Kumaş Parçası Tekstil

Polyester kumaş alan,polyester ip alan,akrilik iplik alan,ham ip alanlar,ham iplik alan,kadife parçası alan,ham kumaş parçası alan,süprem parçası alan,sandy kumaş parçası alan,parça penye alan,metraj kumaş alan,metre ile kumaş alan,kanvas parçası alan,parça kanvas kumaş alan,kumaş parçası,parça şifon,parça viskon,ring viskon,likralı kumaş alan
Polyester kumaş alan,polyester ip alan,akrilik iplik alan,ham ip alanlar,ham iplik alan,kadife parçası alan,ham kumaş parçası alan,süprem parçası alan,sandy kumaş parçası alan,parça penye alan,metraj kumaş alan,metre ile kumaş alan,kanvas parçası alan,parça kanvas kumaş alan,kumaş parçası,parça şifon,parça viskon,ring viskon,likralı kumaş alan, ucuz viskon,turlu viskon

Farklı kumaşlar ve malzemelerle karıştı mı? Şifon ve arasındaki farkı bilmiyor musunuz? Bu rehber yardım etmek için burada! Doğru balo elbisesini seçmek çok zor görünebilir: giydirilecek malzemenin yanı sıra göz önünde bulundurulması gereken renk ve siluet var.

Parça Kumaş Alan
Parça Kumaş

Online balo elbiselerini tararken kumaş açıklamalarını görmezden gelmeyin; Doğru malzeme bir elbiseyi kırabilir veya kırabilir ve hayalinizdeki elbiseyi, düşündüğünüz kadar çekici olmayan bir ürün haline getirebilirsiniz! Farklı kumaşlar farklı örneğin, çok gömülü bir kılıf elbise istiyorsanız, o zaman şifon veya georgette önlemek istersiniz! Diğer yandan, akan bir kıyafeti ise aklınızdaki şey o zaman bu malzemeler size aradığınız tarzı verecektir. Eğer konfor en önemli ise, o zaman örme kumaştan yapılmış bir gece elbisesi sadece bir şeydir.

Fiber İçeriği

Lif kumaş alan kendisinden yapılmış olan şeydir. Lifler, ipek, pamuk, yün ya da keten gibi doğal ya da polyester, akrilik, rayon ya da asetat gibi sentetik malzemeler olabilir. En yüksek kaliteli (ve en pahalı) kumaşlar doğal malzemelerden üretilmiştir, ancak suni elyaflar da güzel balo elbisesi kumaşları üretebilir.

İpek zarif balo elbiseleri yapımında kullanılabilecek en iyi malzemelerden biridir. İpek, ipekböceği kozalarından yapılan doğal protein elyafından yapılır ve bunun parti kumaş alan sayesinde çok yönlülük ve rahatlık sağlar. Bu malzemenin avantajı, diğer kumaş türlerine kıyasla küçülmemesi ve elle yıkanabilmesidir. Ek olarak, malzeme yüksek bir emicilik seviyesine sahiptir ve bu nedenle birçok farklı renkte boyanabilir. İpek, formunu koruduğu, büyük bir parlaklık ile geldiği ve figürü okşadığı için balo elbiseleri için harika bir malzeme her ikisi de güzel ipek kumaşlardan yapılmıştır.

kumaş parçası alan
kumaş parçası alan

Polyester kumaş alanlar daha ucuz olması nedeniyle ipek özelliklerini taklit edebileceği için, popüler bir sentetik elyaftır. Bugünlerde ikisi arasındaki farkı söylemek zor olabilir!

Kumaş Çeşitleri

Şifon polyester gibi ipek veya sentetik malzemelerden yapılabilir. Şifon ince örgüsü ve ince ışıltısı ile bilinir ve bu nedenle resmi ve akşam giymek için popüler bir seçimdir. Çok hafif ve şeffaftır, bu nedenle bu malzemeden yapılmış elbiseler genellikle birkaç katmana sahip olacaktır. Boncuklu  veya önlükler için mükemmel. İpek şifon, doğal elyaftan yapıldığı ve bunun, sentetiklere kıyasla daha yüksek bir maliyetle geleceği anlamına gelen, ek bir güç avantajı ile birlikte gelir. Malzemenin çalışması zordur, çünkü bu kaygandır ve bunun genellikle bir alt tabaka ile koordine olmasına yardımcı olur. Bu malzemeyle çalışanlar, çok hızlı bir şekilde dikişlenmekten kaçınmaya çok dikkat etmelidir; Şifon parçası alan da çalışır ve takılmaya eğilimlidir.

Şifonun pürüzsüz, parıltılı bir yüzeye sahip olmasına rağmen, georgette son derece bükülmüş iplikler nedeniyle ince bir dokuya sahiptir. Geleneksel olarak ipek kumaş alan yapılan georgette artık polyesterden üretilmektedir. Georgette kolayca boyanabilir, çünkü yüksek bir emicilik oranına sahiptir ve bir desenle basılabilir. Bu malzemeyi balo elbiseleri ve akşam kıyafeti için dantel kumaş alanlar çok popüler yapan bir şey, kumaşın kendi başına hareket etmesini sağlayan yaylı özelliktir.

parça kumaş alanDiğer avantajı ise, çok hafif olması ve bu da onu hantal hale getirmeden katmanlarda kullanılabilmesidir. Bu kumaşın bakımı, soğuk suda yıkarken hafif deterjan kullanmak ve kurumasını önlemek için güneşte dışarıda kalmamasını sağlayarak kurumaya asmak gibi basit adımları içerir.

