kumaşların ihraç edildiği antik Çin liman kentinin adı gibi “saten” adı da Orta Çağ’da ortaya çıktı. Ancak o günlerde satene yumuşak ipek kumaş deniyordu .asil bir parlaklık ile. Çinli zanaatkarlar, ipliğin ne kadar bükülürse, kumaşın o kadar çok parladığını ve sırlarını başarıyla kullandıklarını fark eden ilk kişilerdi. Saten ilk olarak Avrupa’da 12. yüzyılda ortaya çıktı. Önümüzdeki iki yüzyıl boyunca, bazı Avrupalı ​​hükümdarlar, Çinli ustaların bu mucizesi olan saten yatak takımlarını görecek kadar şanslıydı. Saten, o yüzyıllarda zenginliğin, lüksün ve asaletin kişileşmesiydi. O zamanlar İtalya’da keteni örerek yapmaya çalışsalar da, bu kadar uzun ve zahmetli bir süreç satenin popülerleşmesine katkıda bulunmadı. 17. yüzyılda, Fransa’da boru şeklinde bir kanvas yapan dairesel bir makine icat edildi. Makine üretiminde harcanan zaman çok daha az olduğu için, saten ürünler yavaş yavaş el yapımı ürünlerin yerini almaya başladı.

Saten Kumaşçılar Saten Kumaşçı

Daha sonra 20. yüzyılın başlarında, sanayileşme çağında saten yapma teknolojisi değişti. Yapısına pamuk eklenmeye , hatta pamuktan yapılmaya başlandı , bu da üretim maliyetini önemli ölçüde düşürdü ve ayrıca bu kumaşa daha fazla güç verdi. Saten nihayet genel popülasyonun kullanımına açıldı.

Merserizasyon

Merserizasyon süreci, 19. yüzyılın ortalarında İngiliz bilim adamı merserize iplik alanlar ancak bu teknoloji ancak yüzyılın sonlarına doğru popülerlik kazandı. Merserizasyonun özü, bitmiş pamuklu kumaşların alkali bir çözelti ile işlendiğinde asil bir parlaklık kazanmalarıdır. Bu, kumaş miktarını azaltmasına rağmen, yeni ve mükemmel bir özellik kazanır – kolayca boyanır. Merserizasyon işlemi pamuklu kumaşın yapısını değiştirir, bu da ipliğin şişmiş ve yoğun görünmesine neden olur. Günümüzde merserizasyon süreci genel saten üretim teknolojisinden ayrılamaz.

Saten Kumaşçılar Saten Kumaşçı

Saten çeşitleri

Akrilik kumaş yıkma,yün kumaş yıkama,kaşmir nasıl yıkanır,modal kumaş nasıl yıkanır,saten kumaş nasıl yıkanır,viskon kumaş nasıl yıkanır,akrilik kumaş nasıl yıkanır,yün kumaş nasıl yıkanır,

Saten birkaç türe ayrılabilir. İlki, yukarıda açıklanan gerçek satendir: çift dokumada pamuk iplikleri.

İkinci saten türü saten jakardır. Bildiğiniz gibi, bu karmaşık bir iplik örgüsüne sahip bir kumaştır. Saten jakar yapılırken standart dokumaya yani jakarlıkumaş alan dokuma tezgahına jakarlı dokuma eklenir. Makinelere belirli bir program atanır ve farklı renklerde iplikler kullanılır. Çizim çok ilginç ve gizemli görünüyor, ancak böyle bir kumaş sıradan satenden çok daha pahalı.

Parti saten kumaş. Üçüncü tip mako satendir. Bu, katkı maddesi içermeyen, ekstra sınıf olan belirli bir saten sınıfıdır. Mako satenin özel bir ipeksi ve pürüzsüzlüğü vardır. Mako-satenden kumaşlar hazırlanırken, kumaş sınıfını da etkileyen boyuna ve enine iplik oranları kesinlikle gözlemlenir.

Ve son olarak, en pahalı ve seçkin görünüm kupon satendir. Kupon saten ürünler saten rulo kumaştan değil, özel olarak seçilmiş bir malzemeden dikilir. Estetik açıdan hoş renkler ve yarı tonlardan yastık kılıfları ve çarşafların boyutlarına kadar her şeyi hesaba katan yatak takımları için özel eskizler oluşturulur. Bu tür bir saten damgalama olarak adlandırılamaz, yatak uzmanları için gerçekten elit bir kumaştır.

Saten ürünler

Parti saten kumaşçı stok saten kumaşçılar spot saten kumaşçı zeytinburnu saten kumaşçılar saten kumaşçılar İstanbul
Parti saten kumaşçı stok saten kumaşçılar spot saten kumaşçı zeytinburnu saten kumaşçılar saten kumaşçılar İstanbul

Sayısız saten ürün çeşitleri hakkında söylenemez. Parti saten kumaş alan esas olarak nevresim yapımında kullanılır. Ve kulağa ne kadar basit gelse de, dinlendirici bir uyku için tonu belirleyen ve gücü geri kazanmaya yardımcı olan yatak çarşaflarıdır. Kötü yatak çarşafları, bir kişiyi sabah kasvetli bir havaya sokabilir ve saten yatak çarşafları, uyuyan bir kişiyi sarıyormuş gibi mükemmel bir sıcaklık ve rahatlık verir. Saten, ısıyı insan vücudundan oldukça zayıf bir şekilde uzaklaştırdığından, bunun artıları ve eksileri vardır. Saten nevresim takımı, en iyi şekilde kışın sıcak tutmak istediğinizde kullanılır. Bununla birlikte, yaz aylarında saten vücudun soğumasına izin vermez ve bu nedenle onu başka bir kumaşla, örneğin ipekle değiştirmek tercih edilir.

Yatak çarşaflarının yanı sıra satenden erkek gömlekleri ve elbiseleri de dikilir. Çoğu zaman, en yüksek kalitede olmayan saten astar kumaşı olarak kullanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın