Lüks Kumaşlar Marka Kumaşlar Hangileri?

en iyi kumaşlar marka kumaş en iyi marka kumaşlar Marka Kumaşlar Döşemelik Kumaş Top kumaş fiyatları Kumaş Mağazası Outlet Döşemelik Kumaş

Kumaş alanlar giysi kalitesini değerlendirirken belki de en önemli bileşendir. Yine de, çoğu tüketici gibiyseniz, gerçek kalite ile saçmalığı ayırt etmekte muhtemelen zorlanıyorsunuzdur. Düşük kaliteli kumaştan yüksek kaliteyi ayırt etmenin temellerinde ustalaşarak, güvenle alışveriş yapabilir, sıra dışı gardırop parçaları seçebilir ve bir daha asla saçma sapan giysiler satın almakla kandırılamazsınız.

Peki, yüksek kaliteli kumaşları toplam saçmalıktan nasıl ayırt edebiliriz? Giyimde yüksek kaliteyi düşük kaliteli kumaştan ayırt etmek iki yönlüdür.

Şifon kumaş alanlar Şifon kumaş alan firmalar Şifon kumaş alan firmalar Şifon kumaş satın alan yerler ham Şifon kumaş satın alan ham Şifon kumaş nereye satılır? Şifon kumaş nereye satılır? parça Şifon kumaş nereye satarım? likralı Şifon kumaş kimler alır? Kimler Şifon kumaş alır? Şifon kumaş kim alır? Parti Şifon kumaş kim alır? Spot Şifon kumaş kimler alır? Stok Şifon kumaş kimler alır? Şifon kumaş kimler alıyor? Topbaşı Şifon kumaş alanlar Metraj Şifon kumaş alanlar Kilo ile Şifon kumaş kim alır? Metre İle Şifon kumaş Kimler Alır? Toplu Şifon kumaş alanlar top Şifon kumaş alan top Şifon kumaş satın alanlar toptan Şifon kumaş alanlar toplu kumaş satın alan yerler top kumaş alan firmalar toplu kumaş satın alan yerler toptan kumaş alan kişiler toplu kumaş nereye satılır? Şardonlu kumaş alan akar boya kumaş satın alanlar likralı kumaş satın alanlar kesimden Kalmış kumaş alanlar kesimden kalan kumaşları alanlar kesimhaneden kumaş alanlar üretim fazlası kumaş kimler alır üretim fazlası kumaş alanlar üretimden kalan kumaşları kimler alır üretim fazlası kumaş satın alanlar üretim fazlası kumaş alan. İhraç fazlası kumaş kimler alır? İhraç fazlası kumaş satın alanlar kime kumaş satarım?

(A) – En iyi kumaş türlerinin belirlenmesi.

(B) – Kumaşların kalitesinin değerlendirilmesi.

Toptan kumaş alanlar. Yüksek kaliteli bir giysi yaratırken bir tasarımcının en iyi, en uygun ve en iyi kumaş türlerini seçmesinin muhtemel olduğunu söylemeye gerek yok. Ancak dikkatli olun, tüm ince kumaşlar eşit şekilde yapılmaz. Hemen atlayalım, olur mu?

İşte Sizi Pahalı Gösterecek 6 Lüks Kumaş

en iyi kumaşlar gömlek için kumaş abiye için kumaş etek için kumaş pantolon için en iyi kumaş bluz için en iyi kumaş mont için en iyi kumaş bayan elbise için en iyi kumaş
en iyi kumaşlar gömlek için kumaş abiye için kumaş etek için kumaş pantolon için en iyi kumaş bluz için en iyi kumaş mont için en iyi kumaş bayan elbise için en iyi kumaş

1 İPEK

İpek, kaşmir, deri ve keten uzun zamandır moda dünyasında çok ünlü, aranan ve pahalı fiyatlara sahip; ve iyi sebeplerden dolayı. Bu üst düzey, doğal malzemeler tipik olarak pahalı bir etiketle gelse de, sağlam, zamansız zarif bir gardırop inşa ederken, bu kumaşlar yatırıma değer. Bu malzemeler sadece pahalı görünmekle kalmaz, aynı zamanda lüks hissettirir ve zamana direnir.

Kumaş parçası alanlar. Çökmüş ve zarif olduğu bilinen ipek, lüks kumaşın özüdür. İpek nefes alabilir, hafiftir ve görünüşte inkar edilemez derecede güzeldir; klas ve sofistike gardırop için mükemmel. Ve her ne kadar iyi olsa da, bu değerli kumaşın dayanıklılığını hafife almayın. İpeğin çekme mukavemeti (bir malzemenin gerilim altında kırılmaya karşı direnci), aynı çaptaki demir tel ile aynıdır.

Dut ipeği, ipeklerin en pahalısı ve lüksü olarak bilinir. Dut ipeği saf beyaz renkli, kokusuz ve %100 doğaldır. Bombyx Mori Moth’un İpekböceklerinden yapılır ve dünyanın en rafine ipeğidir.

İpek alırken nelere dikkat etmelisiniz?

 • İpek özellikle parlaklığıyla bilinir. Gerçek ipeğin yüzey rengi, ışığın açısı değiştikçe değişiyor gibi görünmelidir.
 • İpek doğal bir elyaf olduğundan, ovuşturulduğunda dokunulduğunda sıcak hissettirmelidir; yapay liflerden farklı olarak.
 • Hakiki ipeklerin zarif doğası, örneğin bir ipek bluzu (veya en azından birinin bir kısmını) bir parmak halkası aracılığıyla çekmeden kolayca çekmenize izin verecektir.
 • %100 hakiki ipek, benzer veya karışık kumaşlardan çok daha pahalı olacaktır.

2. Yün

Dünyanın en pahalısı Vucana yünüdür. Peru’nun ulusal hayvanı Vucana’dan hasat edilen bu yün, her üç yılda bir sadece toplanabilir/kesilebilir.

Kaşmir Yün.

kumaş satın alan merter istanbul kumaş satın alanlar izmir kumaş alan uaşk kumaş alan yerler adana kumaş alan yerler
kumaş satın alan merter istanbul kumaş satın alanlar izmir kumaş alan uaşk kumaş alan yerler adana kumaş alan yerler

Elimde kalmış kumaşlar nereye satarım? Çok yumuşak kalitesiyle bilinen bir yün türü olan kaşmir, aynı zamanda lüks ile eş anlamlıdır. Kaşmir, özellikle Asya’da aşırı soğuk ve sert iklimlerde yaşayan Keşmir keçilerinin yumuşak karın tüylerinden yapılır. Hayatta kalmak için kendilerini korumak için uzun, ince lifler üretirler. Kaşmir inanılmaz derecede pürüzsüz, neredeyse ipeksi, yalıtkan ve uzun ömürlüdür.

Kaşmir alırken nelere dikkat etmelisiniz?

 1. Yüksek kaliteli kaşmir satın almak istediğinizde, “kremsi onu tanımlamak için en iyi kelime… Zara gibi bir yere giderseniz, biraz kuru olduğunu hissedebilirsiniz. Kaşmir bir süveter, onu sıktığınızda neredeyse esnek hissettirmelidir” diyor kaşmir kumaş alan firmalar.
 2. Ayrıca, etiketi kontrol ettiğinizden emin olun. Federal Ticaret Komisyonu, kaşmir ürünlerinin uygun şekilde etiketlenmesini zorunlu kılar. Yalnızca saf kaşmir kazaklar “%100 Kaşmir” olarak etiketlenebilir.
 3. Hafif bir parlaklık mümkün olsa da, kaşmir tipik olarak mat bir görünüme sahip olacaktır.
 4. Yapay lifler, birbirine sürtüldüğünde toz gibi küçük parçacıkları çeken statik elektriği kolayca toplar. Yapay lifleri tespit etmek için giysiyi birbirine sürtün.

3. DERİ

Deri, teknik olarak bir hammaddedir (kumaştan ziyade), tabaklama veya benzeri bir işlemle bir hayvanın derisinden yapılır. En yaygın olarak deri sığır, koyun, keçi ve domuzlardan yapılır. Parça deri alanlar yüksek kaliteli ayakkabılar yapmak için kullanılan, at derisinden yapılmış ayna benzeri bir kaplamaya sahip bir deri türüdür.

Kuzu, geyik, geyik derisi, sürüngen derisi, kanguru, devekuşu, hatta vatozlar da daha üst düzey ve özel deri ürünler yapmak için kullanılır.

Süet

Genellikle tamamen farklı bir malzeme olarak karıştırılan süet, aslında derinin özel bir cilasıdır. Süet, kumaşa yumuşak, lifli bir etki veren apreyi ifade eder.

Deri alırken nelere dikkat etmelisiniz?

 • Hakiki deriyi kendine has dokusu ve kokusundan anlayabilirsiniz. Dokunulduğunda yumuşak ve sıcak olmalı ve zengin ve çekici olan kendine özgü bir aromaya sahip olmalıdır.
 • Benzersiz tahıl için derinin yüzeyini kontrol edin. Derideki kusurlar, gerçek orijinalliğin bir göstergesidir.
 • En prestijli olanı “Tam Deri” olup, onu Üst Deri, Hakiki Deri ve son olarak Gümrüklü Deri takip etmektedir.

5 KETEN

keten kumaş alınır keten kumaş satın alınır 0536 336 43 43 kilo işi keten kiloyla keten kumaş
keten kumaş alınır keten kumaş satın alınır 0536 336 43 43 kilo işi keten kiloyla keten kumaş

Keten kumaş satın alanlar hem kalite hem de stil sunan bir başka üst düzey kumaştır. Keten ketenden yapılır ve dünyanın en eski tekstillerinden biridir. Avrupa’da keten, orta çağda köylüler tarafından giyilen yaygın olarak bulunan bir kumaştı. Ancak günümüzde keten, şık ve havalı olduğu için çok rağbet görüyor; hem gerçek anlamda hem de mecazi anlamda.

Lüks marka %100 Capri, mağazalarında en güzel ve en şık neredeyse sadece keten giysilere yer veriyor. %100 Capri, en kaliteli keten giysileri taşımaya devam ediyor.

Keten satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Keten ile ilgili harika bir şey, gardırobunuza eklemek için büyük paralar vermemiş olsanız bile, kendisini kolayca pahalı olarak gösterebilmesidir.

5 KÜRK

Parça derin alanlar. Kuşkusuz piyasadaki en tartışmalı malzeme olan kürk, çağlar boyunca uzun zamandır lüksle eş anlamlı olmuştur. Ancak günümüzde kürk tabu haline geldi ve etik kaygıları sorguladı. Birçok kişi tarafından modaya uygun olarak abartılı olarak görülen kürk, bugün hala süper seçkinler arasında giyiliyor.

Kürk, hatta suni kürk bile yünler veya deriler kadar pratik olmasa da, katıksız zenginliği yenmek zordur. Yüksek kaliteli suni kürkler, tüyleri karıştırmadan alternatif olarak giyilebilir.

Yüksek fiyat etiketi olmadan yüksek kaliteli kumaşlar

Doğal kumaşlar lüksün kutsal kâsesidir. Ancak hepsinin bankayı kırmaları gerekmiyor. İşte bazı daha uygun fiyatlı doğal kumaşlar.

6 PAMUK

Pamuk kumaş belki de tüm kumaşların en az değer verilenidir çünkü çok, iyi, yaygındır. Ancak tüm pamuklar eşit yapılmaz. Pamuğun doğal lifleri dayanıklıdır ve az bakım gerektirir.

Pamuk alırken nelere dikkat etmelisiniz?

top stok kumaş alan toptan stok kumaş alanlar stok toptan penye alanlar stok toptan kot alanlar stok toptan penye alan kişiler top kumaş alan kişiler
top stok kumaş alan toptan stok kumaş alanlar stok toptan penye alanlar stok toptan kot alanlar stok toptan penye alan kişiler top kumaş alan kişiler
 • %100 pamuk genellikle iyi bir seçenektir. Bununla birlikte, bir giysi %100 pamuklu olduğu için pamuğun yüksek kalitede olduğunu varsaymayın. %100 pamuklu giysileri duruma göre değerlendirdiğinizden emin olun.
 • Kaliteli pamuk, uzun liflerden üretildiğinden, dokunuşa yumuşak ve boncuklanmaya daha az eğilimli bir kumaş elde edilir.
 • Yüksek kaliteli pamuk da sıkıca dokunacaktır. Pamuklu bir giysiyi ışığa tutun ve yoğunluğunu kontrol edin; iyi pamuk kalın olmalı ve çok şeffaf olmamalıdır.

Yorum Yap

 • error: Content is protected !!