Kumaş Çanta Modelleri Çanta Modası Nedir?

Marka çanta modelleri,Marka çantalar Outlet,bayan çanta modelleri ,Küçük çanta modelleri,bayan çantaları,5 TL çantalar,bayan çanta modelleri ,kumaş çanta modeller,moda çanta bayan,moda çantalar bayan,kumaş çanta modelleri,çantalık kumaş,çantalık kumaş satın alanlar,çantalık kumaş nereye satılır,çantalık kumaş kilo fiyatı,kiloyla çantalık kumaşlar,

Moda Çanta

ÇANTALIK KUMAŞ ALINIR. Tarihsel olarak, çoğu tasarım deri veya diğer doğal malzemelerden yapılmıştır. Mevcut teknolojiler, polipropilen gibi sentetik polimerlerin doğal malzemelerin yerini almasına izin veriyor – bunlar kolayca kalıplanabilir veya dokunabilir ve egzotik renklerde veya hatta yarı saydam yapılabilir. Kilo ila kumaş. İlginç, yarı sert şekiller, elastomerler ( kauçuklar ) olarak bilinen polimer sınıfından kalıplanabilir; polikloropren ( neopren olarak da bilinir ) son tasarımlarda kullanılan bu malzemelerden biridir.

Kumaş Çanta Modelleri Çanta Modası Nedir?

Kiloyla Kumaş veya jüt çanta, sürdürülebilirliğin özüdür – çevre dostu, yıkanabilir, geri dönüştürülebilir. Ancak bu planın gerçekten işe yaraması için tüketicilerin akıllarında tek bir şey olmalıdır.

Tavsiye YazıŞifon Kumaş Nasıl Yıkanır?

Plastik poşetin imajı yıldan yıla bozuluyor: plastik okyanuslarda bitiyor ve biyoçeşitliliği tehlikeye atıyor, plastik sınırlı kaynaklardaki ham petrolü tüketiyor, plastik sadece bir kez kullanılıyor ve sonra çöpte, denizde, doğada bitiyor. Bu arada kumaş alanlar birçok mağaza klasik plastik poşeti menzilinden çıkardı veya sadece taşıma yardımcılarını daha yüksek bir ücret karşılığında veriyor. Birçok tüketici için mükemmel alternatif, kumaştan yapılmış yeniden kullanılabilir bir çanta gibi görünüyor – bunlar artık birçok süpermarkette doğrudan satın alınabiliyor. Ancak Türkiye‘de yapılan bir araştırma şimdi oldukça ürkütücü bir sonuca varıyor: Bez çantalar mutlaka plastik torbalardan daha çevre dostu.

Jüt torbaların üretimi daha karmaşıktır

Kumaş satın alanlar. Ana odak, kağıt torba, plastik torba ve pamuklu torba üretiminden kaynaklanan sera gazı emisyonlarıydı. Bir plastik poşetle aynı karbon ayak izini elde etmek için bir jüt poşetin en az 131 kez kullanılması gerektiği ortaya çıktı. Bir plastik poşeti iki kez kullanırsanız, buna kıyasla 173 kez alışverişe giderken kumaş çantayı yanınıza almanız gerekir.

Bunun başlıca nedeni, ekimde yalnızca daha fazla su ve böcek ilacı tüketmekle kalmayıp aynı zamanda işlenmesi de önemli ölçüde daha karmaşık olan kullanılan pamuktur. Sonuç olarak, CO2 ayak izi, basit bir plastik torbaya kıyasla önemli ölçüde daha büyüktür.

Hala sürdürülebilir

Kumaş parçası satın alanlar. Bununla birlikte, geri dönüştürülebilirlik açısından, jüt torba açık bir şekilde kazanır: Bitkisel bir ürün olarak pamuk biyolojik olarak parçalanabilir – dünyanın birçok yerinde geri dönüştürülmeyen ve bu nedenle kalıcı bir çevre sorunu oluşturan plastik torbalara göre önemli bir avantaj.

Bu nedenle jüt çuvalın evde unutulmaması önemlidir. Sadece bez torbalarını düzenli kullananlar ve her alışverişinde yenisini almayanlar uzun vadede tek kullanımlık plastik torbalara göre çevresel avantaj elde edebilirler.

Kumaş çantaların ideal alışveriş arkadaşı olmasının iyi nedenleri.

Bundan sonra tamamen kumaş çantalara güveneceğiz. Plastik içermeyen alternatife geçmenizi kolaylaştırmak için, evden bez çanta olmadan asla çıkmamanın neden değerli olduğuna dair iyi nedenler yazdık.

Bez çantalar nelerdir?

Kumaş çantalar, plastik torbaların aksine yeniden kullanılabilir olmaları ile temelde ayırt edilen kumaştan yapılmış çantalardır. Bez çantalar veya pamuklu çantalar omuzda, omuzdan askili çanta veya el çantası olarak taşınabilir. Ayrıca satın alınan ürünleri güvenli bir şekilde taşımak için son derece pratiktirler ancak aynı zamanda ofis ve günlük yaşam için de idealdirler. Çoğunlukla düşük ağırlıkları sayesinde her zaman yanınızda bez çanta bulundurabilir ve böylece uzun vadede çok fazla plastik atık tasarrufu sağlayabilirsiniz. Aşağıda kumaş çanta kullanmaktan yana olan iyi nedenleri açıklayacağız.

Kumaş çantalar: pratik ve esnek

Kumaş parçası alanlar. Bir alışveriş çantası el çantası spor çantası seyahat çantası laptop çantası veya sadece bir moda aksesuarı olarak – kumaş çantalar o kadar çok yönlüdür ki seçeneklerin asla tükenmeyeceği garanti edilir. Torba örneğin sahip bir fermuar ile bir iç bölmesi ve fazladan bir sağlam bir omuz kayışı.

İplik alanlar. Buna ek olarak, gerçekten iyi görünüyor:  kumaş alan çanta, basit bir doğal tonda tasarlandı siyah olan, omuz askıları yandan bağlızıt duruyor. Tüm bunlar, taşıma çantasını iş günlük yaşam ve seyahat için mükemmel bir arkadaş haline getiriyor. Ancak dikkatli olun: şık bez çantaların çok hızlı el değiştirme gibi can sıkıcı bir alışkanlığı vardır. Bu yüzden her zaman çantanızı kime ödünç verdiğinize çok dikkat edin.

Yorum Yap