Penye Nedir? Zeytinburnu Penye Kumaş

Toptan penye kumaş.toptan kumaş zeytinburnu.istanbul penye kumaş toptancıları.lakost kumaş zeytinburnu.çelik penye kumaş.zeytinburnu kumaş alanlar.penye kumas cesitleri,

Toptan penye kumaş,toptan kumaş zeytinburnu,istanbul penye kumaş toptancıları,lakost kumaş zeytinburnu,çelik penye kumaş,zeytinburnu kumaş alanlar,penye kumas cesitleri.

Penye Nedir?

Penye pamuk, pamuk liflerini ipliğe dönüştürülmeden önce özel olarak işleyerek yapılan son derece yumuşak bir pamuk versiyonudur. Genel bir kural olarak, penye pamuk geleneksel pamuktan daha pahalıdır. Son derece yumuşak, güçlü malzeme, cilde giyilecek yatak çarşafları ve giysiler yapmak için idealdir. Bir pamuk ürününde kullanılan tekstil pamukla taranırsa, genellikle açıkça tanımlanır.

Geleneksel pamuk yünü veya ipliği yapmak için pamuk toplanır, kir ve tohumları çıkarmak için temizlenir ve daha sonra taranır. Taraklama lifleri ayırır ve kabaca aynı hizada olacak şekilde hizalar. Pamuk şeritlere, iplik veya yün haline getirilmiş çiğ pamuk çilelerine ayrılır. Pamuk tarandığında, kalan pamuk kalıntıları ile birlikte kısa pamuk liflerini çıkarmak için ince fırçalar kullanılır. Hacmin yaklaşık% 15’i, eşit ve hizalanmış sadece uzun, düz lifleri geride bırakarak çıkarılır. Sonra penye pamuk şeritleri iplik alanlar haline getirilir.

Zeytinburnu Penye Kumaş.

Penye kumaş alanlar pamuğun dokusu daha yumuşaktır, çünkü dışarı çıkması ve batması için kısa ipliklerden yoksundur ve tüm kir ve yabancı maddeler iplikten çıkarılmıştır. Penye pamuk da daha güçlüdür, çünkü kumaş alanlar daha kısa ve kırılabilir lifler tarama yoluyla çıkarılmıştır. Ek olarak, düzleştirilmiş lifler penye işleminden sonra birlikte daha sıkı bir şekilde uzanarak, taranmış pamuk ipliğinin yıpranma ve çözülme olasılığını azaltır. Tarama işlemi hacmi çıkardığı ve fazladan bir adım eklediği için ortaya çıkan tekstil daha maliyetli olacaktır.

Zeytinburnu Penye Kumaş. Birçok şirket yumuşaklık ve gerilme mukavemeti nedeniyle giyim ve yatak çarşafları için penye pamuk kullanmayı tercih etmektedir. Tarama adımından geçmemiş olan pamuk daha kaba olma eğilimindedir ve daha çok yıpranma, boncuklanma ve yırtılmaya maruz kalacaktır. Penye parçası pamuk, elbette, normal pamuk gibi nihayetinde parçalanır. Cilde karşı nazik olduğu için bebekler ve yaşlılar tarafından giyilmesi amaçlanan giysiler için mükemmel bir seçimdir.

Penye pamuk için bakım talimatları, geleneksel pamuk için olanlara çok benzer. Genel bir kural olarak, herhangi bir sıcaklıkta yıkanabilir ve kurutulabilir. Bununla birlikte, boyalı penye pamuk, yüksek ısıda yıkanırsa ve örgüler büzülmeye maruz kalırsa kanar. Ilık sıcaklıklar ve hafif deterjan kullanımı, kumaşın ömrünü uzatacaktır.

Peki Neden Pamuklu?

Pamuk yumuşak, emici bir elyaftır ve vücudu yaz aylarında serin ve kışın sıcak tutmakta mükemmeldir, bu da onu giyim için mükemmel bir kumaş haline getirir. Pamuk, MÖ 3000’den beri sadece yaşamımızın dokusu olmakla kalmayıp, günümüzde hayatımızın 1 numaralı dokusu olmaya devam ediyor.

Tarama başladığında pamuğu daha yumuşak ve daha sevimli hale getirdi. Bugün pamuğun durumu göz önüne alındığında ve üretimdeki gelecekteki ilerlemelerle birlikte, önümüzdeki 3000 yıl boyunca hayatımızın 1 numaralı kumaşı olmaya devam edeceğine şüphe yok.

Penye Pamuk Giymenin 5 Faydası

1) Penye Pamuk Yumuşak ve Nefes Alabilir

Herhangi bir kirlilik veya kısa çıkıntılı ipliğe sahip olmadığı için Penye pamuğun düzenli pamuğa göre daha fazla yumuşaklığı ve nefes alabilirliği vardır. Penye parçası alanlar pamuk da bu nedenle diğer kumaşlarla güzelce eşleşir. Bu nedenle, penye pamuk kullanarak polyester kumaş alan/ pamuk karışımı gibi karıştırılmış gömlekleri sık sık göreceksiniz.

Zeytinburnu Penye Kumaş.

2) Penye Pamuk normal pamuktan daha güçlüdür

Penye işlemi sırasında kısa elyaflar çıkarılmıştır. Bu, uzun standlar, daha az kırılma olasılığı olan uzun ve sıkı bir iplik oluşturmak için bir araya getirildiği için kumaşı daha güçlü hale getirir. Kısa lifler, zincirdeki meşhur “zayıf halka” idi ve tarama işlemi bunları kaldırdı.

3) Yaz aylarında serin, kışın sıcak

Tüm durumlar için mükemmel bir kumaş bulmak zor. Pamuk sadece sıcak yaz aylarında nefes almakla kalmaz, aynı zamanda kışın sıcakta tutulmasıyla da bilinir. Bu özellik, soğuk nemi vücudunuzdan çeken emicilik özelliğinden kaynaklanmaktadır.

4) yetişkinler ve çocuklar için harika

Toptan penye kumaş.toptan kumaş zeytinburnu.istanbul penye kumaş toptancıları.lakost kumaş zeytinburnu.çelik penye kumaş.zeytinburnu kumaş alanlar.penye kumas cesitleri,

Spot Kumaş. Pamuk bir çiçekten başlar ve nihayetinde sevdiğimiz yumuşak kumaşa bükülmeden önce kabarık bir top haline gelir. Hepimiz doğal lifleri seviyoruz. Cildimizle iyi çalışırlar. Onları çocuklarımız için seviyoruz ve dürüst olmak gerekirse onları da kendimiz için seviyoruz. Tarama işlemi, kirleri gidermeye yardımcı olur ve daha yumuşak hale getirir.  

5) Bakımı Kolay

Kolay bakım talimatları ve rengini iyi tutarak pamuklu tişörtünüz tekrar tekrar yıkanabilir. Pamuk büzülme eğilimi gösterebilir, ancak sıcak suda yıkadığınız sürece bununla ilgili bir sorun görmemeniz gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın