Parça İnterlok

parça interlok likralı interlok parti interlok spot interlok stok interlok ham interlok

İnterlok kumaş nedir?

Kumaş satın alanlar interlok jarse üretiminde kullanılan bir örgü türüdür. Kelime İngilizce’den ödünç alınmıştır ve “birbirine geçme” veya “bir araya getirme” gibi bir anlama gelir. Buna göre, interlok kumaşın veya interlok jarsenin tek tek iplikleri klasik şekilde birbirine dokunmuyor, ancak tek tek iplik ilmekleri özel bir şekilde iç içe geçiyor.

TOPTAN PENYE

İnterlok kumaş esnek mı,İnterlok nedir,İnterlok kumaş kalın mi,İnterlok kumaştan ne Dikilir,İnterlok penye Nedir,301 interlok kumaş,Polyester interlok kumaş,100 pamuklu interlok Kumaş

Teknik olarak bu işleme örme denir ve elde edilen kumaşa çözgülü örme veya örme kumaş denir. İnterlok kumaş veya interlok örgü sadece örme makinesi denilen makine ile yapılabilir. İnterlok makinesi ile yapılan üretimde, sadece sağ dikişleri ören iki iğne karşılıklı olarak yerleştirilir.

İnce nervür, malzeme açısından kenetlenme ile yakından ilgilidir. İnce nervürde ters ve örgü dikişler değişerek tipik nervür oluştururken, interlok kumaş, sağ-sağ örgü nedeniyle sürekli olarak kapalı bir yüzeye sahiptir.

İnterlok kumaş veya interlok jarse, örneğin pamuk veya polyesterden yapılabilir. Mağazada genellikle interlok kumaştan yapılmış nevresim ve yatak örtüleri veya klasik bir interlok polo gömlek bulunur. Bu tür bir örgü, desenlerin işlenmesini mümkün kılar. İnterlok kumaşa da baskı yapılabilir

İnterlok jarse olarak da bilinen interlok kumaş  diğer jarse türlerine göre daha dayanıklı özel bir jarse kumaş türüdür. Fark, kumaş ipliklerinin işlenmesinde yatmaktadır:

parça penye alanlar parça süprem alan parça interlok alanlar parça interlok alanlar parça viskon alan parça polar alanlar parça iki iplik alanlar parça üç iplik alanlar penye parçası satın alanlar parça kumaş alan

İnterlok kumaşlar dokuma değil, örülür. Bu, interlok kumaşların kumaş ipliklerinin üst üste döşenmediği, özel bir şekilde birbirine düğümlendiği anlamına gelir. Karşılıklı iğne sıralarının dönüşümlü olarak çalıştığı interlok kumaşın üretimi için örgü makinesi adı verilen ekstra bir dikiş makinesi gereklidir.

PARTİ KUMAŞ

İnterlok jarse kumaşlar, genellikle %100 pamuklu interlok jarse gibi yatak takımları için kullanılır. Organik interlok kumaşlar %100 organik pamuktan üretilmiştir. Ancak bir interlok kumaş, harmanlanmış kumaşlardan veya sentetik elyaflardan da oluşabilir.

İnterlok kumaş ne gibi avantajlar sağlar?

İnterlok jarse, süprem gibi benzer kumaşlardan çok daha dayanıklı ve elastiktir . İnterlok jarse kumaşın dayanıklılığı, iki kumaş katmanının birbirine sıkıca bağlı olması gerçeğinden gelir, bu da iki kat lifle sonuçlanır.

STOK KUMAŞ

Ayrıca interlok kumaşın diğer jarse kumaşlara göre daha yumuşak bir hissi vardır. İnterlok kumaşların yüksek esnekliği , kumaşın kıvrılmasını veya bükülmesini önler. İnterlok kumaş, yıkamadan sonra boyutsal olarak sabit kalır ve yumuşak bir yıkama sağlar.

SPOT KUMAŞ ALAN YERLER

Kumaş satın alan dokuma tekniği cilde karşı pürüzsüz bir his sağlar ve rahat bir sıcaklık sağlar. Bu teknikte iki sıra iğne vardır. İki iğne birbirine bakar ve dönüşümlü olarak çalışır. Bu hafifçe ofset dikişler oluşturur. Bu interlok kumaşa kapalı bir yüzey verir. Bu özellikleri sayesinde günlük giyimde, interlok jarse yatak takımlarında veya lastikli çarşaflarda interlok kumaş kullanılmaktadır. İnterlok kumaş, çocuk giyimi veya yatak takımları için de uygundur.

Yorum Yap