Saten Kumaş Kime Satabilirim?

Şifon kumaş alanlar. Toptan saten kumaş kime satılır? Parça saten kumaş alanlar v-baskılı saten kumaş alan yerler? Saten kumaş fiyatı

Şifon kumaş alanlar. Toptan saten kumaş kime satılır? Parça saten kumaş alanlar v-baskılı saten kumaş alan yerler? Saten kumaş fiyatı. Satenin özelliği iki taraflılığıdır: bir yandan, özellikle pürüzsüz, yoğun, görünüşte yapısız ön kısmı (kumaşın sağ tarafı) ; Bu çok parlak ince ve bu nedenle çok kaliteli ve zarif görünüyor. Ve öte yandan, mat sırtı. ‘Saten Nedir’ blogumuzu okuyun.

Viskon kumaş alan. Saten kumaşlar genellikle düz dokumalardan ve dimi dokumalardan daha yüksek iplik yoğunluğuna sahiptir; Bu, kumaşa daha fazla dolgunluk ve esneklik kazandırır.

Saten bir örgü, bir ipliğin doğal parlaklığının kendi içine girmesini sağlar. Özellikle parlak bir kumaş elde etmek istiyorsanız, ipek, viskon veya polyesterden yapılmış filament iplikler kullanın. Kanvas veya dimi kumaşların aksine, saten kumaşlar daha az çözgü ve atkı ipliği bağlama noktasına sahiptir.

Bu nedenle saten kumaşlar aşınmaya karşı daha az dayanıklı ve dayanıklıdır. Ek olarak, kaymaya karşı daha az dirençlidirler (iplikler birbirlerinden hafifçe kayabilir), ancak çok iyi drapaj özelliklerine sahiptirler.

Saten ne için kullanılır?

Saten kumaşlar klasik olarak yatak çarşafları için popülerdir. Yüksek kaliteli görünümü ve zarif parlaklığı, nevresimlere lüks bir dokunuş katar. Aynı zamanda cilde karşı harika pürüzsüz ve serin hissettirir, bu da asil malzemeyi özellikle yaz aylarında popüler bir yatak çarşafı yapar.

Diğer bir kullanım alanı ise şenlikli kıyafetler, gala ve gelinlikleri düşünün.

Ve unutmayın, saten perdeler için de kullanılabilir. Yüksek iplik yoğunluğu nedeniyle, saten kumaş daha az yarı saydamdır. Ek olarak, asil parlaklık perdelere klasik, zarif bir görünüm kazandırır.

Saten kumaşların özel özelliklerini korumak için, saten yıkarken akılda tutulması gereken birkaç şey vardır.

Saten kumaş nasıl yıkanır?

tekleme krep kumaş alan toptan saten kumaş alıcısı ihraç fazlası viskon kumaş satın alanlar elde kalan ribana kumaşları alanlar

Gerçek boyalar (pigmentsiz!) kullanılarak yapılan özel üretim sürecimiz sayesinde baskılı kumaşlarımızı sorunsuz bir şekilde yıkayabilir, web sitemizdeki bakım talimatlarımıza da bakabilirsiniz. Baskıdan sonra, boyalar elyafa sıkıca sabitlenir, böylece renkler kumaş üzerinde uzun süre dayanır.

Saten kumaşı nasıl düzgün bir şekilde yıkamalısınız?

Satenin sağ tarafı iplik çektirmelere ve iplik kaymalarına karşı hassastır. Sonuç olarak, orijinal olarak pürüzsüz ve yoğun kumaş yapısı, çirkin, yıpranmış ve kusurlu bir görünüme neden olan düzensizlikleri hızla geliştirebilir.

PARÇA SATEN KUMAŞ ALINIR

Bu yüzden saten kıyafetleri veya yatak çarşaflarını içten dışa yıkamak en iyisidir. Ayrıca fermuarların ve düğmelerin kapalı olduğundan emin olun. Çamaşır makinesinde yıkanacak diğer eşyalarla birlikte yıkanacaksa, saten en iyi şekilde bir çamaşır ağına yerleştirilir.

Yıkama sıcaklığı hammaddeye (pamuk, viskon, ipek veya sentetik elyaf gibi) ve renklendirmeye bağlıdır.

Pamuk ve liyoselden yapılmış saten, özellikle yoğun / koyu renklerde değilse, prensip olarak 60 dereceye kadar yıkanabilir. Viskon, ipek veya sentetik lifler sadece maksimum 40 dereceye kadar yıkanmalıdır.

Deterjan, kumaşın renk şemasına uygun olmalıdır: 60 derecelik bir yıkama ile pamuk ve liyosel için açık renklerde düşük desinasyona sahip ağır hizmet tipi deterjan;

Daha hassas temel malzeme (ipek, sentetik elyaf veya viskon) gibi daha yoğun renkler için renkli veya hafif deterjanlar.

Sıkma hızını mümkün olduğunca düşük tutmalısınız, çünkü saten dayanıklı değildir, iplik çektirmelere ve iplik kaymalarına eğilimlidir; çamaşır makinesine bağlı olarak, yaklaşık 800 ila 900 tur.

Kurutucuya saten koyabilir misin?

Saten kumaşların gölgede bir çizgi üzerinde kurumasına izin vermek en iyisidir. Yanan güneş ne renkler ne de lifler için iyidir.

Penye kumaş kim alır? Toptan kumaş kim alır? Tekleme kumaş kim alır? İnterlok kumaş kim alır? Ham kumaş kim alır? Denim kumaş kim alır? Viskon kumaş kim alır? Spot kumaş kim alır? Stok kumaş kim alır? Parti kumaş kim alır? Spot kumaş kim alır?

Çamaşır kurutma makinesini kullanmak istiyorsanız, örneğin daha kısa bir kuruma süresi elde etmek için, çamaşırları tamamen kurumadan önce kurutucudan çıkardığınızdan emin olun. Sonra ya hatta kurumasını bekleyin ya da hemen ütüleyin.

Saten ütüleyebilir misin?

Parça saten kumaş alanlar. Güzel pürüzsüz ve parlak yüzeyi göstermek için aslında saten kumaşları ütülemelisiniz. Sentetik elyaftan yapılmış saten bir kumaş durumunda, nasıl. Örneğin, hatta sorunsuz bir şekilde takılabilen polyester saten, muhtemelen hiç ütülemenize gerek yoktur.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!