Kumaş Elde Nasıl Yıkanır? Kumaş Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Yün elde yıkama,yün kuru temizleme,ipek elde yıkama,ipek kuru temizleme,spandex elde yıkama,spandex kuru temizleme,polyester kumaş elde yıkama,polyester kumaş kuru temizleme,keten kumaş elde yıkama,keten kumaş kuru temizleme,pamuk kumaş elde yıkama,pamuk kumaş kuru temizleme,asetat kumaş elde yıkama,asetat kumaş kuru temizleme,yün kumaş soğuk suda yıkama,yün kumaş sıcak su ile yıkama,ipek kumaş soğuk su ile yakama,ipek kumaş sıcak su ile yıkama,
Yün elde yıkama,yün kuru temizleme,ipek elde yıkama,ipek kuru temizleme,spandex elde yıkama,spandex kuru temizleme,polyester kumaş elde yıkama

Asetat: El Yıkama – Kuru Temizleme.

Asetat, güzel, asılması kolay kıyafetler oluşturmak için sıklıkla diğer elyaflarla harmanlanmış olarak bulunan insan yapımı bir elyaftır. Asetat ve asetat karışımları iyice temizlenir, ancak boya transferine karşı çok hassas olabilirler. Bakım etiketini kontrol edin ve ardından asetat elyaf içeren giysileri soğuk suyla yıkayın.

Asetat zayıf bir elyaftır ve büküm, sıkma veya ısı nedeniyle zarar görebilir. Elde yıkama asetat karışımları veya makinede yıkanabilir giysiler için çamaşır makinesinin yumuşak döngüsünü kullanın.

Düşük ısıda ayar kullanarak asetat içeren demir giysiler. Yanlış tarafa bastırın ve parlamayı önlemek ve kumaş parçası güzelliğini korumak için bir baskı bezi kullanın.

Pamuk: Sıcak Su Yıkama – Kuru Temizleme. Sıcak Kurutma

İpek Kumaş. Parti Kumaş Alan Yerler. Parça Kumaş

Pamuk, çok yönlü ve rahat giysiler için dünya çapında bir favoridir. Doğal bir elyaf olan pamuk, giysilerin içinde bir tişört kadar rahat veya bir balo elbisesi kadar ayrıntılı olarak bulunabilir.

Pamuk lifleri, kumaş parçası önceden sarılmamış veya işlenmemişse büzülür, bu nedenle bakım etiketi ile başlayın. “Yalnızca soğuk su”, ayak bileği uzunluğundaki pamuklu pantolonunuzun, doğru şekilde yıkanmadığı takdirde kendilerini kapri pantolona dönüştüreceğini işaret edebilir.

Önceden sarılı pamuklu ürünler, giysinin rengine ve bakım etiketi önerilerine bağlı olarak sıcak, ılık veya soğuk suyla yıkanabilir.

Bakım etiketleri uygunsa, lekeleri çıkarmak için beyaz pamuklu yıkama yüklerine klorlu çamaşır suyu ekleyin; renkli pamuklar, renkli kıyafetler için formüle edilmiş klorsuz ağartma maddesi ile aydınlatılabilir. Soğuk suyla yıkamak, pamuklu kotun rengini koruyacak ve parlak renkli Hawaii gömleklerinin bir kısmını koruyacaktır.

Aşırı kuruyan pamuk büzülmeyi teşvik eder; pamuklu giysileri daha düşük bir sıcaklıkta kurutun ve yine de oldukça soğukken kurutucudan çıkarın.

Keten: Soğuk Su Yıkama – Kuru Temizleme.

Süprem kumaş,parça süprem kumaş alan,parti süprem kumaş alanlar,süprem parçası alan,süprem kumaş satın alan,süprem kumaş satın alanlar,ham süprem kumaş alan,baskılı süprem kumaş alan,likralı süprem, 30/1 süprem nedir,30 1 süprem gramajı,30 1 süprem kumaş fiyatları,30 1 open end süprem kumaş fiyatları,40 1 likralı süprem fiyatları,süprem penye kumaş,süprem penye nedir,flamlı süprem kumaş, 30/1 süprem, 30/1 süprem alan,30 1 süprem,40/1 süprem

Keten, keten bitkisinden elde edilen doğal bir elyaftır. Çamaşırın kuru temizlenmesi gerekip gerekmediğini belirlemek için çamaşır giysilerindeki bakım etiketlerini kontrol edin. Makinede yıkanabilirse, etiketin talimatlarına göre, elbisenin rengine uygun su kullanarak yıkayın. Keten kumaş parçası yıkama işlemi sırasında diğer elyaflardan daha fazla su emer, bu nedenle çamaşır makinesinde ve kurutucuda aşırı kalabalıklaşmaya karşı koruma sağlayın. Sıcak demir ayarında buhar kullanarak keten içten dışa ütülenir.

