Polyester Viskon Viskon Kumaş Satın Alanlar

Polyester kumaşlar,polyester viskon,polyester şifon,polyester krep kumaş,polyester kumaş nereye satarım,polyester kumaş satın alanlar,

Polyester Viskon Viskon Kumaş Satın Alanlar

Bir kumaşı tanımlamak giderek zorlaşmaktadır. Tekstil lifleri arasında iki ana ayrım vardır: doğal lifler  (yün ve pamuk gibi hayvansal veya bitkisel kökenli) ve kimyasal reaksiyonla elde edilen kimyasal lifler.

Buna karşılık, kimyasal lifler diğer iki kategoriye ayrılır: yapay lifler  (ahşap, kauçuk ve soya fasulyesi gibi doğal malzemelerden elde edilir, bunlara liflere dönüştürülmek ve bükülmek için kimyasal bir işlem yapılır). Bunlara viskon ve modal aittir.

Polyester ve poliamidin parçası olduğu sentetik elyaflar  (farklı kimyasal bileşiklerin sentezi ile elde edilir).

Sentetik elyaflar ve suni elyaflar üretmek için kullanılan teknikler, söz konusu kumaşta yapılan bir giysinin yüksek kaliteli bir kumaş görünümünde olmasını sağlayacak kadar karmaşıktır.

Bugüne kadar, tekstil endüstrisinin çoğu bir dizi doğal elyaftan (pamuk, yün, keten) ve yapay veya sentetik elyaftan üretilmektedir. Bir yandan maliyet nedeniyle, diğer yandan tekstil elyaflarına sadece doğal elyafların sahip olmadığı özellikler kazandırmak: elastikiyet (elastanne sayesinde), sızdırmazlık, kırışma kabiliyeti vb.

Polyester Viskon Viskon Kumaş Satın Alanlar

Viskon kumaş Ankara,turlu viskon anakara,Ankara viskon kumaş,Ankara kumaş kime satarım,Ankara parça kumaş,Ankara kumaş satın alanlar,turlu viskon kumaş satın alan,

Polyester kötü bir üne sahiptir … Ama kaliteli olursa, poliester hiçbir vasıta “ucuza” gereğidir! Lüks endüstrisinin kırmızı halıda gördüğümüz kıyafetlerin yaratılmasında sıklıkla kullanılması tesadüf değildir!

Kaliteli bir polyester donuk, yumuşak olmalı ve elle kolayca kırışmamalıdır. Bunlar güzel bir örtü ile güzel bir polyester için özelliklerdir. Aynı zamanda, 30 ° ‘de suda yıkanabilir, ultra dayanıklı, yıkanabilir, en kolay malzemelerden biridir, renk değiştirmez (renkler iyi sabitlenir), ütülenmesi ve hızlı bir şekilde kurutulması gerekmez.

Perdelik veya yumuşak çizgili bir tulum, çapraz bir elbise, yumuşak bir üst, güzel bir hareketle bir etek, geniş pantolon oluşturmak için mükemmel bir kumaştır …

VISKON

“Yapay ipek” olarak da bilinir, çünkü ipekböceği kullanmaya gerek kalmadan ipeksi bir doku elde etmeyi sağlayan kimyasal bir işlemle elde edilir ve bu nedenle daha uygun ve daha ucuzdur. İpek gibi, sıvı ve doğal perdeler yaratır. Vasat kalitede bir viskoz, biraz parlak görünümü ile hemen tanınabilir. Bir mükemmel kalitede viskoz bir sıvı ve yumuşak örtü ile pamuklu yumuşak ve narin gibi görünecektir. Suda yıkandıktan sonra küçülmeyen, ancak orijinal yumuşaklık ve akışkanlık görünümünü geri kazanmak için iyi bir yıkama sonrası ütüye ihtiyaç duyan bakımı kolay bir kumaştır. Viskonun çoğu sıvı bluzlar, kimyasal elbiseler, yumuşak tunikler, gevşek pantolonlar için idealdir …

Polyester kumaşlar,polyester viskon,polyester şifon,polyester krep kumaş,polyester kumaş nereye satarım,polyester kumaş satın alanlar,

KREP KAVRAMI.

Polyester ve viskon iki çeşit elyaftır,  krep ise bir tür dokumadır: “örgü”  (çözgü ipliklerini atkı iplikleriyle dokuma yolu).

Krep örgüsü düzensiz olarak sarılmış ve bir araya getirilmiş ipliklerden oluşur, kullanılan ipliklerin sayısıyla ilişkili olan bu dokumalar kumaşa az çok grenli ve az çok kalın bir görünüm verir.

Krep bir lif değildir, her zaman bir lif krepinden bahsediyoruz: polyester krep, viskoz krep.

Sonbahar, bu tür kumaşı seçmek için en uygun zamandır, giymek rahat ve yıkanması kolaydır, özellikle bazılarının ütülenmesine gerek yoktur, ancak kuruduktan sonra dolaba saklanabilir, zamandan tasarruf sağlar ve yorgunluk.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*