Saten Kumaş ALINIR Saten Nedir? İpek Nedir?

Pazen kumaş şirketleri Saten kumaş alan şirketler Saten kumaş satan şirketler ucuz Saten kumaş alanlar parça Saten kumaş satın alanlar. Yarım toplar halinde kumaş alanlar. Toptan hazır giyim satın alanlar gümrükten Saten kumaş satın alan kişiler kesimden kalmış saten kumaşları satın alanlar imalat sonu Kalmış saten kumaşları alanlar

Kumaş satın alanlar. İhraç fazlası Saten kumaş satın alanlar Saten kumaş firmaları Saten kumaş satış yerleri Saten kumaş üreticileri Saten kumaş fason atölyesi Saten kumaş üreticisi Saten kumaş toptan fiyatı. Toptan Saten kumaş fabrikası.

Saten kumaş şirketleri Saten kumaş alan şirketler Saten kumaş satan şirketler ucuz Saten kumaş alanlar parça Saten kumaş satın alanlar. Yarım toplar halinde kumaş alanlar. Toptan hazır giyim satın alanlar gümrükten Saten kumaş satın alan kişiler kesimden kalmış saten kumaşları satın alanlar imalat sonu Kalmış saten kumaşları alanlar.

Kumaş alan. Saten kumaş üreten firmalar Saten kumaş firma adresleri İstanbul Saten kumaş satış yeri Saten kumaş imalathaneleri Saten kumaş nereye satılır? Saten kumaş nereye satarım? Parti Saten kumaş satın alanlar.

Kumaş satın alanlar. Saten satın alan yerler Saten satın alan kişiler Saten alan firmalar Saten satan yerler spot Saten alanlar stok Saten satın alanlar parça Saten satın alanlar Ham Saten satın alanlar tekleme Saten satın alanlar. Kumaş alan. Toptan Saten satın alan yerler üretim fazlası Saten kumaş alanlar ihraç fazlası Saten kumaş satın alan imalattan artan Saten kumaş satın alanlar fazla gelmiş Saten satın alan firmalar kesimden kalmış Saten kumaş alanlar top başı Saten alanlar metraj Saten satın alanlar metre üstü Saten kumaş alanlar Saten alanlar. Tekleme Ham Saten kumaş satın alan.

Stok Saten kumaş satın alan spot Saten kumaş satın alan firmalar stok Saten kumaş nereye satılır? Parti Saten kumaş kimler alıyor? Spot Saten kumaş satın alan. İkinci kalite Saten kumaş alanlar toptan ham Saten kumaş satın alan.

Bu iki malzeme hanımlar arasında oldukça popüler olduğundan, bugün onlara biraz daha dikkat etmeye ve başlangıç ​​olarak onlar hakkındaki verileri netleştirmeye karar verdik.

Saten nedir?

Saten , belirli bir şekilde teslim edilen pamuklu bir kumaştır. Ucuz ama çok kaliteli bir malzemedir ve çoğunlukla günlük giyim için kıyafetlerin yanı sıra pijama ve iç çamaşırı yapımında da kullanılır. Saten, pamuktan yapılmış çevre dostu ve güvenli bir hammaddedir.

Bu malzeme alerjiye, tahrişe neden olmaz, yıkama özelliğini kaybetmez ve cildin nefes almasını sağlar. İpek aynı zamanda ipekböceklerinin ürettiği ipek liflerinden elde edilen doğal bir malzemedir. Bu tür lifleri elde etmek için bu böcekler geniş ailelerde tutulur ve daha sonra belirli bir şekilde dokunur. Aksi halde malzemeye yansıyan ışığı kıran özel bir üçgen yapıya sahiptirler ve bu yüzden çok parlak görünürler.

SPOT SATEN KUMAŞ ALANLAR

Bu malzeme aynı zamanda çok etkileyici, ilginç, yapısını kaybetmez, yıkama sırasında bozulmaz, cilt üzerinde çok hassastır, tahrişe ve diğer dermatolojik reaksiyonlara neden olmaz ve bu nedenle bayanlar tarafından sevilir. Peki hanımların çok değer verdiği, görünüşte benzer ama yine de farklı olan bu iki malzeme arasındaki farkların neler olduğuna bakalım.

