Parça Bez Alanlar Saf Pamuk Nedir?

Saf pamuklu kumaş alan firmalar penye bez alan firmalar kot bezi alanlar viskon bez satın alanlar şifon bez alan kadife bez polar bez alan bez nereye satılır? istanbul bez alanlar çorlu bez alanlar hammadde olarak pamuktan yapılmış, çözgü ve atkı ipliklerinin bir tezgah vasıtasıyla dikey ve yatay olarak iç içe geçtiği bir tekstildir. Şu anda, işlenmiş pamuğun gerçek kaynağına göre, ham pamuklu kumaş ve geri dönüştürülmüş pamuklu kumaş olarak ikiye ayrılmaktadır.

Kumaş alanlar. Saf pamuklu kumaşlar higroskopisite, nem tutma, ısı direnci, alkali direnci, hijyen vb. saf pamuklu giysilerin oranı% 2 ila% 5’tir. , özel işlemden sonra veya yıkama suyu arıtma istisnaları ve deforme olması kolay, saf pamuklu giysilerin deforme olması kolaydır, özellikle yazlık giysiler, çünkü kumaş nispeten ince ve ağırlığı düşüktür.

Harmanlanmış

Karıştırma, doğal lifler ile kimyasal liflerin belirli bir oranda karıştırılmasıyla elde edilen ve çeşitli giysiler yapmak için kullanılabilen bir kumaştır.

100 metre kumaş alanlar. 200 metre kumaş alan yerler. 150 metre kot kumaş alanlar.

Avantajı, sadece pamuk, keten, ipek, yün ve kimyasal elyafın ilgili avantajlarını emmekle kalmayıp, aynı zamanda ilgili dezavantajlarını da mümkün olduğunca ortadan kaldırması ve değer olarak nispeten ucuz olmasıdır.

Likralı kumaş LİKRA

Likra, piyasaya sürülen yeni bir elyaf türüdür. % 500’e kadar esneyebilmesi ve orijinal şekline dönebilmesi ile geleneksel elastik elyaflardan farklıdır.

Likra, yalnızca doğal ve suni liflerle tamamen entegre olabileceği için değil, aynı zamanda kumaşların veya giysilerin rahatlığını, oturmasını, hareket özgürlüğünü ve kullanım ömrünü artırabileceği için “dost” bir lif olarak adlandırılır.

Oxford Tekstil

Oxford kumaşa Oxford eğirme adı da verilir. Polyester polyester-pamuk karışımlı iplik çoğunlukla pamuk ipliği ile iç içedir. Atkı ağırlıklı düz veya kare-düz dokumayı benimser.Kolay yıkama ve hızlı kuruma, yumuşak el hissi, iyi higroskopisite özelliklerine sahiptir ve rahat giyim. İpliği boyanmış kumaş gibi görünüyor.

Oxford eğirme, dokuma sırasında yatay ve dikey pamuk ipliklerinin üst üste binme sırasını ifade eden bir kumaş dokuma yöntemidir. Oxford eğirme kumaşları aslında gömleklik kumaşların orta ve düşük derecelerine aittir.

Deri

Deri, tabaklanmış bir hayvan kürk kumaşıdır.

Daha çok moda ve kışlık giysiler yapmak için kullanılır. İki kategoriye ayrılabilir: Biri deri, yani tüyü alınmış deri. İkincisi kürk, yani kürkle işlenmiş deri.

Avantajı hafif ve sıcak, zarif ve lüks. Dezavantajı, pahalı olması ve saklama ve bakım için yüksek gereksinimlere sahip olmasıdır.

Pamuklu kumaş alanlar her türlü pamuklu dokumanın genel adıdır. Çoğunlukla moda, gündelik giyim, iç çamaşırı ve gömlek yapımında kullanılır. Avantajları kolay sıcak tutması, yumuşak ve cilde yakın olması, higroskopisite ve iyi hava geçirgenliğidir. Dezavantajı ise kolay çekmesi ve kırışması, görüntüsünün çok canlı ve güzel olmamasıdır, giyildiğinde sık sık ütülenmesi gerekir.

Keten kumaş alan

Çuval bezi, keten, rami, jüt, gibi çeşitli keten bitki liflerinden yapılmış bir kumaş türüdür.

Genellikle gündelik giyim ve iş kıyafetleri yapmak için kullanılırken, günümüzde sıradan yazlık giysiler yapmak için de kullanılmaktadır.

Avantajları yüksek mukavemet, iyi nem emme, ısı iletimi ve hava geçirgenliğidir. Dezavantajı, giyilmesinin çok rahat olmaması ve görünümünün pürüzlü ve sert olmasıdır.

İpek

İpek, hammadde olarak ipekten dokunan çeşitli ipekli kumaşların genel adıdır.

Pamuk gibi, farklı kişiliklere sahip birçok çeşidi vardır. Kadın giyimi başta olmak üzere her türlü giysi yapımında kullanılabilir.

Güçlü noktaları hafif ve ince, uygun, yumuşak, pürüzsüz, nefes alabilir, rahattır. Dezavantajı ise kolay kırışması, kolay emilmesi, yeterince güçlü olmaması ve çabuk solmasıdır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!