Kumaş Nasıl Kesilir? Kumaş Alan

Kot kumaş nasıl kesilir,şifon kumaş nasıl kesilir,krep kumaş nasıl kesilir,ince kumaş nasıl kesilir,likralı kumaş nasıl kesilir,kalın kumaş nasıl kesilir,kadife kumaş nasıl kesilir,kumaşlar nasıl kesilir,saten kumaş nasıl kesilir,nevresim kumaş nasıl kesilir,perde nasıl kesilir,astar kumaş nasıl kesilir,

Burada nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıklıyoruz!

Kesim planı, desen parçalarının orijinal kumaş üzerindeki en iyi konumunu gösterir. Birçok kumaşın kenarları kumaşın geri kalanından daha serttir, bu nedenle kumaş hesaplamasına kenarları dahil etmiyoruz. Kumaş nereye satılır? katlanmış ise kumaşın sağ tarafı içerdedir. Basit bir spot kumaş katmanı kesmeniz gerekiyorsa, kesim planlarımız her zaman kumaşın sağ tarafını üstte tutar. Burada farklı kesim planları gösteriyoruz ve istenen parçanın mümkün olan en iyi şekilde dikilebilmesi için kesim sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıklıyoruz.

İdeal kesim planı

Bu ideal kesim planıdır. Kumaş alan uzunlamasına katlanır ve tüm desen parçaları tek yöndedir. Bu, desenin yönü veya tane yönü olsun veya olmasın herhangi bir kumaşın kullanılabileceği anlamına gelir.

Etek kenarları farklı. Kumaş alımı yapanlar

Kenar kenarları – bu kesim planında olduğu gibi – tek bir yönü göstermiyorsa, dikkatli olmalısınız. Bu durumda kumaşın herhangi bir deseni veya tane yönü olmamalıdır.

Kumaş genişliği spot kumaş satın alanlar.

Parti kumaş alanlar. Bu örnekte gösterildiği gibi, kumaş uzunlamasına değil enine ikiye katlansa bile, kumaşın ne desene ne de gren yönüne sahip olmaması gerekir. Önemli: Kesintisiz çizgi ile kesim planlarımızda çizilen tüm desen parçaları, etiketli tarafı yukarı bakacak şekilde kumaş üzerine, kesik çizgili desen parçaları ise etiketli tarafı aşağı gelecek şekilde kumaş üzerine yerleştirilir.

Uzun kenarları kesme planı

Parça kumaş satanlar. Kumaşa uygun şekilde katlanarak her iki uzun tarafta kumaş kırılması mümkündür. Kenarların kumaş kopmalarından eşit aralıklarla yerleştirilmesi önemlidir. Kumaş kenarlarının ne kadar katlandığı kesim planlarımızda belirtilmiştir.

Kumaş kopuşunun ötesinde, 1.Adım

Kesim planında kırılan kumaşın üzerine çıkıntı yapan desenler en son tek kat kumaş ile kesilir. Bunu yapmak için, kalan kumaşı sol tarafı yukarı bakacak şekilde masaya yerleştirin.

Kumaş kırılmasının ötesinde, 2.Adım

Deseni kumaşın üzerine sabitleyin, dikiş paylarını kağıt deseninin etrafına işaretleyin. Kırpma.

Kumaş kırılmasının ötesinde, 3. Adım

viskon fiyatları,viskon kumaş fiyatları,viskon kumaş kilo fiyatları,parça viskon alan,viskon parçası alan,zeytinburnu viskon kumaşçılar,

Kumaşın geri kalanını sağ taraf yukarı bakacak şekilde masanın üzerine yerleştirin. Önceden kesilmiş parçayı kumaş üzerinde birbirine tutturun ve ikinci parçayı kesin.

Kumaş kıvrımındaki büyük parçalar 1 kilo kumaş fiyatları

ŞİFON KUMAŞ NASIL YIKANIR BURADAN OYUNUNUZ

Kilo İle Kumaş kırılmasında kesilen ancak tek kat kumaş ile kesim planına kaydedilen büyük parçalar şu şekilde kesilir: Kumaşı masaya sol tarafı yukarı gelecek şekilde yerleştirin. İpucu: Kesim ayrıca, bu kesim planındaki yaka parçaları gibi kumaş kopuşunda kesilmesi gereken küçük parçaları da içeriyorsa, kesilen parçalar ikinci kez çekilir ve ardından parçalar birlikte çekilirse kesim daha kolay yapılabilir. KUMAŞ KIRILMASI ile işaretlenmiş kenar yapıştırılacak.

Kumaş kıvrımındaki büyük parçalar 2 jakarlı kumaş alanlar

Kağıt kesilmiş parçayı kumaşa sabitleyin. İpliğin tanesine dikkat edin.

Kumaştaki büyük parçalar katlama 3
Ardından kumaşı, kesilen parça üzerinde KUMAŞ KIRILMASI işaretli kenar boyunca, sağ taraf içeride katlayın ve yerine sabitleyin. Desenin etrafındaki kumaşın üzerindeki dikiş ve kenar paylarını çizin. Parçayı kesin. İki kez gerekli olan parçalar, önceki adımlarda gösterildiği gibi kesilir.

Asimetrik modeller

Kiloyla kumaş satanlar. Asimetrik kesimlere dikkat edin. Çünkü tüm asimetrik kısımların tek kat kumaşla ve kumaşın sağ tarafında kesilmesi gerekiyor. Önemli: Tüm burada armürlü kumaş alanlar desenlerinde etiketli taraf, kumaşın sağ tarafına karşılık gelir. Bu, asimetrik modeller için desen parçalarının her zaman etiketli tarafı yukarı bakacak şekilde kumaşın sağ tarafına yerleştirildiği anlamına gelir.

Bitti!

Bu ipuçlarına uyulursa, dikiş keyfinin ve yeni favori parçanızın önünde hiçbir engel kalmaz!

Yorum Yap