Kumaş Parçası

kumaş parçası,şifon kumaş parçası,saten kumaş parçası,kot kumaş,viskon kumaş parçası,kadife kumaş parçası,sandy kumaş parçası,krep kumaş parçası,penye kumaş parçası,gabardin kumaş parçası,keten kumaş parçası

Saten’in Orta Çağ döneminde yaygın olduğunu biliyor muydun ve aslında ipekden türeyen bir örgü miydi? Saten çok pahalı bir kumaştı ve bu nedenle zenginler tarafından satın alındı. Zaman içinde, bu parlak kumaşın popülaritesi, özellikle 12. yüzyılda Avrupa’ya yayıldı. Saten’ın talebi, İngiltere’deki kraliyet kıyafetlerinin seçilmiş kumaşı haline geldi ve hala zengin bir kumaş alan olarak görülüyordu. Şıklığını zarif yatak çarşafları ve döşemelerin yanı sıra, bir elyaf olarak kabul edilen sofistike gelinliklerde de görebilirsiniz.

Kökeni ve geçmişi

kumaş parçası,şifon kumaş parçası,saten kumaş parçası,kot kumaş,viskon kumaş parçası,kadife kumaş parçası,sandy kumaş parçası,krep kumaş parçası,penye kumaş parçası,gabardin kumaş parçası,keten kumaş parçasıSaten örgüsü, kökenlerini dünyanın farklı bölgelerine ihraç edildiği. Orijinal Satin ipek ipliklerden örülmüştü. Saten’in lüks etkisi, kıyafetlerine getirdikleri zarafet için 12-13. Güç tezgahının ve Sanayi Devrimi’nin icadı, ancak bu pahalı kumaşın, zengin olmayan nüfus için daha erişilebilir hale gelmesiydi.

Kumaşın Arkasındaki Yüzler

Saten aslında bir örgünün adıdır ve belirli bir ham maddeye verilen isim değildir. Düşük bükümlü iplikten, dimi dokuma işlemini kullanarak oluşturulur. Dört yatay iplik olan atkı iplikleri, tek bir uzunlamasına iplikle kaplanır ve böylece daha az ara geçişe neden olur, bu da karakteristik düzgünlüğüne saten verir. Saten polyester, yün, pamuk ve ipekden üretilebilir. Ancak ikincisi en iyi seçimdir ve polyester yakın bir saniyedir. Yine de, saten gibi bir saten dokuma pamuk uygulandığında oluşturulan saten olarak saten ile saten karıştırmayın.

Kumaşın ipek mi, saten mi olduğunu bulmak zor değil. Saten, parlak ve pürüzsüz olan çok farklı bir parlaklığa sahiptir. Kumaşın bir tarafı çok pürüzsüz ve parlak, diğeri ise mat veya mattır. Kuşkusuz Saten, çok lüks bir his ve görünüme sahiptir, ancak terlemenin, kumaşla uğraşmak zorunda kaldığı için, kumaşların üstesinden gelmesi çok zor olabilir!

kumaş parçası,şifon kumaş parçası,saten kumaş parçası,kot kumaş,viskon kumaş parçası,kadife kumaş parçası,sandy kumaş parçası,krep kumaş parçası,penye kumaş parçası,gabardin kumaş parçası,keten kumaş parçasıSaten, yüzyıllar boyunca bir çok önem kazanmış ve giysilerden ayakkabılara kadar uzanan ürünlerde kullanılmıştır. Saten kumaşın lüks hissinin yerini tutamaz,  hangi dokuma olursa olsun. Ancak, Satin hakkında yıllardır önemli ölçüde değişmiş olan tek şey, kumaşın yenilikçi üretimi nedeniyle daha uygun hale gelmesidir.

Saten, özellikle kadınlar için şık ve zarif giyinme söz konusu olduğunda belki de en popüler kumaştır. Çok rahat ve yıl boyunca düzinelerce takılabilir. Kumaş, yüksek dayanıklılık değerine sahiptir ve aynı zamanda atletik palet ve ceketler, şortlar ve bale ayakkabıları gibi spor kıyafetleri için de kullanılır. Gelin kıyafeti endüstrisinde sıcak bir favoridir, çünkü zarif Saten, önlüklerin esas olarak çıkarıldığı şeydir. Kumaşın zarafeti ve cübbenin alt kısımlarının düşmesi, rüyanın önlüklerinin çıkarıldığı kumaşa satıyor.

Bakım.

Saten, hassas bir kumaştır ve giysinin ömrünü uzatmak için düzgün bir şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Kuru temizleme normalde ipek dokumaya sahip Saten kumaş alanlar için tercih edilir. Bununla birlikte, polyester Saten hafif bir deterjanla hassas bir şekilde yıkanabilir. Saten giysilerinizi asla kurutma için sıkmayın. Sadece onları asın. Saten giysilerini ütülerken, düşük ısıda olan sıcaklıkla ters tarafa ütü yaptığınızdan emin olun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın