Mikrofiber Kumaş Satanlar

Mikrofiber kumaş firmaları,ucuz mikrofiber kumaş, mikrofiber kumaş satışı yapanlar, mikrofiber kumaş satanlar, mikrofiber kumaş satan firmalar,Zeytinburnu mikrofiber kumaş,merter mikrofiber kumaş,toptan mikrofiber kumaş,

Kumaş alanlar mikrofiber ürünler, optik ve işlevsel nitelikleri yüzde 100 ikna edici olan basit ve çeşitli tasarımlarda mevcuttur. Mikrofiberin en çarpıcı avantajlarından biri yüksek mukavemetidir. Mikrofiber tüylenme eğilimi göstermez kumaş alan bu da özellikle bakımını kolaylaştırır.

MİKROFİBER KUMAŞ SATAN YERLER

Mikrofiberler nelerden yapılmıştır?

Mikrofiberler ya petrokimyasallardan (polyester ve naylon gibi) ya da yenilenebilir organik malzemelerden (selüloz gibi) insan yapımıdır. Ana malzeme, memeciklerden sıvı olarak preslenir – memeciğin çapı, elde edilen lifin inceliği nedeniyle “mikro elyaf” kategorisine girip girmediğini belirler.

Mikrofiberlerin özellikleri nelerdir?

Her şeyden önce, mikrofiberlerin özellikleri, temel malzemenin özelliklerine karşılık gelir. Örneğin, selülozik bir mikro elyaf (viskon veya Tencel gibi), polyester mikro elyaflardan çok daha fazla nem emer. Naylondan yapılmış bir mikrofiber ise, selülozdan yapılmış bir mikrofiberden daha fazla aşınmaya dayanıklıdır.

MİKROFİBER KUMAŞ SATIŞI YAPANLAR

Olağanüstü inceliği nedeniyle, elyaf dokunuşa karşı çok yumuşaktır ve – bir mikro elyaf iplikteki yüksek elyaf yoğunluğu nedeniyle – ayrıca havlamaya karşı çok dirençlidir. Diğer liflerle kombinasyon, ek fonksiyonel özelliklere sahip malzemelerle sonuçlanır.

Açık hava ve spor giyim ve ekipmanlarında mikrofiberler

Sentetik elyaf yalıtımı: İnce, yumuşak ve esnek mikro elyaflar arasındaki hava cepleri, yüksek kaliteli yalıtım giysilerinde kullanılan yüksek ısı tutma kapasitesine sahiptir (örnek elyaf yalıtımı: 0,6 – 0,8 denye).

Mikrofiber kumaşlar çok yönlüdür. Bir yandan, çok yoğun olabilirler – neredeyse dokunuşa güderi derisine benzer – ve iyi dayanıklılıkları ve aşınma direnci nedeniyle dış mekan ayakkabılarında iç astar olarak kullanılırlar.

MİKROFİBER KUMAŞ SATIŞ YERLERİ

Diğer kumaşlar çok incedir ve örneğin hafif ve daha ucuz bir malzeme seçeneği olarak uyku tulumu girişlerinde puan kazanır.

Mikro polar kumaşlar mikrofiberler sayesinde özellikle ince, hafif ve yumuşaktır.

Seyahat havlularında ise mikrofiber, mükemmel emiciliğe ek olarak ürüne yumuşaklık ve düşük ağırlık kazandırır.

Çift dokuma veya çift örgülerdeki kılcal etki , dışta daha ince çapa (mikro elyaflar dahil) ve içte daha kalın elyaflara sahip elyaflardan kaynaklanır.

Mikrofiber yıkama: bilmeniz gerekenler nelerdir?

Yıkama ve kurutma sıcaklıkları ana malzemeye bağlı olduğundan mikrofiberler için genel bir bakım talimatı verilemez. Üreticinin bakım etiketi üzerindeki tavsiyesi, özel yıkama ve kurutma talimatları verir. Başlangıç ​​malzemesine ve diğer bileşenlere bağlı olarak bunlar oldukça farklı olabilir.

MİKROFİBER KUMAŞ SATIŞ YERLERİ

İpucu: Giysilerinizden bakım etiketlerini her zaman çıkarıyorsanız, en azından özel ürünler için bunları arşivlemelisiniz. Bunu bir cep telefonu fotoğrafı ile yapmak çok kolaydır.

MİKROFİBER KUMAŞ FİRMALARI

Mikrofiberler sağlığa veya çevreye zararlı mıdır?

Atık sudaki ve çevredeki “ mikroplastikler ” sorunu, çeşitli çaplardaki lif kalıntılarıyla ilgilidir. Bu nedenle, mikro elyaflar, bir desiteksten daha büyük bir elyaf çapına sahip elyaflar kadar sorunludur. Yıkarken genellikle geçirmez bir yıkama torbası kullanmanızı öneririz.

Yorum Yap