Penye Kumaş Alım Yapan Yerler

Penye iplik alımı yapanlar polar kumaş alımı yapan yerler sandy kumaş alımı yapanlar ribana alım yapan kişiler kaşkorse alımı yapan firmalar yaka alan yerler manşet alan yerler poplin alımı yapan kanvas kumaş alımı yapan keten kumaş alım yapan krep kumaş alımı yap

PENYE NEDEN ÜSTÜNDÜR?

Kumaş alan. Penye iplik alımı yapanlar polar kumaş alımı yapan yerler sandy kumaş alımı yapanlar ribana alım yapan kişiler kaşkorse alımı yapan firmalar yaka alan yerler manşet alan yerler poplin alımı yapan kanvas kumaş alımı yapan keten kumaş alım yapan krep kumaş alımı yapan.

Penye kumaş alanlar. Pamuğun giyim eşyası olarak evrimi, yaklaşık 5.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Giyim için kullanılmak üzere pamuğu tasarlayan ilk insanlardı. Kumaş alan. Pamuk fabrikası ilk olarak hacılar gelmeden önce dikildiği yere geldi. Pamuğun popülaritesi, önümüzdeki birkaç on yıl boyunca rağmen, onu kumaşa dönüştürme süreci nispeten aynı kaldı.

100 Pamuk Penye Kumaş,Pamuk penye kumaş Özellikleri, penye t-shirt,Erkek Penye,Günlük penyeler,Anne penyeleri

PENYE NEDİR?

Penye, normal pamuğun daha yumuşak bir versiyonudur. Toplandıktan sonra pamuğun daha fazla işlenmesi ve ardından ipliğe döndürülmesiyle yapılır. Pamuğa eklenen işçilik ve daha yüksek kalite nedeniyle, penye pamuk genellikle normal pamuğa göre daha pahalıdır. Genellikle tişörtler ve diğer tekstil türleri için kullanılır.

PARÇA PENYE ALIMI YAPAN YERLER

Yumuşaklık açısından üstün ve normal pamuktan daha dayanıklı olan Penye Pamuk’un nasıl yapıldığına geçelim.

PENYE ÜRETİM SÜRECİ NASILDIR?

Penye pamuğun üretim sürecini anlamak için öncelikle normal pamuğun üretim sürecine değinelim. Normal pamuk veya “geleneksel” pamuk yapmak için önce pamuk hasat edilir. Oradan temizlenir ve tohumlar çıkarılır. Pamuğun taraklanması veya taranması burada devreye giriyor. Konvansiyonel bu aşamada iplik haline getirilir. Penye pamuğun ekstra bir basamağı vardır. Tabii ki, bu ekstra adım pamuğu taramak.

KAŞKORSE KUMAŞ ALIMI YAPAN

Penye pamuk normal pamuğa göre daha yumuşaktır çünkü penyeden çıktıkları için herhangi bir yabancı madde veya kısa çıkıntılı iplikler yoktur. Penye pamuk ayrıca normal pamuktan daha güçlüdür çünkü penye işlemi, kırılmaya yatkın kısa lifleri ortadan kaldırır.

Şimdi penye ipliği oluşturma adımlarını inceleyelim:

penye kumaş istanbul penye kumaş zeytinburnu ribana kumaş zeytinburnu interlok kumaş zeytinburnu
  1. Lifler ayrılır ve kabaca sıralanır, böylece hepsi aynı yöne bakar.
  2. Daha sonra, bu hizalanmış lifler şeritlere bölünür ve bunlar daha sonra iplik veya ipliğe bükülür.
  3. Daha sonra ince fırçalar (tarama), kısa pamuk liflerinin yanı sıra kalan kirleri çıkarmak için kullanılır.
  4. Orijinal hacmin yaklaşık %15’i kaldırılır ve geriye yalnızca düzleştirilmiş ve hizalanmış uzun düz teller kalır.
  5. Son olarak, bu Penye Pamuk şeritleri iplik veya iplik haline getirilir.

Süreç kulağa oldukça basit geliyor ve dürüst olmak gerekirse, 1902’den önce birinin bunu bulmamasına şaşırdık! Tüm pamuğun taranmaması da şaşırtıcı ama penye değil, o zaman penye pamuğun neden üstün olduğuna bakalım.

RİBANA ALIMI YAPANLAR

1) Penye Pamuk Yumuşaktır ve Nefes Alabilir

Çünkü safsızlıklar veya kısa çıkıntılı iplikler yoktur Penye pamuğu, normal pamuğa göre bile daha yumuşak ve nefes alabilirdir. Penye de bu nedenle diğer kumaşlarla güzel bir şekilde eşleşir. Bu nedenle penye kullanılarak polyester/pamuk karışımı gibi karışımlı gömlekleri sıklıkla göreceksiniz.

2) Penye Pamuk Normal Pamuktan Daha Güçlüdür

Tarama işlemi sırasında kısa lifler uzaklaştırılmıştır. Bu, kopma olasılığı daha düşük olan uzun ve sıkı bir iplik oluşturmak için uzun sehpalar birlikte büküldüğünden, kumaşı daha güçlü hale getirir. Kısa lifler, zincirin meşhur “zayıf halkası” idi ve tarama işlemi onları ortadan kaldırdı.

3) Yazın Serin, Kışın Sıcak

Tüm durumlar için mükemmel bir kumaş bulmak zor. Pamuk sadece sıcak yaz aylarında nefes almakla kalmaz, aynı zamanda kış aylarında ısıyı tutmasıyla da bilinir. Bu özellik, soğuk nemi vücudunuzdan çeken emici özelliğinden kaynaklanmaktadır.

HAM RİBANA ALAN YERLER

Bursa polyester kumaş üreticileri,Bursada kilo ile kumaş,Toptan kumaş fabrikaları,Bursa polar kumaş fabrikaları,3 İplik kumaş üreticileri,Penye kumaş toptan,Bursa Kumaş fabrikaları,Penye fabrikaları,

4) Hem yetişkinler hem de çocuklar için harika

Pamuk, bir çiçekten başlar ve nihayetinde sevdiğimiz yumuşak kumaşa dönüşmeden önce, kabarık bir top haline gelir. Hepimiz doğal lifleri severiz. Cildimizle iyi çalışırlar. Onları çocuklarımız için seviyoruz ve dürüst olmak gerekirse kendimiz için de seviyoruz. Tarama işlemi, safsızlıkların giderilmesine yardımcı olarak daha da yumuşak hale getirir.  

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!