Parti Denim Kumaş Alan Kot Pantolon Nasıl Katlanır?

Kumaş alanlar. Mükemmel bir şekilde paketlenmiş valiz veya özenle düzenlenmiş çekmece, düşündüğünüz kadar gerçekçi değil. Kumaş alan. Pantolonları verimli bir şekilde katlamayı ve saklamayı öğrenmek oldukça basittir ve bir kez bunu alışkanlık haline getirdiğinizde doğal olarak gelecektir. Bu düzgün ve derli toplu tekniklerle pantolon katlamak, seyahat ederken çekmecelerinizde ve valizinizde yer kazanmanıza yardımcı olur.

Ayrıca kırışıkları azaltmaya yardımcı olurlar ve pantolonunuzu prezentabl ve hızlı bir şekilde kıyafet almanız gerektiğinde kolayca bulmanızı sağlarlar. Her gün daha pürüzsüz bir pantolon ve kot pantolonu nasıl düzgün bir şekilde katlayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Yerden tasarruf etmek için günlük pantolon ve kot pantolon nasıl katlanır

Basit bir katlama, çekmeceleri düzenli tutmak için iyi bir seçenektir çünkü hızlıdır, tanıdıktır ve istiflerinizle tüm çekmeceyi kolayca doldurabilirsiniz. Pantolonlarınızı düzenli ve kolayca bulunmasını sağlarken çekmecelerinizde yer kazanmak için pantolon ve kot pantolonları nasıl katlayacağınıza bir göz atalım.

Adım 1: Düz yatırın ve katlayın

İlk olarak, pantolonunuzu düz bir yüzeye koyun. Yığınları ve tümsekleri gidermek için ceplerin sıkışmadığından emin olun: ellerinizi her bir cebe kaydırın ve her yöne doğru itin.

Pantolon düz olduğunda, ön cepler veya arka cepler birleşecek şekilde uzunlamasına ikiye katlayın. Her iki yön de kabul edilebilir. Kot pantolonunuzun kırışmış, sert veya katlanması zor olduğunu fark ederseniz,   bir dahaki sefere kot pantolonu nasıl yıkayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin.

2. Adım: Kasığı sıkıştırın (isteğe bağlı)

Pantolon bu şekilde katlandığında kasıkların biraz yana doğru çıktığını fark edeceksiniz. Olduğu gibi bırakabilir veya bacakların altına katlayabilirsiniz. Bu, kıvrıma biraz hacim katar, ancak pantolonu istifleme için daha üniform hale getirir. Ayrıca kasık bölgesindeki kırışıklıkların önlenmesine de yardımcı olabilir.

3. Adım: Pantolonu katlayın

Ardından, çekmecelerinizin boyutuna bağlı olarak pantolonunuzu üçte veya dörde katlayın:

Dörde katlamak için, pantolonu ikiye katlayın ve alt kısmı kemerle buluşacak şekilde yukarıya getirin. Katlamayı tamamlamak için bir kez daha ikiye katlayın.

Üçe katlamak için etek ucunu pantolon paçasının yaklaşık ⅔’ü kadar katlayın. Kemeri yukarıdan aşağı doğru katlayın.

4. Adım: İstifleme sırasında alternatif yön

Katlanmış pantolonlarınızı istiflerken, yığının orantısız olmaması için yönü değiştirin. Örneğin, bir pantolon için kemer tarafı sizden uzağa, bir sonraki pantolon için size doğru gitmeli ve bu böyle devam etmelidir. Neden? Kemer tarafı biraz daha kalındır ve yüksek yığının dengesiz olmasına neden olur.

Seyahat için günlük pantolon ve kot pantolon nasıl katlanır

Seyahat ederken, pantolonunuzun minimum yer kaplaması ve mümkün olduğunca az kırışmış şekilde gelmesi gerekir. Seyahat için pantolonları ve kot pantolonları doğru şekilde nasıl katlayacağınızı bildiğiniz zaman, bu iki beceriyi aynı anda gerçekleştirebilirsiniz. Onları yuvarlamak valizinizde daha az yer kaplar ve kırışıklıkları en aza indirmeye yardımcı olur. Ve onları pantolon paçasının altına sarmak, temiz ve düzenli kalmalarını sağlar.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!