Pamuk Polyester Kumaş Alanlar Pamuk Polyester Kumaş NEDİR

pamuk polyester kumaş alanlar polyester pamuk kumaş alanlar

Kumaş alanlar. Polyester-pamuklu kumaş, polyester ve pamuğun harmanlandığı bir kumaştır. Kumaştaki polyester oranı pamuğa göre daha fazla olacaktır ve genel içeriği %60 ila 7’dir. %. On falan. Polyester-pamuklu kumaşlar aynı anda polyester elyaf ve pamuk elyaf özelliklerine sahiptir, böylece polyester ve pamuğun avantaj ve dezavantajları kumaş alan birbirini tamamlayabilir ve bu da pamuklu kumaşların eksikliklerini iyi bir şekilde telafi edebilir. Polyester pamuğun hissi ve pamuğun sıcaklık tutma özellikleri de vardır, bu da polyester pamuğun fiyatını polyesterden daha yüksek yapar.

Polyester kumaşın özellikleri

gabardin alan firmalar gabardin kumaş alan firmalar parça gabardin kumaş alanlar parti gabardin kumaş alanlar spor gaabrdin kumaş alanlar likralı gabardin kumaş alan

Polyester kumaş, %100 polyester içeriğine sahip kumaşı ifade eder. En erken kimyasal elyaftır ve kimyasal elyaflar arasında mukavemeti de en yüksektir. Yüksek mukavemetli kumaşların elastikiyeti zayıf olmayacaktır, bu da polyester kumaşların kolay olmadığını belirler. Deformasyon ve deformasyondan sonra bile hızla iyileşebilir ve giysiler asit ve alkaliye karşı çok hassas değildir, bu nedenle suyla yıkarken yıkama sıvısı için özel bir gereklilik yoktur.

Polyester ve polyester pamuk arasındaki fark

1. Özelliklerini karşılaştırarak, polyester ve pamuğun aynı anda polyester ve pamuğun özelliklerine sahip olduğunu ve harmanlandığında işlevin mukavemetinin polyester ve pamuk oranına bağlı olacağını bilebiliriz.

2. Polyester-pamuğun hammaddesi polyesterden daha yüksek olduğundan ve harmanlama işlemi de daha fazla insan gücü ve teknik maliyet gerektirdiğinden, polyesterin fiyatı genellikle polyester-pamuktan daha düşüktür.

3. Polyester, polyester-pamuğa göre daha fazla senaryoda kullanılacaktır. Polyester-pamuk, giyimlik kumaş olarak daha çok rol oynarken, polyester, giyimlik kumaş olarak kullanılmasının yanı sıra genellikle işçi ve köylüler için hammadde olarak kullanılmaktadır.

4. Yıkamada da farklılıklar vardır. Polyester çamaşırların yıkanması nispeten kolaydır ve çamaşır makinesinde yıkanabilir. Yıkama sıvısı için çok fazla gereksinim yoktur, ancak polyester-pamuklu kumaşlar için nötr yıkama sıvısı önerilir, çünkü pamuk asitlik ve alkaliliğe daha duyarlıdır.

Atkılı örme kumaşlar genellikle örme işleminden sonra hammadde olarak polyester iplik veya naylon iplikten yapılır. Bu tür kumaşlar piyasada yaygın olarak kullanılmaktadır ve kumaş genellikle mükemmel uzayabilirlik ve elastikiyete sahiptir. Aynı zamanda nem emme ve Kırışmazlık Dayanıklılığı da çok iyidir fakat kumaşın eni çok iyi olmadığı için tüylenme ve takılma olabilir.

PARTİ KUMAŞ ALANLAR

Polyester ipliği boyalı örme kumaş: Bu tür kumaş, hammadde olarak düşük elastik polyester iplik kullanır ve daha sonra figürler, hayvanlar ve manzara desenleri dahil olmak üzere çeşitli desenleri örmek için jakarlı dokuma kullanır. Kumaşın ana kullanım alanları mont, etektir.

Polyester örme denim: Aynı zamanda atkılı örme bir kumaş çeşididir. Polyester ipliği boyalı kumaş gibi jakarlı dokuma ile de dokunmaktadır. Bu kumaş kalın ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Önemli olan elastikiyeti de çok iyidir. Genellikle kot pantolon, eğlence pantolonları ve diğer kıyafetleri üretmek için kullanılır.

Polyester Örme Fitil Kumaş ayrıca düşük elastik polyester iplikten yapılmıştır ve değişken çift nervürlü dokuma ile dokunmuştur. Kumaş yüzeyi içbükey ve dışbükey şeritlere sahip olacaktır. Kumaş çok katmanlı görünüyor. Bu tür kumaşlar ağırlıklı olarak kullanılır.

POLYESTER KUMAŞ SATIN ALANLAR

elbiselik kumaş alan firmalar elbiselik kumaş satış yerleri elbiselik kumaş fiyatı elbiselik kumaş nereye satılır
elbiselik kumaş alan firmalar elbiselik kumaş satış yerleri elbiselik kumaş fiyatı elbiselik kumaş nereye satılır

Polyester kaplı pamuklu örme kumaş: Çift nervürlü polyester-pamuk karışımlı dokuma kumaştır. Önü polyester iplikle, arka yüzü pamuk ipliğiyle dokunur ve kumaşın iki yüzü ilmeklerle birleştirilir. Dağcılık kıyafetleri ve spor kıyafetleri gibi İmalat kıyafetleri için uygundur.

KUMAŞ ALAN FİRMALAR

Suni kürk örme kumaş: Suni kürk genellikle viskon veya pamuk ipliği ile dokunur. Dokuma yapılırken iplik ve elyaf ilmekler halinde demetlenir. Suni kürkün yüzeyi nispeten kalındır. İyi ısı tutması ana özelliğidir.

Kadife Örme Kumaş: Yumuşak parlaklığa sahip, yumuşak ve kalın hissi veren, aşınma direnci mükemmel olan atkı örgülü bir kumaştır. Aynı zamanda suni kürk gibi mont ve şapka yapımında da kullanılır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!