Pamuklu Parça Kumaş

parça pamuklu kumaş pamuklu kuma satın alanlar pamuklu kumaşlar kimler alır kumaş satın alan yerler

Kumaş satın alanlar pamuklu kumaşlarınızı ne kadar iyi tanıyorsunuz? Elbise batiste veya müslin içinde daha mı iyi olur? Pamuk, sadece tişörtlerden ve kapitone karelerden daha fazlasıdır. Pek çoğunu stok kumaş satın alanları  bulacağınız birkaç harika seçenek var. Bu küçük sözlük size olağan şüpheliler hakkında bir genel bakış sunar.

Kapitone için pamuk

Kapitone pamuğu bir kategoridir. Genellikle iyi kalitede olan orta ağırlıkta pamuklu kumaşlar. Klasik çiçek ve çizgilerden her türlü süslü baskıya kadar baş döndürücü çeşitlilikte baskılarda bulunurlar.

Pamuk karışımlı kumaş nedir,Pamuklu kumaş çeşitleri nelerdir,Kumaşın pamuk olup olmadığı nasıl anlaşılır,Polyester pamuk karışımı kumaş nedir,

Adından da anlaşılacağı gibi, kapitone pamuğu özellikle yorgan projeleri yapmak için kullanışlıdır ve genellikle eşleşen desen veya renklerle paketler halinde satılır ve metre ile satılır. Çoğu konfeksiyon pamuğundan daha az kırışmaya meyillidir, ama ah, baskılar! Diyoruz ki: devam edin, dalın. Kapitone pamuk, daha özel dikilmiş veya pamuk gibi daha sert bir malzeme gerektiren giysilerde çok iyi sonuç verir.

PAMUKLU KUMAŞ SATIN ALANLAR

İndigo boyalı pamuk, tıpkı diğer düz renkli dokuma pamuklar gibi giyim, aksesuar, nakış ve dekorasyon için kullanılabilir. Gerçek indigo kumaşın rengi biraz dağıtabileceğini unutmayın. Beyaz sashiko nakışı yıkandıktan sonra her zaman soluk mavi olacaktır, ancak bu beklenen bir durumdur – aslında istenen etki budur.

Tipik pamuklu kumaşlar açıklandı

Pamuk, giysiler yapmak için inanılmaz çeşitlilikte kumaşlar oluşturmak için kullanılır. Bazıları son yıllarda ilgi odağı olmaktan çıktı, ancak birçoğu yavaş moda onlara yeni bir soluk getirdiği için geri dönüyor.

 Pamuklu kumaşların tam bir listesi bir mil uzunluğunda olacaktır, bu yüzden onu en çok karşılaşacağınız ve gerçekten ilginç olan dokuma giyim kumaşlarına indirdik (bu makale kesinlikle pamuklu trikolarla ilgili değil). Tüy ağırlıklarla başlayacağız ve sonra yolumuza devam edeceğiz. Burada listelenen tüm kumaşların pamuk dışındaki malzemelerden de yapılabileceğini unutmayın, örn. Örneğin keten veya viskon, ancak büyük olasılıkla pamuk çeşitlerine rastlarsınız.

Astar Kumaş Fiyatları,Ucuz Astar Kumaş,Etek Astar kumaşı,Astar kumaş Toptan,Pamuklu Astar kumaşı,Astarlık kumaş isimleri,Elbise Astar kumaşı,Astar Kumaş Çeşitleri,

Muslin

Müslin hafif , pürüzsüz , yumuşak , şeffaf düz dokuma bir kumaştır . Genellikle hala hafif bir “kabartması” olan çok ince, boyanmamış iplikten yapılır. Bu, onu diğer şeylerin yanı sıra tamamen pürüzsüz bir yüzeye sahip olan batisteden ayırır. Müslin ayrıca, cm başına 25-30 iplik sayısı ile batiste göre daha gevşek dokunmuştur. Müslin, pamuktan, ketenden, ipekten ve hatta yünden yapılabilir (bu durumda buna mousseline de laine (ayrıca yün muslin ) denir).

Organze

Bu gevşek dokunmuş, şeffaf, yoğun kolalı pamuklu kumaşgenellikle kostümlerde astar veya dolgu olarak veya kolalı kısımlar için kullanılır.

Vual

Yoğun düz dokumaya sahip hafif, şeffaf bir kumaş. Vual, yanmış, sıkıca bükülmüş ipliklerden yapılır ve bu nedenle pürüzsüzdür yüzey tüyü yoktur. Müslin veya kumaş alan kadar iyi örtmez .

Etamin

Elde biriken penye kumaşları satın alanlar,elde birikmiş kot kumaş alan,elde birikmiş numunelik kumaşları alan yerler,depoda birikmiş penye kumaş alanlar,gümrükte kalmış ham gabardin alan,birikmiş ham kumaş alanlar,

Etamin çok ince ipliklerden gevşek bir düz dokumada dokunan pamuklu bir kumaştır. Hassasiyeti göz önüne alındığında, oldukça sağlamdır ve beklendiğinden daha sert bir tutuşa sahiptir. İplikler vual’a benzer şekilde sıkıca bükülür. Pamuk (ve keten) etamin nakış için bir kanvas olarak popülerdi ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde kostümler bu kumaşın işlemeli kısımlarını içeriyor. Etamin, hafif bluzlar, gömlekler ve yazlık giyim için çok uygundur.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!