Örme kumaşlar t-shirt ve kazaklar dışındaki giysiler için son zamanlarda çok popüler oldu! Örgü kumaşlar güzel bir örtüye sahiptir ve sıkı ve rahattır. Mat bir finişe pürüzsüz, parlak bir yüzeye , hatta hafif dokulu bir görünüme sahip olabilirler. Gece kıyafetleri için örme kumaşlar, hafif ve çok gerilebilir veya daha az esneme ile daha ağır olabilir. Örgü kumaşların benzersiz özellikleri, onları seksi takılan kılıf siluetleri için ideal hale getirir.

İpek veya polyesterden yapılmış saten bitmiş bir kumaştır. Hafif ve parlaktır ve özellikle önyargıyı keserken güzel bir örtü içerir. Bu parlak kumaş parçası alan Akşam Elbise gibi sarkan, akan elbiseler için klasik ihtişamı seven kız için mükemmel bir klasik zarafetine çekmeye ve takılmaya eğilimli çok hassas bir kumaştır.

Tafta ipek veya sentetik elyaftan yapılabilir. Bu kumaş türü, bir hışırtı sesi üretmek için olduğu kadar yumuşak ve pürüzsüz bir his için de bilinir. Tafta diğer kumaşlardan daha serttir ve deniz kızı veya trompet gibi daha yapılandırılmış kot parçası alan için mükemmeldir. Streç tafta kumaşları, giyilmesi daha rahat olma avantajına sahiptir. Tafta, yapışkan nedime elbiselerinin resimlerini çağrıştırır, ancak bu zarif ve parlak kumaşı indirimden çıkarmayın bu malzemenin ne kadar dayanılmaz olduğunu kanıtlayan muhteşem ve seksi bir modern streç tafta elbisesi!

Polyester kumaş alan,polyester ip alan,akrilik iplik alan,ham ip alanlar,ham iplik alan,kadife parçası alan,ham kumaş parçası alan,süprem parçası alan,sandy kumaş parçası alan,parça penye alan,metraj kumaş alan,metre ile kumaş alan,kanvas parçası alan,parça kanvas kumaş alan,kumaş parçası,parça şifon,parça viskon,ring viskon,likralı kumaş alan
Polyester kumaş alan,polyester ip alan,akrilik iplik alan,ham ip alanlar,ham iplik alan,kadife parçası alan,ham kumaş parçası alan,süprem parçası alan,sandy kumaş parçası alan,parça penye alan,metraj kumaş alan,metre ile kumaş alan,kanvas parçası alan,parça kanvas kumaş alan,kumaş parçası,parça şifon,parça viskon,ring viskon,likralı kumaş alan, ucuz viskon,turlu viskon

Organze balo resmi elbiseler için başka bir seçimdir. Sert, gevrek bir hisle ve çok fazla drape benzer, pürüzsüz, hafif ve şeffaf bir kumaştır. Organze eğlenceli veya güzel kadınsı balo 3500 gibi daha yapılandırılmış bir siluet ile elbiseler için idealdir parça kot alanlar.

Ham Kumaş Alan.

Saten gelinlik modelleri için çok popüler bir malzemedir. Saten parlak bir tarafı ve mat bir tarafı üreten özel bir kumaş örgüsüdür. Çift yüzlü saten iki parlak tarafa sahiptir. Yıllarca en iyi giysilerin yapımında parlak streç saten yapılmış sade ve zarif bir elbisedir.

Tül ve örgü, gelinlik yapımında kullanılan diğer malzemelerdir. Bu kumaşlar ipek, suni ipek, naylon veya pamuktan yapılır ve bir örgü modeline dayanan açık bir dokuma ile gelir. Mesh, dalgalı bir görünümle gelen bir dantelli görünüm yaratır. Tül, çoğunlukla farklı tipte giysiler üzerine toplu eklemek için kullanılır. Tül balo elbiseleri ve denizkızı gibi puf elbise giyer! Şeffaf örgü illüzyon yaka hatları ve kesikler için kullanılabilir. Tül ve Dantel alanlar muhteşem bir tül balo etek var.

Gece kıyafetleri için çok popüler olan sofistike ve parlak bir kumaştır. Yüksek kaliteli polyester kumaşlar şimdi bu muhteşem malzemenin benzersiz özelliklerini taklit edebilmesine rağmen geleneksel olarak ipek parlak ve yanardönerdir ve yüzey boyunca hafif bir doku zarif kumaşı gösteren bir gece elbisesi ve kokteyl elbisesidir.

Kumaş Alanlar

Dantel birçok farklı desen, örgü ve ağırlıkta gelir. Bir elbise dantel aplike olabilir veya tamamen dantelden yapılabilir. Dantelin açık dokusundan dolayı, çok hassas ve kolayca yakalanabilir veya takılabilir.

Kadife geleneksel olarak ipekden yapılmış, ancak artık pamuk ve sentetik gibi farklı kumaşlardan yapılabilen bir ‘bulanık’ dokulu yumuşak bir havlı kumaştır. Bu malzemenin avantajı, bu kadar iyi boya alması ve ipekden yapıldığında çok parlak olmasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın