Kumaş Jarse

Toptan kumaş alanlar

Kumaş alan yerler üretim türünden ve malzeme bileşiminden sayısız olasılık doğar. Ticarette, kumaşlar genellikle malzeme tanımıyla satılır. Bir pamuklu jarse bu nedenle tek süprem veya çift süprem olabilir. Burada yapılacak en iyi şey satın almadan önce detaylı bilgi almaktır.

Pamuklu jarse veya streç jarse

Kumaş alan. En sık kullanılan terim olan pamuklu jarse, genellikle pamuktan yapılan ancak %3-5 oranında elastan eklenmiş süpremleri tanımlar. Kumaşlar özellikle esnektir ve bu nedenle nadiren streç jarse olarak satılır. Bu kumaşlar, bir kumaş mağazasında ürün yelpazesinin çoğunluğunu oluşturur ve örneğin baskılı çocuk kumaşları satın alırsanız, bunun bu türden bir kazak olma olasılığı yüksektir.

interlok kumaş satın alan ham interlok kumaş alan interlok kumaş nereye satılır parça interlok satın alanlar

Kullanım yeri: çocuk giyimi, tişörtler, kazaklar, spor giyim, günlük giyim.

Saf pamuklu jarse

Şimdi gerçekten karmaşıklaşıyor çünkü yukarıda bahsedilen pamuk-elastan karışımlarına ek olarak saf pamuklu jarse de var! Gerilebilirlik daha sonra yalnızca bağlamadan gelir. Bunları aynı zamanda pamuklu jarse olarak da pazarlanan streç jarselerden ayırt etmek için, genellikle “saf pamuklu jarse” veya “%100 pamuk” gibi tanımlamalarla ticarette etiketlenirler. Pamuklu jarseler, malzeme şişebileceği için gevşek bağlantılarla dikilmelidir. Alerjisi olanlar için uygun olması bir avantajdır.

Viskon jarse

Bilinenin aksine viskon saf sentetik bir elyaf değil, doğal selülozdan endüstriyel olarak üretilmiş bir üründür. Pamuğa çok benzer, ancak biraz daha ağır düşer. Viskon formalar genellikle viskonun yanı sıra elastan da içerir.

Şunlar için kullanılır: güzelce düşen hafif elbiseler, gömlekler ve üstler giysiler.

Yün jarse

Jersey adasından ilk ihracat hitleri saf yeni yünden yapıldığı için yün jarse, formaların en orijinalidir. Yün-akrilik karışımları da artık yün jarse olarak satılıyor, ancak özellikleri oldukça benzer. Kumaş çok sıcak tutar.

Kullanım yeri: bebek tulumları, çocuk iç çamaşırları, genel olarak sıcak tutan giysiler

süprem kumaş fabrikası süprem kumaş bursa süprem kumaş merter süprem kumaş fabrika satışı

FORMA İÇİN 70 DENYE JARSE KUMAŞ

Bu tür jarse sentetik elyaftan (naylon, polyester) yapılır ve çok çabuk kurur. Bunun dışında çok elastiktir ve streç jarse ile aynı vücudu saran özelliklere sahiptir. Bir dezavantaj, ter parçacıklarının lifler üzerinde birikmesidir. Bu yüzden daha sık yıkamalısınız.

Şunlar için kullanılır: spor kıyafetleri, tozluklar, üstler

Formalık Kumaşlar

Son olarak, folyo formalar bu koleksiyondan eksik edilmemelidir. Bu kumaşlar çoğunlukla karnaval veya Cadılar Bayramı kostümleri için kullanılır. Bir taşıyıcı tabaka üzerinde sentetik elyaf folyolardan oluşurlar ve genellikle çok parıldayan yüzeylere, pullu desenlere veya payet taklitlerine sahiptirler.

Kostüm, parti kıyafetleri için kullanılır

Peki hangi forma benim için doğru?

Kaşmir kumaş fabrikası kaşmir kumaş firmaları

Bu sorunun genel bir yanıtı yok çünkü az önce açıklandığı gibi çok çeşitli jarse kumaşlar var. Ancak malzemeleri tanımaya ve ardından hangisini kullanmak istediğinize karar vermeye değer. Bazı uygulama alanları yalnızca malzemenin özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, makaleye ilgili önerileri ekledik. Ayrıca farklı kumaşlar ile birçok proje de tasarlayabilirsiniz. Meraklı olun, Jersey’leri tanıyın ve size sundukları çeşitlilikten yararlanın.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!