Polyester: Soğuk Su Yıkama – Kuru Temizleme. Kurutma

Geçen yüzyılın “harika elyafı” polyester, renkli, dayanıklı, bakımı kolay giysiler yaratır. Çoğu polyester kumaş, ılık su kullanılarak makinede yıkanabilir, ancak önce bakım etiketlerini kontrol edin parça kumaş.

Düşük ısıda çamaşır kuru polyester giysiler. Kırışıklıkları önlemek ve statik birikimini önlemek için hala hafif nemliyken kurutucudan çıkarın. Ütü yapılması gerekiyorsa, düşük bir ısı kullanın: Polyester, sıcak demirin altında erir.

İpek: Elde Yıkama veya Soğuk Sıcak Yıkama – Kuru Temizleme.

Esnek, güçlü ve parlak olan bu doğal elyaf, dünyanın en eski giyim malzemeleri arasındadır. İpek lifinin kendisi yıkanabilirken, ipek kumaş için kullanılan birçok örgü deseni yıkanırsa sıkışır veya büzülür ve derin boya tonları renk hızında olmayabilir.

İpek giysilerinizi temizlerken giysi etiketlerinin sizi yönlendirmesine izin verin. “Yalnızca kuru temizleme”, yıkamaya dayanamayacak bir kumaş veya yapıya işaret eder. Elde yıkama veya hassas kumaşlar için formüle edilmiş ürünleri kullanarak yıkanabilir ipek çamaşırları yıkayınız. Hafif bebek şampuanı (balmumu veya yağ ekleyebilen yumuşatıcı katkı maddeleri olmadan) elde yıkanabilir ipek kumaş parçası için iyi bir seçimdir. Doğal proteini temizler ve lifi yeniden canlandırır.

Yün elde yıkama,yün kuru temizleme,ipek elde yıkama,ipek kuru temizleme,spandex elde yıkama,spandex kuru temizleme,polyester kumaş elde yıkama,polyester kumaş kuru temizleme,keten kumaş elde yıkama,keten kumaş kuru temizleme,pamuk kumaş elde yıkama,pamuk kumaş kuru temizleme,asetat kumaş elde yıkama,asetat kumaş kuru temizleme,yün kumaş soğuk suda yıkama,yün kumaş sıcak su ile yıkama,ipek kumaş soğuk su ile yakama,ipek kumaş sıcak su ile yıkama,
Yün elde yıkama,yün kuru temizleme,ipek elde yıkama,ipek kuru temizleme,spandex elde yıkama,spandex kuru temizleme,polyester kumaş elde yıkama

Kurutucuya hiçbir zaman ipek sarmayın. Bunun yerine, nemi bastırmak için ürünü bir havluyla yuvarlayın ve sonra kuruması için asın. Sıcak giysilerle ipek kumaşlara bastırın.

Spandex: El Yıkama – Kuru Temzileme.

Bir streç dokunuş giyimin formda ve daha iyi hissetmesini sağlar. Germe ve rahatlık eklemek için şimdi birçok kumaş türünde küçük miktarlarda birleşen elastik bir elyaf olan spandex’e girin. Spandex elde veya makinede yıkanabilirken, sıcak sudan ve klorlu ağartıcıdan kaçının. Her ikisi de spandex liflerine zarar verecektir. Bakım etiketleri aksi belirtilmedikçe, spandeks çamaşırları kuruması için asın ve makinenin kurumasını önleyin.

Kurutucunun ısısı, bazı spandeks karışımlarının büzülmesine veya kabarmasına neden olabilir. Ütü yapılması gerekiyorsa, öğeye hızlı bir şekilde ılık demir ile basın.

Yün: El Yıkama – Kuru Temizleme.

Koyunlar onu sever ve biz de yaparız: Yünden yapılan yumuşak, sıcak lif. Doğal olarak yalıtkan ve kolay boyanabilen yün kumaş parçası satışı, gamı ​​sert tüvitlerden kayan yün şasisine kadar uzanıyor.

Doğal halde, yün yıkanabilir, ancak birçok yün giysi yıkanamayan yapı yöntemleri içerdiğinden, etiketin gerektirdiği yerde kuru temiz yün giysiler. Yıkanabilirse, nazik bir deterjan kullanın ve kıyafet bakım etiketinde belirtildiği şekilde elde yıkayın veya makinede yıkayın.

Saygıdeğer bir Shetland Adaları örgüsünden bir ipucu: Yün elyaflarını ılık suda yıkayın ve durulayın. Durulama için soğuk su kullanılması yün konusunda büzülmeye neden olabilir parça kumaş satışı.

Tüm Makale Linkleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın