Kumaş Nereye Satılıyor? Kumaş Nereye Satarım?

kumaş nereye satılıyor,kumaş nereye satarım,

Kumaş Nereye Satılıyor? Kumaş Nereye Satarım?

Modern kumaş seçimi birçok kişiyi şaşırtıyor. Mağazalarda özelliklerine ve yapısına göre kesinlikle her türlü kumaşı seçebileceğiniz anlaşılıyor. Ancak doğru malzemeyi doğru seçmek her zaman mümkün mü ve her zaman beklediğimizi alıyor muyuz? Ne yazık ki, bu soruların cevapları sıklıkla olumsuzdur.

Dikiş kıyafetleri için kumaş seçerken daha az hata yapmak için, sizi birkaç yıl önce duymadığı ve şimdi çok popüler olan polyester gibi bir malzemeyle tanıştıracağım.

Kumaş özellikleri

Polyester, polyester elyaftan yapılmış özel bir sentetik kumaş türüdür. Görünüşte, yünü andırır ve karakteristik olarak pamuğa çok benzer. % 100 polyesterden yapılmış kumaş:

çok güçlü ve aşınmaya dayanıklı;

ışık, şeklini iyi tutar;

biraz tereddüt;

ısıya ve ışığa dayanıklı;

kolayca silinir;

özel bir bakıma ihtiyaç duymaz.

Ek olarak, bu malzeme yıkandıktan hemen sonra kurur ve soğutma etkisi yaratır. Poliesterin bir özelliği, ısıtıldığında şekli sabitleme yeteneğidir. Bu avantaj, pliler oluştururken, perdeleri ve perdeleri süslerken tasarımcılar tarafından çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu kumaş nereye satarım? genellikle spor takımlarını dikmek için kullanılır. Ancak yetersiz nefes alma özelliği nedeniyle yazlık giysileri dikmek için kullanmamalısınız. Bu malzemeden hala bir kıyafet seçmeye karar verirseniz, havanın iyi geçmesine izin verecek şekilde daha açık kesik ve boyun çizgisi olan ürünleri seçin. Ayrıca iç çamaşırı polyester, perdeler, katlar, yağmurluklar, ceketler, çoraplardan yapılır.

Polyester, ultraviyole radyasyona karşı çok dayanıklıdır, güveler ve diğer zararlıların zarar görmesini önler ve lekelere karşı dayanıklıdır. Bu kumaştan ürünler çok uzun süre dayanacak ve parlaklığını ve prezentabl görünümünü kaybetmeyecek. Polyester elemanlar, iyi bir antistatik etkiye sahip olduğu için birçok giyim tipine eklenir.

Görünüm hikayesi

Polyester ile ilgili temel çalışmalar yirminci yüzyılın 30’lu yaşlarında yapıldı ve ilk yayınlar 1946’da ortaya çıktı. Ancak buna rağmen, üretiminde sadece 60’larda çeşitli ambalaj ürünlerinde kullanılmaya başlandı. Bunlar arasında kalıplama malzemeleri, ambalaj poşetleri ve kapları için kumaşlar, yapışkan bant bulunmaktadır.

Polyester kumaş alan ortaya çıktıktan sonra, halka mucize bir ürün olarak gösterildi. İki ay boyunca yıkama ve ütü yapmadan mükemmel bir şekilde giyilen benzersiz kıyafetler dikmenin mümkün olduğunu ve aynı zamanda çok iyi bir görünüm koruduğunu söylediler.

Üretim Özellikleri

Polyester kumaş nereye satılıyor? yağ rafine etme sonucu elde edilen sentetik polyester elyaftan yapılır. Üretim süreci birkaç aşamadan geçer:

Başlangıçta ​​malzemeleri petrol ve gazdan (hidrokarbon) imal edilir.

Sonra polistiren izole edilir.

Çeşitli kimyasal prosedürlerle polyester polistirenden yapılır.

Elyaf, elde edilen malzemeden yapılır. Polyester elyaf oluşumu, polimerin eritilmesi ve hava soğutması ile meydana gelir. Daha sonra lifler, gerekli mukavemet ve yoğunluğa ulaşana kadar gerilir.

Üretim teknolojisinin özellikleri farklı olabilir. Buna bağlı olarak, polyesterlere viskon kumaş nereye satılır? yün ve diğer kumaşların lifleri eklenebilir. Bu nedenle, bu malzeme parlak veya mat bir yüzeye sahip daha ince veya daha yoğun, daha pürüzsüz olabilir.

Bakım incelikleri

Polyester, bakım için tuhaf değildir, ancak hala uyulması gereken birkaç kural vardır:

kumaş nereye satılıyor,kumaş nereye satarım,

Yıkamadan önce, ürünün dahili etiketini incelemeli ve üreticinin tüm özelliklerini ve önerilerini dikkate almalısınız.

Çoğunlukla polyester makine sıyırma için uygundur ancak bazen etikette sadece manuel bir sıyırma olasılığı belirtilebilir. Temizlemek için ılık su ve çamaşır tozu çözeltisi yapın.

Suyu çok sıcak yapmayın. Polyester elyaflar yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında deforme olabilir. 40 ° C yıkama için optimum sıcaklık dikkate alınır.

Polyester ürünler ağartılmamalıdır.

Çamaşır makinesinde yıkarken, yumuşak (hassas) modu kullanın.

Bu tür ürünleri çok sıcak bir ütü ile ütülemeyin. Genel olarak, bu tür şeyler genellikle ütü gerektirmez. Yıkadıktan sonra, iyi yayılabilir ve omuzlarda kurumaya bırakılabilir, daha sonra ürün kumaş alan hiç kırışmaz.

Polyester kumaş nereye satılıyor? kullanım sırasında çok iyi performans gösteren dayanıklı bir kumaştır. Doğal olmayan kökenine rağmen, dokunuşa ve görünüşe göre çok hoş. Modern üretim teknolojileri, bu tür kumaşların tamamen güvenli olmasına ve birçok kıyafet modelini dikerken kullanılabilmesine yol açmıştır. Kendiniz için bir kumaş seçerken, özelliklerini düşünün ve en uygun olanı seçin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*