Nevresimlik Kumaş

Nevresimlik Kumaş
Nevresimlik Kumaş

Rahatlatıcı ve eksiksiz yatak odası tasarımı estetiğini dikte eden yatak çarşafları, yatağınız kadar vazgeçilmezdir. Odanızı daha etken ve canlı görünmesini sağlayan renk ve desenleri bir araya getiren yatak örtüsü değişikliği ile derhal odanıza gelin.

Nevresimlik Kumaş
Nevresimlik Kumaş

Konfor ve tasarım, çarşafınız için online çarşaf satın alırken en önemli noktalardır sadece doğru parti kumaş seçmek kafa karıştırıcı olabilir. Nevresim kumaşı için mevcut seçenek sayısı ile hangisinin en iyi bulunduğunu nasıl seçersiniz?

Aşağıda, çarşaf yapımında kullanılan en yaygın kumaşların detaylı bir açıklaması yer almaktadır.

Pamuk

Yatak çarşafları ucuz kumaş ve öteki yatak takımları yapımında kullanılan en yaygın ve yaygın kumaşlardan biri pamuktur. Esnek, nefes alabilir, bakımı kolay ve genellikle uygun maliyetlidir. Çarşaf yapımında kullanılan farklı pamuk tipleri vardır:

En lüks ve süper yumuşak, bu malzeme süper kaliteli yatak örtüleri sağlar. Sıcak, kuru iklimlerde olgunlaşan bu malzeme, ekstra uzun liflere sahiptir ve bu da onu son aşama cazip hale getirir.

Yumuşaklığı ve naturel parlaklığı ile tanınan pima gabardin kumaş alanlar pamuğun, katman yapmak için ideal bir direnç olan orta ila fazladan uzun lifleri vardır.Dünyada en yaygın olarak yetiştirilen pamuk, bu tip pima yada parça kumaş alanlar kadar uzun liflere sahip değildir ve bu nedenle yumuşak değildir.

  • Mikro: Uzun liflerden dayanıklı ve uzun ömürlü olan son aşama ince pamuk ipliği çok yumuşak ve emici hale getirir.

Flanel

Soğuk kış türleri için vazgeçilmez bir tür olan pazen, lifleri kabartmak için taranmış bir tür pamuktur. Flanel kalitesi diğer yatak malzemelerinden farklı olarak, iplik numaralarında değil, ons olarak ölçülür.

Tencel

Nevresimlik Kumaş
Nevresimlik Kumaş

Okaliptüs ağacının odun hamurundan yapılmış bir kumaştan hazırlanmış, yumuşak, dayanıklı ve doğal bir antimikrobiyal olarak işlev görür. Çevre dostu bir kumaş alanlar olarak kabul edilir, çünkü üretimi esnasında, pamuktan çok fazla su, enerji ve kimyasal madde almaz.

İpek

İpekböceği tarafınca üretilen ipek, doğada çok lüks ve çok yumuşaktır. Gerçek parti kot alanlar, serin, pürüzsüz ve gösterişli dokunuşları ile sizi şımartmanızı sağlar. Bu malzeme organik olarak hipoalerjeniktir, bu da onu oldukca pahalı kılar.

Polyester

Plastik içecek şişeleri yapmak için kullanılan aynı polimerlerden hazırlanmış polyester bir suni elyaftır. Bu ekonomik ve oldukca sert. Tek başına kullanıldığında çok cızırtılı hale gelir, bu nedenle genellikle pamuk gibi öteki liflerle karıştırılır.

Bambu

Bambu bir stok kumaş haline getirilebilir, sadece sonuç çoğu zaman sert ve kabadır. Bambu çarşafları yazan bir etiketle çarşaflar bulabilirsin, fakat aslen bu aslen bir şey. Bambu kağıt hamur harcını, hamurun çözülmesini, yeniden katılaşmasını ve daha sonrasında iplikler oluşturmak için kullanılan kimyasal bir işlemden geçer. Bu daha az çaşama dostu sadece çok yumuşak ve ipeksi bir kumaş üretiyor.

Karışımlar

Yatak çarşafları için piyasada harmanlanmış kumaşlar bulunmaktadır. Bu pamuk-polyester, pamuk-bambu ve pamuk-rayon kumaş alan içerir. Bunlar en iyi ve çoğu zaman kırılganlığa karşı iyi dayanıklılık ve direnç ile ucuzdur. Doğrusu bu tip, çocuğun yatak odası ve yatak takımları için kullanılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın