Kumaş Alımı Yapan Kumaş Alanlar

İpek ve pamuk arasındaki fark

Parti kumaş alanlar. Parça Kumaş Alınır. KUMAŞ ALAN FİRMALAR. Gabardin kumaş alımı şifon kumaş alımı parti şifon kumaş alımı saten kumaş alımı viskon kumaş alımı kadife kumaş alımı parti kumaş alımı stok kumaş alımı spot kumaş alımı. Doğal kökenli kumaş malzemeler arasında pamuk ve ipek, fiyat ölçeğinin karşıt uçlarındadır – bu herkes tarafından bilinir. Bunun yanı sıra, ipek kumaş alanlar ve pamuk arasındaki fark nedir? Evet, benzerliklerinden çok daha fazla farklılıklar olduğu için ortak olanları söylemek belki daha kolay. Bu dokuların tarihine ve modern uygulamalarına daha ayrıntılı bir şekilde bakalım.

Spot kumaş alan. Birkaç yıl önce pamuk çeşitleri hakkında bir makale yayınladım. Bugün onu takviye etmeye, iyileştirmeye ve genel olarak iyileştirmeye karar verdim. Yeni sürümle tanışın!

Pamuk nedir?

Pamuk, pamuk adı verilen bir bitkiden elde edilen bir liftir. Pamuk, dünyanın birçok ülkesinde yetiştirilmektedir: ABD, Mısır, Hindistan, Pakistan, Çin, Brezilya, Orta Asya. Pamuklu giysiler üretimi nispeten yeni olmuştur: XIX yüzyılda parti kumaş alan.

Pamuklu kumaşlar ve triko “nefes al” (özellikle yaz aylarında önemlidir), çamaşır makinesinde yıkanabilirler (nadir istisnalar hariç). İyi pamuklu kumaş parçası alanlar rahat, dayanıklı, aşınmaya dayanıklı ve güzel görünmektedir. Bu malzemenin eksiklikleri arasında, yıkama sırasında kolay büzülmenin yanı sıra parçalanma eğilimi de bulunmaktadır.

Triko mu kumaş mı?

Hem “örme” pamuktan hem de pamuklu kumaşlardan ürünler var. Temel olarak örme kumaşlar arasında T-shirtler, polo gömlekleri, kazaklar, hırkalar ve kazaklar bulunur; Kot pantolon, ceket, ceket, pantolon, gömlek, bluz vb. kumaştan yapılmıştır. Örme kumaş alanlar daha yumuşak ve elastiktirler, daha fazla gerilmeye eğilimlidirler. Aşınma direnci hem örme şeyler hem de kumaştan yapılmış ürünler için yüksek olabilir.

Pamuklu kazakların ve hırkaların çok iyi ısınmadığına dikkat edilmelidir. Bir yün atlamacı, bir kural olarak, daha ucuz kumaş mal olsa da, ısıyı daha iyi tutar parça kot alan. Genel olarak, bir pamuklu kazak / kazak satın alırken, sonbaharda ve özellikle de kışın sıcaklıkta olmasını beklemeyin.

İki iplik iplik (2 katlı, 2 kat, çift bükülmüş)

Pamuklu kumaşlar hem “tek iplikçik” hem de iki iplikli iplikten üretilebilir. Kuşkusuz, daha çok tercih edilir ki, iki iplik bir parça kumaş (çift bükümlü pamuk, 2 katlı veya 2 kat pamuk da denir) – daha aşınmaya dayanıklı ve daha dayanıklıdır, çok daha fazla sayıda yıkamaya dayanır. Ayrıca, bu dokular daha nadirdir.

KUMAŞ ALAN FİRMALAR

moda kumaş kumaş dünya parça kumaş pazarı kilo ile kumaş pazarı istanbul kumaş pazarı
moda kumaş kumaş dünya parça kumaş pazarı kilo ile kumaş pazarı istanbul kumaş pazarı

İdeal olarak, eğer kumaş alan tamamen bir çift iplikten yapılmışsa – yani, kumaş tabanının ve atkı ipliklerinin dişleri (tabana dik) çift ise (her iplik ikiden bükülür). Bu tür gabardin kumaş alan 2×2 olarak belirlenmiştir. Ne yazık ki, çoğu zaman üreticiler bu gibi detayları açıklamamaktadır, ancak açıklamayı bu açıklamada aniden görürseniz, kumaşın kaliteli olduğundan emin olabilirsiniz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!