Penye Pamuk ve Pamuk Arasındaki Fark Nedir?

Penye kumaş,penye parçası,parça penye,likralı parça penye,spot penye,baskılı penye,baskı altı penye,baskı altı kumaş,baskı altı mikro,ham penye,penye kumaş alan,likralı penye kumaş,polyester penye,polyester penye alan,polyester kumaş alan

KARIŞIK PENYE KUMAŞ SATIN ALAN YERLER

Penye Kumaş Satın Alanlar. Pamuk, muhtemelen günde birkaç kez temas ettiğiniz bir malzemedir. Yatak çarşafları ve havlular genellikle pamuktan yapılmıştır ve dolabınızdaki kıyafetlerin çoğu da olabilir. Pamuk bitkisi tohumlarından yapılan doğal bir kumaştır ve tüm dünyada yetiştirilmektedir. Penye pamuğu aynı bitkiden gelir, fakat normal pamuktan daha yumuşak, daha güçlü ve pürüzsüz olmasını sağlamak için üretim sırasında ek bir aşamadan geçer.

PARTİ PENYE KUMAŞ ALINIR…

parça penye alanlar parça süprem alan parça interlok alanlar parça interlok alanlar parça viskon alan parça polar alanlar parça iki iplik alanlar parça üç iplik alanlar penye parçası satın alanlar parça kumaş alan

Penye kumaş alan pamuğu, pamuk liflerinin iplik haline getirilmeden önce işlenmesiyle yapılan, normal pamuğun daha yumuşak bir versiyonudur. Penye pamuğu daha fazla iş gerektirdiğinden ve daha yüksek kalitede, daha sert bir kumaşla sonuçlandığından, normal pamuktan daha pahalıdır.

Pamuk Yünü veya İplik Yapımı

Pamuk, bitkiden toplanır, kir ve tohumlardan kurtulmak için temizlenir ve daha sonra lifleri ayırmak ve kabaca aynı yönde düzenlemek için taranır. Pamuk daha sonra şeritlere ayrılır, ham pamuk yünü yün veya iplik haline getirilir. İnce fırçalar, taranmış pamuğun yapılması için artık kirleri ve kısa pamuk liflerini temizler. Sadece uzun, düz lifler kalır. Taranmış pamuk şeritleri daha sonra iplik alanlar haline getirilir.

Pamuk ve Penye Pamuk

Penye pamuk, normal pamuktan daha yumuşaktır, çünkü herhangi bir safsızlık veya kısa çıkıntı yapan iplikleri yoktur ve tarama işlemi, kırılma eğilimi gösteren kısa lifleri çıkardığı için normal pamuktan daha güçlüdür. Taraklandıktan sonra düzleştirilmiş lifler daha sıkı bir şekilde birleşerek daha az yıpranmaya ve çözülmeye neden olur. Bu avantajlar ve üretim sürecinde gerekli olan ek iş, taranmış pamuğun normal pamuktan daha pahalı ve lüks olmasını sağlar.

TOPTAN PENYE KUMAŞ ALANLAR

Kaliteli ev tekstilleri, giysiler, bluzlar, gömlekler ve tişörtler için kullanılan ince örme ve dokuma kumaşlar genellikle penye pamuktan yapılır.

Penye Pamuk Bakımı.

Penye pamuk için bakım talimatları genellikle normal pamukla aynıdır. Genel olarak, herhangi bir sıcaklıkta pamuğu yıkayabilir ve kuruyabilir, ancak penye pamuklu giysiler, yatak çarşafları ve havlularınıza biraz daha fazla özen göstermeniz iyi bir fikirdir. Boyalı penye pamuk ve dokumaların ömrünü uzatmak için, ılık sıcaklıktaki maddeleri yumuşak deterjanlarla yıkayın. Penye pamuk liflerinin gevşemesine izin vermek için kurutma işleminin bitiminden 10 dakika önce kurutma makinesinin soğuma döngüsünü kullanın. Kullanmadan önce yeni penye pamuklu yatak çarşaflarını ve havluları daha yumuşak ve daha rahat hale getirin.

Penye Kumaş.

Penye pamuk” bir tekstil sanayi terimidir. Genellikle, normal pamuğun çok yumuşak bir versiyonu anlamına gelir.

Penye pamuk genellikle yatak çamaşırlarının yanı sıra cildin yanında giyilen giysiler için kullanılır. Çoğu ülkenin etiketleme kanunları, penye pamuğunun, ürünün kendisinde açıkça tanımlanmasını gerektirir.

Penye pamuk, pamuk liflerinin iplik haline getirilmeden önce özel olarak işlenmesiyle yapılır. Pamuk liflerini yumuşatmak için çok sayıda özel işlem vardır, bu yüzden onlara girmeyeceğim. Genel olarak, penye kumaş alan pamuk, normal pamuktan biraz daha pahalıdır.

parti ip alan parti iplik alan parti ip satın alanlar penye ip alanlar penye iplik alanlar penye parçası alanlar hasarlı ip alanlar iplik satın alan yerler dikiş ipi alan dikiş ipliği alanlar

Parça Penye Alan.

Düzenli pamuk yünü veya ipliği doğal pamuğu hasat ederek, tohum ve kiri temizlemek için temizler ve sonra ‘taranır’. Taraklama lifleri ayırır – lifleri aynı genel yönde astarlar. Ham pamuk daha sonra ipliğe veya yün formuna dönüşen çile (şerit) olarak ayrılır.

PENYE PARÇASI ALANLAR

Penye kumaş alanlar için taranmış pamuk hasat pamuk yabancı maddeleri ve herhangi bir kısa elyafların uzağa ( ‘tarak’) fırçalar ince konur. Hacmin yaklaşık% 15’i bu şekilde kaldırılmıştır. Bu sadece uzun, düz lifleri bırakır. Taranmış pamuk şeritleri daha sonra iplik haline getirilir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!