Kumaş Kesime Nasıl Hazırlanır?

Kumaş enine mi boyuna mı kesilir,2.el kumaş kesim makinası,Kumaş kesim Teknikleri,Kumaş Kesim Makinası,Yamuk kumaş nasıl düzeltilir,Kumaşı kesime hazirlama Teknikleri,Kumaş Kesim Makinası Fiyatları,Kesim Makinası Fiyatları,

Kumaş alanlar. Birkaç tamamen sentetik malzeme dışında çoğu kumaş, ıslak ve kuru olduğunda çeker. Çoğunlukla, kumaşın boyu kısalır, eni biraz daha az.  Kumaş satın alan. Bu, teknolojik üretim sürecinden kaynaklanmaktadır: çözgü iplikleri makinelerde çok sıkıdır ve atkı iplikleri daha zayıftır. Neme maruz kaldığında, çözgü iplikleri uygun şeklini alır ve kumaşın çekildiği şekilde hafifçe büzülür.

Parti şifon alanlar şifon kumaş nereye satılır satılık şifon kumaş parça şifon kumaş satanlar kilo ile şifon kumaş şifon parçası alan ham şifon kumaş.

Krep kumaş nasıl kesilir?  kumaşın kesilmeden ve dikilmeden önce su veya buhar ve yüksek sıcaklık ile muamele edilmesidir. Bu, bitmiş ürünün yıkama veya kuru temizlemeden sonra çekmemesi veya deforme olmaması için yapılmalıdır.

ŞİFON KUMAŞ NASIL KESİLİR?

Kumaş alan hiç de zor değil – malzemenin etiketi izin veriyorsa, kumaş yumuşak bir modda yıkanmalıdır. Ayrıca bir sprey şişesinden temiz suyu kumaşın üzerine püskürtüp kuruyana kadar ütüleyebilir veya ince bir pamuklu kumaştan buharlı ütü ile kumaşın içinden geçirebilirsiniz.

Yünlü  ve yarı yünlü kumaşlar buharla çürütülür ve ince ipek , saten , pamuklu  ve keten kumaşlar  ıslak işlemenin yanı sıra özenle ütülenerek tüm düzensizlikler ve kırışıklıklar giderilir. 

Kumaşı kesime hazırlama – nereden başlamalı? 

kadife kumaş nasıl kesilir,kumaş enine mi boyuna mı kesilir,kumaş nasıl düzgün kesilir,pratik dikiş modelleri,kadife kumaş nasıl dikilir,çiçekli elbise dikimi,kumaşın eni boyu nasıl anlaşılır,elbise kesimi nasıl yapılır,parça kumaş alan kişi,parça kumaş alan kişiler,kumaş parçası alan kişi,kumaş parçası alan kişiler

Kumaş boşaltıldıktan sonra, yünlü ve karışımlı kumaşların yanı sıra ipek ve kesikli kumaşların kenar baskıları çıkarılmalıdır. Bu, keserken kenarın malzemeyi çekmemesi ve parçaların eşit olması için yapılmalıdır.

Şimdi kumaşın ön yüzünü belirlemeniz gerekiyor. Genel bir kural olarak, yünlü ve diğer ağır kumaşlar sağ tarafları içe katlanmış olarak satılırken, ipek ve benzeri ince kumaşlar sağ tarafları dışarıda satılır. Sağ tarafı baskılı desenli kumaşlar daha parlakken, sağ tarafı kadife, fitilli ve jakarlı kumaşlar karakteristik bir dokuya sahiptir.

Kumaşta kusurlar fark ederseniz – iplik atlama, kalınlaşma veya düğüm, delik veya renk eksikliği – bu yerleri terzi tebeşiriyle daire içine alın ve keserken dolaşın. 

Kumaş üzerine uygun ve eşleşen desenler 

Desenli kumaşlar kesimi en zor olanlardır. Bitmiş ürünün simetrik görünmesini sağlamak için bazı kurallara uymaya çalışın:

PENYE KUMAŞ NASIL KESİLİR?

– kafes veya şerit, ürünün ek yerlerinde tam olarak hizalanmalı ve kafesin ortası, tam olarak sırtın ve rafların ortasından geçmelidir;

– büyük bezelye içindeki kumaşlar da dikişlerdeki desenin hizası dikkate alınarak kesilmeli ve sırtın ortasındaki küçük bezelye ve rafların atlanması yeterlidir;

KOT KUMAŞ NASIL KESİLİR?

– Bitmiş üründeki kadife veya fitilli kadife yığını aşağıdan yukarıya ve tüylü kürk, buklet veya kumaş yığını – yukarıdan aşağıya doğru yönlendirilmelidir, böylece bitmiş ürün en avantajlı görünecektir. 

Kumaşı büyük bir masada veya yerde kesmek en iyisidir, böylece kumaş bükülmez ve çekilmez, bu da detayların eşit olacağı anlamına gelir. İlk olarak, desenin en büyük kısımlarını kumaşın üzerine yerleştirin ve aralarındaki boşlukları küçük kısımlarla doldurun – bu, kumaşın korunmasına yardımcı olacaktır. İpliklerin aynı yönünü ve desenin konumunu dikkate alarak eşleştirilmiş parçaları kesin.   

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!