Birçok kişi saten ve ipek arasındaki farka aşina olmadığından ve sıklıkla seçim yaparken şüpheleri olduğundan veya seçim yaparken hata yaptıklarından, bugün bu iki kumaş hakkında daha fazla şey söylemeye karar verdik. Bugün saten ve ipeği ayırt edebileceğiniz farklardan bahsedeceğiz. Öyleyse farklılıkların neler olduğunu görelim.

Bu iki malzeme arasında hangisinin daha yumuşak, hangisinin dokunulduğunda daha pürüzlü olduğu konusunda bir paralellik kurulsaydı karar vermek zor olurdu. Ancak biraz daha detaylı yaparsanız ve daha fazla odaklanırsanız, bu iki malzemeden satenin ipeğe göre biraz daha pürüzlü bir malzeme olduğunu göreceksiniz. Bunun neden böyle olduğunu merak mı ediyorsunuz?

Bunun nedeni, bu malzemenin konsantre olmasına rağmen yumuşak olan ipek elyaflarından çok daha pürüzlü olan pamuktan yapılmış olması ve son ürün olan malzemeyi elde etmek için özel olarak örülmesidir.

Yarım toplar halinde viskon alanlar yatım top viskon kumaş satın alan karışık viskon kumaş alanlar toplu viskon kumaş alan kişiler viskon kumaş alan firmalar ucuz viskon kumaş viskon kumaş imalatcıları tekleme saten kumaş satın alan parti kumaşları nereye satılır

Bu iki kumaşın parlaklığı arasında bir paralellik kurarsak, algının en başında kazananın kim olduğunu doğrulayabiliriz. Kazanan, satenden daha güçlü ve daha doğal bir parlaklığa sahip olan ipektir. Bunun nedeni, ipeğin dokumada lifleri bir araya getirmenin özel bir yöntemine sahip olmasıdır; bu yöntem, herhangi bir ışık türüyle temas ettiğinde farklı, ancak yine de esas olarak doğal olan yeterince güçlü yansımalar veren belirli üçgen şekiller verir; satendeki parlaklık da doğaldır, ancak ipek kadar parlak ve güçlü.

Daha önce de gördüğümüz gibi, önceki iki fark çok küçük ama yine de önemli. Küçük ama yine de önemli bir fark yaratma sırası bizde. Bu ne hakkında? Bu malzemenin ağırlığı ile ilgilidir. Bu iki malzemeyi karşılaştırırsak satenin ipekten bir ton daha ağır olduğu sonucuna varabiliriz. Bu normal ve doğaldır. Neden? Saten, pamuk gibi kendi başına çok hafif olan ve daha fazla oluşturulması gereken ipek liflerinden daha ağır olan doğal bir malzemeden yapıldığından , son ürün olarak gerçekten hafif olan malzemeyi elde etmek için dokunur.

Saten eşit miktarda iç çamaşırı ve pijama yapımında, ipek ise daha fazla iç çamaşırı yapımında kullanılır.

Bu iki malzeme arasında bir fark daha var, o da onlardan daha fazla üretilmesidir. Bir paralellik kurarsanız, her iki malzemenin de moda endüstrisinde eşarp, eldiven yapımında çokça kullanıldığını, elbiselere ve diğer giyim parçalarına eklendiğini, ancak çoğunlukla iç çamaşırı ve pijama üretiminde kullanıldığını göreceksiniz.

Neden? Bunlar cilt için en narin olması gereken giysilerdir ve ancak bu malzemeden yapılmış olsaydı en narin olurlardı. Bir ayrım yapılırsa satenin iç giyim ve pijama üretiminde eşit oranda kullanıldığı, ipeğin ise pijamadan ziyade iç giyim üretiminde daha fazla kullanıldığı görülür. Uzun süredir kaliteli iç çamaşırı üreten bu web sitesi de bu konuda hemfikirdir ve bilgilerin doğruluğunu teyit etmektedirler.

Saten kumaş satın alan yerler Saten kumaş satın alan kişiler Saten kumaş alan firmalar Saten kumaş satan yerler Saten kumaş yerleri spot Saten kumaş alanlar stok Saten kumaş satın alanlar parç

Bunlar saten ve ipek arasındaki temel farklardan sadece birkaçıdır, ancak burada bahsedilmeyen çok daha fazla fark olduğunu unutmayın. Artık birinin ne tür bir malzeme olduğunu ve diğerinin neye benzediğini bildiğinize ve bunları birbirinden ayırabileceğiniz farkları öğrendikten sonra, sonunda doğru malzemeden yapılmış bir ürün satın alabilir ve onu kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!