Kumaş Dokuma

dokumaş kumaş dokumaş kumaş alanlar parti dokuma kumaş parti dokuma kumaş alanlar spot dokuma kumaş alanlar

Kumaş satın alanlar. Kumaş ne? Kumaşları bir profesyonel gibi tanımak: kumaşınızın hangi malzemeden yapıldığını öğrenin: yanma testi, su testi, optik, kumaş bilimi.

Kumaş alan

“Kumaş” tabiri halk arasında giysi, perde, yatak örtüsü, ev eşyası (havlu vb.) ve ayrıca mobilya yapımında kullanılan tüm düz kumaşları/tekstilleri kapsar.

“Kumaş”, imalatlarıyla ilgili olarak iki türe ayrılır: dokuma kumaş ve örme kumaş.

Poplin kumaş esnek midir,Poplin kumaş esner mi,Poplin kumaş elbise özellikleri,Poplin kumaş yazlık mı,Poplin kumaş çeker mi,Poplin kumaş kırışır mı,Poplin kumaş pamuklu mudur,Poplin kumaş iç gösterir mi,

Dokuma ürünler dokunur bireysel iplikler farklı şekillerde çapraz dokunur: sözde çözgü iplikleri, atkı iplikleri tarafından çaprazlanır. Birçoğu hala okul günlerinden dokumayı biliyor: okul tezgahıyla çalışmak. Ortaya çıkan kumaş, üretilme şekli nedeniyle elastik değildir. En önemli üç dokuma türü düz dokuma, dimi dokuma ve saten dokumadır. 0536 336 43 43 Deseni keserken kesinlikle damara dikkat etmelisiniz.

Triko “örülür”, iplikler farklı şekillerde iç içe geçirilir, örneğin el örgüsü bir süveterde olduğu gibi. Bu kumaş, üretilme şekli nedeniyle zaten elastiktir. En önemli üç örgü süprem, çift süprem (sektörde “hukuk – hukuk forması” olarak da bilinir) ve interloktur.

Artık kumaşları dokumak veya örmek için ipliklerin yapıldığı farklı malzemeler var. Bu, yukarıdaki görüntüdeki buluttaki terimleri içerir. Örneğin, “pamuk” burada görünür ve “pamuk” malzemesinin yalnızca kumaşın kalitesini değil, aynı zamanda üretim yöntemini de belirlediğini gösterir: dokuma veya örme kumaş!

Örgü:

Dokuma kumaşın basit, şematik bir yapısı: siyah iplikler, dokuma tezgahına ve gerilmiş personele sıkıca bağlanmış çözgü iplikleridir. Turuncu iplikler, dokumacıya bağlı olarak çözgü ipliklerinin üstünde ve altında farklı şekillerde uzanan atkı iplikleridir. 0536 336 43 43 Bitmiş kumaşın damarı, siyah çözgü ipliklerinin yönündedir! Dokuma ürünler (örn. saf pamuktan yapılmış) elastik değildir. Atkı ipliklerine elastan eklenirse, kumaş çapraz elastik hale gelir. Çözgü ipliği ayrıca elastan içeriyorsa, dokuma kumaş bi-elastiktir.

Resimde düz örgüyü gösteren iki kumaş görülmektedir. Farklı renkteki iplerle dokuma desenler elde edilir. Bir dokuma oluşturmak için en basit iplik geçişidir ve satın alınan dokuma ürünlerde en yaygın olanıdır. Kumaşın sol ve sağ tarafları aynı görünüme sahiptir ve farklılık göstermez. Baskılı dokuma ürünler, baskılı desen nedeniyle kumaşın sağ tarafını gösterir.

DOKUMAŞ KUMAŞ

Bu görüntü, bir dimi dokumanın büyütülmüş halini göstermektedir. Kumaşın sağ tarafını, kumaşın ters tarafını gösterir. Bu tip dokuma, her zaman kumaşta çapraz bir desenle sonuçlanır 0536 336 43 43  ve bu nedenle bir dimi dokuma olarak açıkça tanınabilir. Burada gösterildiği gibi gerçek denim her zaman bu şekilde dokunur.

zeytinburnu interlok kumaş satın alanlar çerkezköy parça interlok kumaş alan zeytinburnu interlok satın alan yerler bursa interlok kumaş alanlar denizli interlok kumaş Antep interlok kumaş İzmir interlok kumaş

Saten dokuma yukarıdaki resimde gösterilmektedir. Bu tip dokuma genellikle kumaşın sağ tarafının her zaman hafif bir parlaklığa sahip olması gerçeğiyle tanınabilir. Kumas.org 0536 336 43 43 Bunun nedeni, çözgü ve atkı ipliklerinin tipik olarak kesişmesidir. Bu nedenle saten dokuma, saten dokuma olarak da adlandırılır. (DİKKAT! Bir yüzü parlayan her kumaş gerçek saten dokuma değildir!)

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!