Kumaş Nasıl Dikilir? Kumaş Alınır

Jarse kumaş nasıl dikilir,saten kumaş nasıl dikilir,denim kumaş nasıl dikilir,kot kumaş nasıl dikilir,triko nasıl dikilir,kumaşlar nasıl dikilir,evde krep kumaş nasıl dikilir,etek overlok ile nasıl dikilir,kumaşlar hangi makine ile iyi dikilir,hangi kumaş dikmek kolay,evde dikiş nasıl yapılır,

Bir dikiş makinesinde farklı kumaş türleri nasıl düzgün şekilde dikilir.

Hızlı tempolu çağımızda, dikiş kurslarına katılacak vaktimiz yok ve sadece dikiş ekipmanı kullanım kılavuzunu açmak büyük bir sorun. İnternet, ücretsiz eğitim videoları ve “öğreticiler” ile doludur, ancak bunun için de yeterli zamanımız yok.

Kumaş alan uzman dikiş ekipmanı mağazası, ipek ve trikodan kot pantolon ve deriye kadar çeşitli kumaş türlerini dikmek için dikiş ekipmanı üzerinde çalışmak için basit ve doğru bir prosedür sunar:

Doğru dikiş makinesini seçin

Şifon kumaş modası,şifon kumaş modelleri,yazlık şifonlar,şifon kumaş çeşitleri,şifon elbise nasıl boyanır,şifon kumaş boyanırmı,şifon metre fiyatları,şifon kumaş metre fiyatı,şifon satış yerleri,

Kilo kumaş fiyatları. Günlük hayatta çeşitli kumaşların dikilmesi için dikiş makinesinin metal bir yatağı olması, kumaşı hareket ettirmek için konveyörün dişlerinin ön, yan ve arka olması ve ayrıca kumaş üzerinde baskı ayağı için bir basınç düzenleyici bulunmalıdır.

Aynı zamanda dikiş ekipmanı markası da önemli değil. Yapılması gereken en önemli şey dünyaca ünlü dikiş markalarını seçerken dikkat etmektir.

Doğru dikiş iğnesini seçin

Kumaş parçası satanlar. Çeşitli kumaşların dikilmesinin kalitesi, yüksek kaliteli bir iğneye ve bunun keskinleştirilmesine ve ısıtılmasına bağlıdır. 60-110 numaralı ev tipi dikiş makineleri için evrensel iğneler ve triko, streç, kot pantolon, deri için özel iğneler vardır. Farklı kumaş türleri için uç ve çap bakımından farklılık gösterirler.

Not! İğne kör veya eğilmişse hemen değiştirilmelidir.

Doğru ipliği seçin

Parti kumaş satın alanlar. Ev tipi dikiş ekipmanı için yüksek kaliteli iplik, doğru sargı, yapı, fabrika işaretleri özel iplik makarasında bulunur. Bu, dikiş makinelerinin kalitesinde çok önemli bir faktördür.

Not! Kaliteli dikiş için, üst ve alt iplik çapları eşleşmelidir.

Dikiş makinesinin doğru ayarlamaları ve ayarları

ŞİFON NASIL YIKANIR? NASIL ÜTÜLENİR? BURADAN OKUYUNUZ.

Mükemmel bir dikiş için, üst iplik ayarlayıcıları ve baskı ayağı basıncını kullandığınızdan emin olun. Profesyonel bir terzi, belirli bir kumaş türü için dikiş ekipmanını 10 ila 20 dakika arasında ayarlar ve deneme dikişi yapar ve ancak o zaman ürüne geçer.

Doğru terzilik.

Kumaş alımı yapanlar. Süper ekipman bile yalnızca yetenekli ellerde olumlu sonuç verir. Yetkili bir terzi, dikiş için bir iğne, iplik, stabilizatör seçme sürecini yönetir, dikiş makinesini belirli bir kumaş türü için ayarlar.

Bir dikiş makinesinde nasıl dikileceğine dair birkaç öneri

Dikiş makinesi, özel bir ayak kullanarak sadece bir overlok dikişini yapılır.

Kot kumaş nasıl kesilir,şifon kumaş nasıl kesilir,krep kumaş nasıl kesilir,ince kumaş nasıl kesilir,likralı kumaş nasıl kesilir,kalın kumaş nasıl kesilir,kadife kumaş nasıl kesilir,kumaşlar nasıl kesilir,saten kumaş nasıl kesilir,nevresim kumaş nasıl kesilir,perde nasıl kesilir,astar kumaş nasıl kesilir,

Overlok dikişinde, 3-4 iplik aynı anda iç içe geçerken, diferansiyel konveyör de bu sürece dahil olur. Sürfile sırasında örgünün bölümlerini gerer veya sıkılaştırır ve dikiş daha da esnek hale gelir ve streç kumaşlar için son derece önemli olan önemli yırtılma kuvvetlerine dayanabilir.

Yuvarlak uçlu örgü iğnesi kullanıyoruz. Böyle bir ucu olan bir iğne, örme kumaşın liflerini delmez, ancak bunların arasından geçer ve bir ilmek oluşumu için en iyi koşulları yaratır.

HER ÇEŞİT KUMAŞ ALINIR SATMAK İÇİN HEMEN ARAYINIZ.

Penye Kilo fiyatları. Kumaşın üzerine yerleştirilir ve dikildikten sonra ılık su ile nemlendirildikten sonra tamamen çözülür, bu da kumaşın yüksek kalitede işlenmesini sağlar. Triko çekmez, dikiş düzgün görünür.

Lütfen dikkat : streç trikolar için yapışkan tela kullanmayın.

Spot kumaş alanlar. Sıradan bir dikiş makinesinde triko dikmek çok zordur, makine güzel ve eşit bir dikiş yapmayı reddeder. Bir kilit dikiş makinesi için bu, tüm makinelerin dayanamayacağı bir testtir! Formalar, bir kapak dikiş makinesi ve bir overlok makinesi ile dikilir.   Dikiş makinesi ile jarse nasıl dikilir?

Öncelikle, yuvarlak uçlu örme kumaşları dikmek için evrensel iğneyi bir iğneye değiştirmeniz gerekir.

Üniversal iğnenin keskin kenarı örgü kumaşın dokumasına zarar verebilir, sırayla örgü gibi göründüğünden veya bal peteği şeklinde bir örgü makinesinde kumaş “yaylıdır” ve kırışmaz. Sonuç olarak boşluklar ortaya çıkıyor.

İkincisi, triko için iplik alan seçiyoruz  ince elastik ve dayanıklı olmalılar.

Kaç metre kumaş gider hesaplama.

Ve elbette, örme kumaşın üzerine serilen suda çözünür de unutmayın.

Ev tipi bir dikiş makinesinde deri ve süet dikebilirsiniz, ancak bunun için spatula uçlu özel deri iğneler ve bir Teflon ayak veya bir üst konveyör kullanmanız gerekir. Dikiş makinesinin ipliklerinin sağlam ve esnek olması gerekir.

Deri eşyaların kenarları işlenmez!

Makalede daha fazlasını okuyun Triko dikiyoruz – mükemmel sonucun 4 sırrı .

Bir dikiş makinesinde ipek nasıl dikilir?

Doğru ipliği, ayağı ve iğneyi seçerseniz dikiş makinesinde ipek dikmek kolay ve basittir.

Çok önemli bir nokta – doğal ipeğin dikileceği iğneler. 60-70 iğne sayısı alınması tavsiye edilir.

65 numaralı ipek iplik almak daha iyidir ve makinenizde yerleşik bir üst konveyör yoksa, bu ayak herhangi bir modern makine için ayrı olarak satın alınabilir. Üst konveyör yardımıyla, kayar malzemelerle çalışmayı kolaylaştıran, kumaşın eş zamanlı olarak çift beslenmesi sağlanır.

Denim nasıl dikilir? Parça kot kumaş alanlar.

Denim dikmek için, özel kot iplikleri ve 90 ile 100 arası bedenlerde özel sertleştirilmiş iğne öneririz .

Bir kalınlaşma dikmeniz gerekiyorsa, örneğin birkaç dikişin kesişimi, bu yeri örneğin buhar gibi daha ince hale getirmeye çalışmalısınız.

Üst iplik gerginliği biraz gevşetilmelidir.

Denim kenarında düz üst dikiş için Durdurucu Ayak kullanmanızı öneririz.

Ve yumruları geçmek için üst konveyörü kullanın.

Ucuz kot kumaş,kot parçası,kilo ile kot,kiloluk kot kumaş.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!