Penye Kumaş Zeytinburnu

penye kumaş istanbul penye kumaş zeytinburnu ribana kumaş zeytinburnu interlok kumaş zeytinburnu

PENYE KUMAŞ ALANLAR. Farklı kumaşlar, doku, boyanmış ipliklerin dizilişi, iplik başlangıç ​​malzemesi, iplik miktarı, iplik yoğunluğu, büküm yönü, iplik bükümü, iplik yapısı gibi birçok özellikteki farklılıklar ve ayrıca ameliyat sonrası teknikler nedeniyle görünüm bakımından birbirinden farklıdır.

Parça kumaş satın alanlar. 0536 336 43 43. Kumaşların doku yapısı, teknolojik çalışma ortamı vb. ürünlerin bilinmesi, ürünlerin üretimi, yeniliği ve sahteciliği için gereklidir. Sonuç olarak, ikna edici bir sonuç elde etmek ve kumaş tasarımı, dönüşümü ve sahteciliği ile ilgili bilgileri sağlamak için kumaşları dikkatli ve dikkatli bir şekilde analiz etmemiz gerekiyor.

Fazla gelen kot kumaş alanlar,fazla gelen penye alan,fazla gelmiş saten alan, fazla gelen kadife alan, fazla gelen jarse kumaş alan, fazla gelen ham kumaşları alanlar,fazla gelen kot kumaşları alanlar,

PENYE KUMAŞ

Sonuçların doğru bir şekilde analiz edilebilmesi için, analiz edilecek unsurlar ve bunların sırası analiz başlamadan önce planlanmalıdır. 0536 336 43 43. Ek olarak, çalışma sırasında her prosedüre dikkatli bir şekilde yaklaşmalı, mümkün olduğunca az doku örneği materyali kullanmalı ve aynı zamanda analitik test için gerekli koşulları sağlamalıyız.

1 Örnekleme

Bilgilerin doğruluğu numune alma yeri ve numune alma alanının büyüklüğü ile ilgili olduğundan, doku analizi için numune alma yöntemleri hakkında bazı hükümler vardır. Ek olarak, önemli kumaş türleri ve aralarındaki büyük fark nedeniyle numuneler gerçek kullanımdaki özel duruma göre seçilmelidir.

 Örnekleme yeri

Çözgü ve atkı ipliklerinin tansiyonu dengelendiğinde, makineden çıkarılan kumaş, kumaşın iki tarafı, kenar ve orta bölge yoğunluğunda farklılığa neden olan hafif bir değişiklikle yeni bir en ve boy kazanır. Ayrıca boyama ve terbiye işlemi sırasında kumaşın iki tarafında, kenar ve merkezde meydana gelen değişikliklerde çok az fark vardır.

ribana kumaş çeşitleri ribana satanlar parça ribana şardonlu ribana

Bu durum ve daha doğru ve temsili veri arzusu göz önüne alındığında, aşağıdaki kurallar önerilmektedir: tekstillerden numune alınırken, numune ile kenar arasındaki mesafe en az 5 cm olmalıdır, ayrıca pamuklu kumaşlar için kenarlar arasındaki mesafe iki kenarı en az 1,5 m ve 3 m’den fazla olmalıdır Yünlü kumaşlarda iki kenarı arasındaki mesafe en az 3 m, ipekli kumaşlarda ise iki kenarı arasındaki mesafe 3,5 ila 3,5 m arasında olmalıdır. 5 m.

 Örnek boyut

Numune alanının boyutu, doku tiplerine ve yapılarına bağlı olarak değişmelidir. Doku analizi testi zaman alıcı olarak kabul edildiğinden, maliyet tasarrufu ilkesine bağlı kalarak analiz hakkında doğru bilgi sağlamak için numune boyutunu küçültmek için her türlü çabayı göstermeliyiz. 0536 336 43 43. Genel olarak basit yapıya sahip kumaş numunelerinin kare ölçüsü 15 cm*15 cm daha küçük de olabilirken, büyük tekrarlı iplik boya kumaş örneklerinin alan ölçüsü boyamadan itibaren 20 cm*20 cm olmalıdır. İplik  örneğin çarşaflar, en az bir tekrarın kapladığı alana eşit olmalıdır.

Yorgan ve halı gibi büyük jakarlar için, çözgü ve atkı yönünün yüksek oranda tekrarlanması nedeniyle, test uzmanları temsili yapının bir kısmını analiz etmelidir. Örnek alan boyutu genellikle 20cm*20cm veya 25cm*25cm’dir.Örnek küçükse, 5cm*5cm’nin biraz üzerinde bir kısmına ihtiyacımız var.

2 Kumaşın ön ve arka yüzlerinin belirlenmesi

Parti kumaş alan. Süprem kim alır? Süprem kimler alır? Ham süprem satın alanlar toptan süprem kim alır? kimler toptan süprem alır? Kimler toptan süprem satın alır? Blok kumaş satın alanlar? Blok süprem alanlar? Blok kot kumaş alanlar? Blok kumaş kimler alır? Blok penye kimler alır? Blok kumaş nereye satılır? Blok penye kumaş alan yerler? Toplu Kumaş kimler alır? Toplu kumaş alanlar Toplu İplik alanlar toplu ham kumaş alanlar.

İkinci olarak kumaş analizinde kumaşın doğru ve yanlış taraflarını belirlemeliyiz. Bir kumaşın ön ve arka tarafları genellikle görünüşlerine göre değerlendirilir. İşte bunları test etmek için bazı yaygın yöntemler.

(1) Havlu kumaşı: 0536 336 43 43. Ağır havlu tarafı, kumaşın sağ tarafıdır.

(2) Tül kumaş: Belirgin bir desene ve görünür bir bükülmüş çözgüye sahip taraf, kumaşın ön yüzüdür.

(3) Dışbükey ve dışbükey kumaşlar için, sağ tarafın yüzeyi yoğun ve çizgili veya kabarık desenlerle hassasken, ters taraf nispeten daha pürüzlü ve uzun dalgalı bir çizgidir.

(4) Tüylü kumaşlar: 0536 336 43 43. Tek taraflı tüylü kumaş için, kumaşın sağ tarafı, kumaşın tüylü tarafıdır. Çift taraflı tüylü kumaş için ön yüz, kumaşın temiz ve düzgün kenarlı tarafıdır.

(5) Kumaşın kenarına dikkat edin: Kumaşın kenarının yüzeyi, temiz ve düzenli, kumaşın ön yüzüdür.

(6) Çift katlı, çok katlı ve çok katlı kumaşlar için, kumaşların sağ tarafı görece ağırdır veya sağ ve yanlış taraf çözgü ve atkı yoğunluğu arasında fark olan yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!