Parti Kumaş Alımı Satımı Yapanlar

Parti kumaş alanlar. Dışarıda pek çok farklı kumaş türü varken, özellikle bu kumaşlar çok benzer özelliklere sahip olduğunda, farkı söylemek zor olabilir. Özellikle benzerlikleri çok olan iki kumaş polyester ve viskondur. Ancak bu kumaşlar çok farklı, bu yüzden bu yazıda sizlerle polyester ve viskon arasındaki farkları paylaşacağım.

Polyester ve viskon nefes alabilen, nemi emen ve esnemeyen kumaşlardır. Ancak polyester ve viskon arasındaki en büyük fark, polyesterin %100 sentetik bir kumaş olması, viskonun ise suni ipek benzeri yarı sentetik bir kumaş olmasıdır. Polyester çok amaçlı bir kumaştır, viskon ise ipek yerine kullanılır.

SPOT KUMAŞ ALIMI YAPANLAR

Bu iki kumaş arasında karar vermeye çalışıyorsanız, birinin diğerinden daha iyi olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Kendiniz karar verebilmeniz için bu iki kumaş arasındaki temel farkların yanı sıra her birinin artılarını ve eksilerini ele alacağım.

Poliviskon Neden Yüne İyi Bir Alternatiftir?

Poliviskon, yün ekoseden çok daha ucuz bir seçenektir ve bu da onu müşteriler için daha uygun hale getirir. Dayanıklı malzemesi nedeniyle birçok kişi, kumaşa zarar vermeden birkaç kez yeniden yıkanabilme özelliği nedeniyle uzun süre saklamanın daha kolay olduğunu düşünüyor. Bu, sık sık etek giymek isteyenler ve partiler ve etkinlikler için mükemmel bir seçenek olacağı anlamına gelir.

Poliviskon, hiçbir hayvansal kaynaktan yapılmadığı için veganlar için de popüler bir seçimdir. Artan iklim endişeleri tüketiciler için satın alımlarında daha alakalı hale geldikçe, Polyviscose, hayvan endüstrisine katkıda bulunmadan ekoseye yatırım yapmak için harika bir yoldur.

SPOT KUMAŞ ALIMI SATIMI

Bu malzeme, yün alerjisi olanlar veya hassas ciltler için de harikadır. Yumuşak malzeme, birçok kişinin yün ekoseye kıyasla ciltte dokunuşunu tercih ettiği anlamına gelir.

Poliviskon Çevreye Faydalı mı?

kumaş parçası alanlar parça kumaş satın alan parça viskon alan şifon parçası alan polar parçası alan poplin parçası alan

Daha önce değindiğimiz gibi Poliviskon bitki bazlıdır ve hayvansal kaynaklı değildir. Bunun çevreye büyük faydaları var, peki ya sürdürülebilirlik?

Poliviskon daha dayanıklı bir seçenek olduğundan, kumaş daha uzun süre dayanır, yani aşırı tüketime daha az ihtiyaç vardır.

Kumaş yıkanabilir olduğundan ve çekme olasılığı daha düşük olduğundan, daha uzun süre dayanır ve daha sürdürülebilirdir. Viskon, çözücü olarak N-oksit kullanan Lyocell işlemiyle giderek daha fazla üretiliyor. Bu, daha az atıkla sonuçlanır ve daha çevre dostu hale gelir.

Hangi Poliviskon Ürünlerini Satıyoruz?

Birkaç farklı ekosede çeşitli Poliviskon kiltleri satıyoruz. İşte en çok satanlarımız.

Lifler, kumaş yapımında en önemli rolü oynar. Çeşitli tiplerdeki lifler, çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır. Polyester ve viskon, tekstil endüstrisinde en popüler ve yaygın olarak kullanılan elyaf malzemelerinden ikisidir.

PARÇA KUMAŞ ALIMI SATIMI YAPAN YERLER

Viskon kumaş fiyatı toptan viskon fiyatı

Polyester ve viskon arasında karşılaştırılacak pek çok yön vardır. Ancak en büyük fark, polyester ve viskonun üretim sürecinde ortaya çıkar. Çevre için nasıl faydalı olabileceklerini veya onu nasıl tehdit edebileceklerini tanımlar. Benzerliklere rağmen, polyester ve viskon üretim süreçleri çok farklıdır. Bu onları birbirinden farklı kılar.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!