Parti Kumaş Alanlar Hangi Kumaşları Alıyorlar

Kumaş alanlar bir şeyin, özellikle de giysinin yapıldığı şeydir. İpek yaygın bir kumaştır , ancak ” toplumun dokusu ” hakkında da konuşabilirsiniz .

Parti Kumaş Alan. Kumaşın en yaygın kullanımı giysiler içindir: örneğin denim, kot pantolon yapmak için kullanılan kumaştır. Tüm giysiler bir tür veya kumaş kombinasyonundan yapılır. Bir binanın ya da aracın temel yapısı da kumaş olarak adlandırılabilir ve fiziksel olmayan şeyler de kumaş olarak temsil edilebilir. Mecazi olarak, dürüstlüğün arkadaşlık dokusunun bir parçası olduğunu veya sevginin ailenin dokusunun bir parçası olduğunu söyleyebilirsiniz. Kumaş her zaman bir şeyin temeli veya özüdür.

PARTİ KUMAŞ ALINIR

Zamanımızın tekstil pazarı çok çeşitli kumaşlardan oluşuyor. Giysiler, yatak takımları, halılar ve insanların her gün kullandığı çok çeşitli ürünler oluşturmak için kullanılırlar. Kumaşlar, her biri kendi özelliğine sahip olan birkaç türe ayrılır. Bu tür ayırt edici özellikler, malzemenin çeşitli şeyler için kullanılmasının nedenleridir.

Birçok farklı kumaş türü vardır. Pamuklu, ipekli, ketenli, ayrıca bizim için alışılmadık olan kazar, buklet vb. Kumaşlar gruplara ayrılabilir: doğal, doğal olmayan, karışımlı ve dokusuz tekstiller.

Farklı kumaşların nitelikleri, hangi gruba ait olduklarına bağlıdır. Kumaşların özelliklerini daha ayrıntılı olarak düşünün.

TOPTAN KUMAŞ ALINIR

Açıkçası, “doğal olan” doğa tarafından yaratılmıştır. İnsanların kıyafetlerinde ve gündelik şeylerde kullanmak için doğal madde elde etmek, yalnızca bir kişinin her zaman doğa ile bütünleşmeye ve kaynaklarını maksimuma çıkarmaya çalıştığı anlamına gelir. Bir şeyin kalitesi, kumaşın türüne bağlıdır – pamuk, yün, keten, ipek.

Pamuk bitkisinin tohumlarından elde edilen bir bitki lifidir. Kumaşı mevsime göre ayırmanıza izin veren lif uzunluğunda bir fark vardır: yaz, kış ve ilk sezon. Yaz, hafif, yumuşak, ince (örtü, hasır) olarak karakterize edilir. Kış – zorunlu sıcak polar (pazen, kabarık). İlk sezon, dayanıklılık ve aşınma direncidir (kadife, poplin).

Yün güzellik ve çeşitliliktir (keçe, keçe, drape vb.). Bu tür kumaşlar hayvan kıllarından yapılmıştır, bu nedenle bu malzemeden yapılan giysiler antik çağlardan beri, avlanma zamanından beri bilinmektedir. Bu kumaş, kirlilik veya kırışma ile karakterize edilmez ve ayrıca ısıyı iyi tutar.

poplin satış yerleri toptan poplin satış yapanlar tekleme poplin alanlar karışık poplin alanlar
poplin satış yerleri toptan poplin satış yapanlar tekleme poplin alanlar karışık poplin alanlar

Keten hemen her alanda kullanılan oldukça yaygın bir kumaştır. Teknik ketenden bahsediyorsak, çeşitli ambalajlar, kılıflar vb. Ev eşyaları hakkında konuşursak, bu, örneğin yatak çarşafları ve giysilerdir. Keten kumaşın dezavantajı, kolay ve hızlı bir şekilde kırışmasıdır, ancak büyük bir mukavemet ile karakterize edildiğine dikkat edilmelidir.

Daha sonra ipek gibi bir malzemeden ( saten şifon, kadife vb.) Bahsetmeliyiz. Bu malzemeden yapılan bir kumaş, güzel bir görünüm, güneşte parlama ve hoş bir yumuşaklık ile karakterize edilir. Hammaddesi ipek böceği kozası olduğu için bu ürünü elde etmek oldukça pahalı ve zordur. Bu nedenle doğal ipeğe sahip olanlar, mükemmel zevke sahip yüksek gelirli insanlar olarak kabul edilir.

PARÇA KUMAŞ ALINIR

Doğal malzeme nefes alır, nem geçirir, alerjik değildir ve vücut için çok hoştur. Bu nedenle bu tür ürünler en iyisi olarak kabul edilir.

Kumaş Alan Firmalar

Ardından, bir sonraki türü – doğal olmayan kumaşları analiz edeceğiz. Kimyasal olarak işlenmiş temel sentetik ve doğal malzemelerdir. En bariz türleri seçelim: sentetik ve yapay madde.

Sentetik kumaş üç bileşenden yapılır – yağ polimerleri, kömür ve doğal gaz. Oldukça yumuşak ve dayanıklı bir malzemedir. Sentetikler ayrıca, gerilmelerini iyileştirmek ve ayrıca mukavemetlerini artırmak ve ürünün maliyetini azaltmak için doğal kaynaklı liflere sıklıkla eklenir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!