Kumaş Eni Nedir? Parti Kumaş Alanlar

Kumaş eni kaç cm,Tek en kumaşın eni kaç cm,Çift en kumaşın eni kaç cm,Tek en Çift en kumaş Nedir,Kumaş enine mi boyuna mı kesilir,Kumaş keserken dikkat EDİLECEK NOKTALAR,Tek en kumaş kaç metredir,Tek en kumaş ne demek,

Parti kumaş alanlar. Kumaş genişliğinin iki tanımı vardır: genel genişlik ve kullanılabilir genişlik.

Kumaş satın alan uzunlamasına kenarlara dik olarak ölçülen numunenin en dış kenarları arasındaki mesafe olarak. Aynı standartlar altında, kullanılabilir genişlik kumaşın kenar malzemeleri, işaretler, iğne delikleri veya kumaşın diğer homojen olmayan alanları hariç genişliği olarak tanımlanır (Not: 0536 336 43 43. Bazı nihai kullanımlar veya spesifikasyonlar için kullanılabilir genişlik farklı tanımlanabilir, ilgili taraflar arasında kararlaştırıldığı gibi). Kumaştaki hatalar, teslim edilen parçanın kullanılabilir eninin sözleşmede belirtilenden daha az olması durumunda ortaya çıkar. Sözleşmede öngörülen kullanılabilir genişliğin altında toleransa izin verilmez. 

Parti denim kumaş satın alan stok denim kumaş satın alanlar spot denim kumaş alanlar parça kot kumaş satın alanlar stok kot satın alan yerler parti kot kumaş alan firmalar stok kot alan kişiler

PARÇA KUMAŞ

Kumaşın genişliğini test etmenin birkaç yöntemi vardır: Kumaşın kenarı olduğu durumlarda, iki kenar arasındaki en küçük mesafe ölçülerek test yapılır (ikincisi ölçüme dahil edilmez); kenarsız kumaşlarda, kumaşın iki kenarı arasındaki en küçük mesafe ölçülür ve her kenardan 1 cm çıkarılır; germe pimi delikli veya işaretli kumaşlar, kumaş üzerindeki delikler veya işaretler arasındaki minimum genişlikte gerilmeden ölçülür.

Yarı sürekli ve sürekli açık en boyama makineleri

Yarı sürekli ve sürekli açık en kumaş boyama makineleri, ekonomik olarak daha büyük uzunluklarda düzgün, yüksek kaliteli tonlar üretmek için gereklidir. Kesintisiz boyamanın özelliklerinin parti boyamanınkilerle karşılaştırılması.

Kumaş kalitesinin kontrolü

Herhangi bir kumaşın kalitesi genellikle hem kusurları hem de genel özellikleri ile ölçülür. Bunlar, kumaş genişliği birim uzunluk başına uçlar ve atkılar, birim alan başına ağırlık gibi kumaş özelliklerini ve ayrıca kumaşın gerekli fonksiyonel özelliklerini içerir. İplik hazırlama işlemi, aksi takdirde kabul edilemez kumaş görünümü veya kusurlarına neden olabilecek iplik hatalarını en aza indirmelidir. 0536 336 43 43. Kumaş kusurlarının maliyeti çok yüksek olabileceğinden ve potansiyel olarak ürünün değerinde önemli düşüşler olabileceğinden, dokuma işlemi sırasında ortaya çıkan kusurlar da minimumda tutulmalıdır. 100 m kumaş başına onarılamaz hataların tolerans sınırı son yıllarda önemli ölçüde azaltılmıştır (15’ten 5’e) ve gelecekte 3’e kadar düşeceği tahmin edilmektedir.

kumaş satın alan firma fitilli kadife kumaş firma fitilli kadife kumaş nereye satılır kadife kumaş satın alan yer kadife parçası alan kadife kumaş parçası alan kişiler parça kadife kumaş kumaş alan firma

Örme bir ürünün tüketici tarafından kabul edilebilirliği büyük ölçüde kalitesine bağlıdır. Üreticinin, müşterinin ödediği fiyatla orantılı kalitede malzeme almasını sağlamak için ahlaki ve etik bir görevi vardır. Bu nedenle üretici tarafından dahili proses kontrolü esastır. Bu ancak ham maddenin, örme işleminin, örme makinesinin ve bitmiş ürünün düzenli olarak denetlenmesi ve test edilmesiyle elde edilebilir. Üretimin farklı aşamalarındaki kontrol de önemlidir.

Etkili olması için, örme kumaş için proses kontrol şeması, gelen ipliğin kontrol edilmesiyle başlamalı ve örme prosesi boyunca ve ötesine uzanmalıdır. 0536 336 43 43. Tüketici açısından bakıldığında, Belirli bir kalite ve iplik numarası için muhafaza edilmesi gereken bir örme kumaşın önemli parametreleri, metre kare başına ağırlık (GSM), genişlik ve gelecekteki ıslak işlem sırasında beklenen çekmedir. Bir kumaş içindeki ilmek uzunluğundaki fark, en yaygın olarak enlemesine çubukların veya çizgilerin oluşması olan görünür kusurlara neden olabilir.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Siyah Çiçekler Multi Şifon,Menekşe Multi Şifon Kumaş,Nar Çiçeği Multi Şifon Kumaş,Gri Multi Şifon Kumaş,Açık Fuşya Multi Şifon Kumaş,Mürdüm Multi Şifon Kumaş,Beyaz Multi Şifon Kumaş,Krem Multi Şifon Kumaş,

 Aslında kaliteli örme kumaşlar üretmek için en önemli kriter ilmek uzunluğunun kontrol edilmesidir. Örme işlemi boyunca uygulanan tüm kontroller ve işlem kontrolleri bu bölümde vurgulanmıştır. Kaliteli örme kumaş üretimi için en önemli kriter ilmek uzunluğunun kontrol edilmesidir. Örme işlemi boyunca uygulanan tüm kontroller ve işlem kontrolleri bu bölümde vurgulanmıştır. Kaliteli örme kumaş üretimi için en önemli kriter ilmek uzunluğunun kontrol edilmesidir. 0536 336 43 43. Örme işlemi boyunca uygulanan tüm kontroller ve işlem kontrolleri bu bölümde vurgulanmıştır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!