Perde Ölçüsü Nasıl Alınır? Kumaş Alan

Perde nasıl dikilir,perde modelleri,perdelik kumaş satanlar,perde nasıl yıkanır,elde perde yıkalma,Fon perde için kaç metre kumaş gider,3 metre cama ne kadar Tül gider,Fon perde kumaşı nasıl olmalı,Fon Perde Hangi Kumaştan yapılır,Döşemelik kumaştan Fon Perde olur Mu,Pile hesaplama Makinesi,Poplin kumaştan fon perde olur mu,1 top Tül Perde kaç Metre,perde nasıl dikilir,perdelik kumaş,perde dikim evleri,
Perde nasıl dikilir,perde modelleri,perdelik kumaş satanlar,perde nasıl yıkanır,elde perde yıkalma,Fon perde için kaç metre kumaş gider,3 metre cama ne kadar Tül gider,Fon perde kumaşı nasıl olmalı,Fon Perde Hangi Kumaştan yapılır,Döşemelik kumaştan Fon Perde olur Mu,Pile hesaplama Makinesi,Poplin kumaştan fon perde olur mu,1 top Tül Perde kaç Metre,perde nasıl dikilir,perdelik kumaş,perde dikim evleri,

Perde Ölçüsü Nasıl Alınır? Kumaş Alınır

Bir panel perde ile, pencere genişliği artı birkaç santimetre çıkıntıya karşılık geldiğinden, gerekli perde genişliğinin hesaplanması kolaydır. Ancak jaluziler, perdeler veya kuşgözü eşarplar için perde genişliğini hesaplamak daha zor hale gelmektedir çünkü burada kıvrımların mukavemeti hesaba katılmalıdır. Kumaş alanlar perde genişliğini doğru bir şekilde nasıl hesaplayacağınızı gösterir.

1. adım: Pencereyi ölçün

İlk önce pencereyi ölçmelisiniz. Pencere önünün genişliğini yanaktan yanağa ölçün. Perde çubuğu kullanırsanız, uzunluğunu da ölçü olarak kullanabilirsiniz.

Stok Kumaş Alan. Perde pencere önü ile aynı hizada olmayacak, ancak sola ve sağa biraz çıkıntı yapacaksa en az 20 cm ekleyin.

İpucu : Perde biraz dışarı çıkarsa, pencere önü daha geniş ve daha geniş görünür.

Adım 2: Toplama faktörünü belirleyin / kumaş parçası satanlar

saten elde nasıl yıkanır,saten kumaş makinada nasıl yıkanır,saten elde yıkama nasıl yapılır,

Bir perdelik perdeyi asmak istediğinizde toplama faktörü her zaman eklenir. Kıvrımları göstermek için düz bir perdeden çok daha fazla kumaşa ihtiyacınız olacak. Ne kadar ekstra ihtiyacınız olduğuna, tamamen kıvrımların ne kadar geniş olduğuna ve kaç kat istediğinize bağlıdır. Kumaşın kalınlığı da bir rol oynar ve hatta baskılı desenler perdelerin genişliğini etkileyebilir.

KUMAŞ ALINIR

Toplama faktörünü belirlemek için şunları bilmelisiniz:

Desen : Kumaş alan geniş bir desene sahipse kendine gelebilmesi için toplama faktörü 2,5 olmalıdır.

Katlama şeridi : Katlanan şerit  veya perde şeritleri ile perde genişliği kilo kumaş fiyatları belirlediğinde kullanılan katlama şeridine bağlıdır. Genellikle 2 ile 3 arasında değişir.

Toplama bandı : Kiriş bandı ile kıvrımları kendiniz belirlemek için daha fazla alanınız olur. Sadece hafif kırışıklıklar istiyorsanız, daha yoğun kırışıklıklar için 2 faktör ile hesaplamalısınız, ancak 1: 3 oranı daha iyidir.

Döngü / kuşgözü perdeler : Bu tür perdeler için 1: 1.5 ila 1: 2 toplama oranı idealdir .

Kilo Kumaş fiyatları: Kalın kumaşlarda perdeler daha büyük kıvrımlar oluşturur. Bu nedenle, burada daha yüksek malzeme tüketimi beklemelisiniz. 2.5 ile 3 arasında bir toplama faktörü önerilir.

Temel olarak, bir kural olarak şunları not edebilirsiniz: parça kot kumaş alan.

Kıvrımlar ne kadar büyük olmalı veya ne kadar çok kıvrım planlıyorsanız, perde genişliği o kadar büyük olmalıdır.

Toplama faktörü genellikle 2 ile 3 arasındadır. Örneğin, 1: 2.5’lik bir toplama faktörü, pencere genişliği metresi başına 2,5 metre kumaşa ihtiyacınız olduğunu söyler. 3 metre genişliğinde bir pencere için kumaş genişliğinin en az 3 x 2,5 = 7,5 metre olması gerekir.

3. adım: perde genişliğini hesaplayın

KUMAŞ NEDİR,GABARDİN KUMAŞ NEDİR,VİSKON KUMAŞ NEDİR,ŞİFON KUMAŞ NEDİR,SÜPREM KUMAŞ NEDİR,İNTERLOK KUMAŞ NEDİR,KOT KUMAŞ NEDİR,SPOT KUMAŞ NEDİR,KADİFE KUMAŞ NEDİR,SANDY KUMAŞ NEDİR.

Parti kumaş alanlar. Toplama faktörünü belirledikten sonra, bu temel kuralı kullanarak gerekli perde genişliğini belirleyebilirsiniz:

Gerçek perde genişliği = (pencere genişliği + kumaş payı) x toplama faktörü

Örnek : Pencereniz 330 cm genişliğindedir. Perde her iki taraftan 15 cm çıkıntı yapmalıdır. Seçilen perde, toplama faktörü 1: 2.5 olan kıvrımlı bir bantla işlendi. Gerekli perde genişliği nasıl hesaplanır:

Perde genişliği = (330 cm + 15 cm + 15 cm) x 2.5 = 900 cm

Kilo İle Parça Kumaş Satanlar. Dalgalı şeritler için perde genişliğini hesaplamak o kadar kolay değildir. Bu nedenle sadece perde genişliğini değil, aynı zamanda gerekli aksesuar miktarını da hesaplayan bir çevrimiçi kumaş miktarı hesaplayıcısı sunar.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın