Mikro Kumaş Nedir Nasıl Olur? Mikro Kumaş Kim Alır?

Mikro kumaş özellikleri Mikro kumaş esnek mı Mikro kumaş Yorumları Mikro kumaş sağlıklımı Mikro kumaş yazlık mı Mikro kumaş su geçirir mı Mikro kumaş likralımı Mikro Kumaş fiyatları.

Şifon Kumaş Alanlar. İsmin kodunun çözülmesine ve mikro malzemelerin kökeninin tarihine girmezseniz, onlar hakkında kısaca şunları söyleyebiliriz. Bu tip kumaşlar, Rusça konuşan mobilya dünyası tarafından “mikrofiber” adı altında bilinen ortak bir ataya sahiptir.

Parça mikro kumaş alanlar. Mont için mikro kumaş. Şort için mikro kumaş, deniz şortu için mikro kumaş. Şortluk kumaş

Mikro kumaş özellikleri Mikro kumaş esnek mı Mikro kumaş Yorumları Mikro kumaş sağlıklımı Mikro kumaş yazlık mı Mikro kumaş su geçirir mı Mikro kumaş likralımı Mikro Kumaş fiyatları.

Viskon kumaş satın alanlar. Tüylü bir yüzeye sahip örme bir kumaştır. İstenilen sonuca bağlı olarak, bu yığın taranır ve mümkün olduğunca uzun süre bırakılır veya hafif bir kadifemsi hissedene ve yazma etkisi hissetmeyene kadar kısa kesilir. Yığın binlerce kez bölünebilir, farklı etkiler yaratmak için farklı bileşikler veya sıcak hava ile muamele edilebilir (örneğin cildin yüzünün aynı taklidi). Bu tür malzemeler genellikle kabartmalı ve yanlış taraf bir substrat tarafından çoğaltılır. Ancak, kumaş türlerinin her biri üzerinde daha ayrıntılı olarak duralım.

MIKRODOKULAR. NEDIR O?

Mobilya kumaş türlerinin adlarındaki mikro öneki zaten tanıdık hale geldi. Bununla birlikte, aynı salonlardaki ve mağazalardaki her danışman, bu önekin özünün ne olduğunu ve örneğin mikrokadife’nin klasik kadifeden ne kadar farklı olduğunu açıkça cevaplayamaz. Üretimin nüanslarında, uygulamada, mikro dokuların avantaj ve dezavantajlarında, bu makalede anlıyoruz.

Mikro kadife

Yukarıda da belirtildiği gibi, mikrokadife, mikrofiber kumaş temelinde üretilen bir malzemedir. Bir substrata ve tüylü bir ön yüzeye sahiptir. Yığın farklı uzunluklarda olabilir, ancak kadife hala uzun ve orta kazık uzunluğu ile karakterize edilir. Ek olarak, farklı etkiler vermek için, çeşitli işlemlere tabi tutulabilir, örneğin, ek parlaklık uğruna yığının yönünü bir yönde oluşturmak (buz etkisi olarak adlandırılır),

Mikrokadife ve kadife arasındaki fark açıktır – klasik kadife dokuma bir malzemedir. Çoğu zaman kesilerek yapılır, yani birlikte dokunmuş iki jakarlı kumaş oluşacak şekilde dokunur, sonra kesilir ve kesimlerin yerine bir yığın belirir. Mikro kadife durumunda, malzemenin substrat üzerindeki örme tabanından bahsediyoruz, bu durumda kazık taranarak ve müteakip işlemden geçirilerek elde edilir.

Mikro flok

Parti kot kumaş alan. Bu tip malzemeler de aynı mikrofiber temelinde yapılır. Bununla birlikte, üretim aşamalarından birinde, bu kumaşı alışılmadık derecede yumuşak yapan bir işlem eklenir. Bu şöyle olur: penye ile elde edilen yığın tekrar tekrar bölünür, dikey olarak yükselir (elektrik, buhar, sıcak hava vb. İle birlikte) ve doğranmış ek yığın ona tutturulur. Bir yığını diğerine bağlamanın birkaç yolu vardır – bu tutkal yöntemi, sıcaklık ve sigortadır. Sonuç olarak, çok yumuşak ama aşınmaya dayanıklı bir malzeme elde ediyoruz.

Kesilen yığının doğrudan baz kumaşa yapıştırıcı ile tutturulduğu klasik sürüyle karşılaştırıldığında, mikro sürü kelliğe, silmeye karşı dayanıklıdır, kedi pençesi kancalarından korkmaz, alkol içeren ürünlerden korkmaz ve en önemlisi yırtılma ve aşınma üzerindeki artan yüke dayanır.

Mikro Şönil

Ayrı olarak, bu malzemeden bahsetmeye değer. Mikroşönil istisna değildir ve ayrıca mikrofiber temelinde yapılır. Fakat şönili taklit eden bu karmaşık dokuyu nasıl elde edebilirsiniz? Her şey yine tiftik işleme ile ilgili. Mikroşönil üretimi için, yığın tüm uzunluk boyunca kesilir, böylece her villus bir fırçaya benzer hale gelir (bazen birkaç villus böyle bir “fırça” ya bükülür. Şönil ipliğinin taklidi bu şekilde elde edilir. Dahası – sıcak hava, kabartma ve diğer yeniliklerin çalışması – tüm bunlar klasik jakarlı dokuma yerine, çok güzel, ancak çok aşınmaya dayanıklı değil.

TOPTAN MİKRO KUMAŞ ALANLAR

Mikro önekine sahip tüm malzemeler, onlara diyelim, çok büyük bir artıya sahiptir – modern teknolojiler, üretimlerinde çeşitli terbiye işlemlerinin kullanılmasını mümkün kılar. Bu, malzemeleri sadece aşınmaya dayanıklı değil, aynı zamanda su itici, kire karşı dayanıklı hale getirir, öyle ki kelimenin tam anlamıyla herhangi bir leke ıslak bir süngerle yıkanabilir ve ayrıca sabun eklerseniz.

ham vual kumaş parti vual kumaş parça vual kumaş toptan vual kumaş fiyatı vual kumaş fiyatları vual kumaş satış yerleri vual kumaş üreticisi vual kumaş firmaları

Genel olarak, kir, çizgi, leke yok – oturma odasında bile, kreşte bile, mutfakta bile böyle bir kumaşta bir kanepe korkutucu değil ve en önemlisi utanmıyor, çünkü görünüşü mükemmel.

Mikro kumaş satın alanlar çok çeşitli mikro kadifemler, mikro sunmaktadır. Bu koleksiyonlar, dış verileri ve kalite özellikleri sayesinde gerçek en çok satanlar haline geldi. Gelin ve kendiniz görün. Pazar hariç her gün sizi showroomumuzda görmekten mutluluk duyuyoruz!

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!