Kumaş Alan Pantolon Kaç Metre Kumaştan Çıkar?

Bir erkek pantolon kaç metre kumaştan çıkar,Pijama kaç metre kumaştan çıkar,1 boy kumaş kaç metre,Kumaş HESAPLAMA,Gömlek için kaç metre kumaş gider, pantolon kaç metre kumaş almak gerekir, pantolon kaç metre kumaşdan çıkar hesaplama,pantolon kumaşı kilo fiyatı,kilo fiyatı pantolon kumaşı,pantolon kumaş alan,pantolon kumaş kilo fiyatları,kilo ile pantolon kumaşı,

Pantolon İçin Kaç Metre Kumaş Gerekir?

Kumaş alan kişi öncelikle. Pantolon detaylandırma yöntemi Aşağıdaki adımlar izlenerek güzel ve zarif pantolonlar yapılır:

Detaylandırılacak tasarımı ve kalıbı belirleyin:

Önden ve arkadan geniş pantolonlar veya sadece önden yuvarlatılmış veya her iki taraftan da bazılarına ek olarak, buna göre uyarlanmış birçok farklı stil ve şekilden şort olduğu için.

Kilo ile kumaş alımı. Altta dar stiller, üstten veya tam tersi genişleyen, Bacak uzunlukları ve kalınlıkları vb. değişkenlik gösterebilen, marketten veya internetten satın alınabilen detaylandırmaya hazır desenler kullanılabilir.

İstenilen Kumaş ve Kumaş Seçimi:

Poliviskon kumaş alan,polyester kumaş alan,parça poliviskon kumaş,takım elbise kumaş,kumaş pantolon kumaşı,yün takım elbise kumaşı,

 Pantolondan yapılacak kumaşın cinsi kullanılarak belirlenmelidir.

Koton pantolon, kumaş, kot pantolon, deriden yapılmış pantolonlar veya birden fazla türü bir arada bulunduranlar mevcuttur. Pantolon için diğer aksesuarların seçilmesi:

Spot kumaş alan. Detaylara başlamadan önce hazırlanması gereken fermuarlar, düğmeler veya ince cepler, renkli ipler ve diğerleri gibi şortların tasarımında yer alan başka unsurlar olduğu için. Bir kişi için ölçüm yapmak:

Aşağıdakiler dahil olmak üzere, bir kişinin pantolona uygun hale getirilmesi için alınması gereken bazı ölçümler vardır: Bacakların uzunluğu ile uyluk ve kalçaların genişliği;

 Pantolonları tutarlı ve uygun bir şekilde tasarlamak.

Kullanılan spot kumaş türüne ve tasarımına bağlı olarak fermuarların ve düğmelerin varlığını dikkate alarak gerçek bel çevresini geniş olmayacak şekilde ölçün. Sele bölgesini ölçün ve otururken ve hareket halindeyken pantolonunuzun rahatsız olmaması için oturun.

 Dikişe başlayın: kumaş alımı yapanlar.

 Dikiş işlemi, önceden hazırlanmış desene göre veya elle çizilip detaylandırılana göre önceki tüm boyutları dikkatlice kontrol ettikten sonra başlar: Kumaş, türüne göre yıkama ve giyme ile gerilme veya daraltma olasılığı dikkate alınarak önceden kaydedilen ölçümlere göre hassas bir şekilde kesilir.

Pantolonun parçaları, üzerinde gösterilen desen talimatları izlenerek dikilir ve bacak bölgesi ile iç ve dış dikişleri, sırt bölgesi, eyer bölgesi, fermuar, cepler, bel ve pantolonun alt uçlarını içerir.

Her parça kumaş kilo ile satanlar ayrı ayrı dikilir ve birbirine dikilirse pantolonun parçaları takılır, daha sonra pantolonu bel takılmadan giyerek deneyin. Aynanın karşısında dik durarak ve tüm parçalarını inceleyerek, kişiyle olan koordinasyonunun kapsamını belirlemek.

Kumaş satın alan. Pantolonun herhangi bir parçası modifiye edilecekse, değişiklikler bir tebeşir kalemle açıkça işaretlenir. Pantolonun uçlarını ve yan dikişlerini bunlara ütüleyin; Kırışıklığı korumak ve yeni gibi görünmesini sağlamak için ütüleme sırasında her kıvrıma bir parça karton yerleştirilir; Pantolonun diğer tarafında yansıtılmaması ve görünmemesi için.

 Pantolonu yeniden tasarlamak Fazla hacimli veya asimetrik olabilen eski pantolonları kullanabilirsiniz. Diğer güzel ve uygun pantolonları aşağıdaki şekillerde yapmak için: Eskisinden yeni pantolon detayı.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ YERİNDE DEĞERİNDE ALIYORUM..

Aşağıdaki adımlar izlenerek eski pantolon yeniden düzenlenmeli ve yenisi yapılmalıdır:

Kullanılan malzemeler:

Yastık için ne kadar kumaş gerekli,çarşaf için ne kadar kumaş gider,etek için ne kadar kumaş almak gerek,ne kadar kumaş almak gerekli,kısa etek için ne kadar kumaş alınır,ne kadar kumaş alınır,

Geniş beden pantolon.

Kumaş makası.

Sabitleme pimleri.

Dikiş makinesi.

Tebeşir kalem.

Detay yöntemi:

Kumaş alan. Eski pantolon giydirilerek istenilen bedene ulaşması için atılması gereken fazla kumaş belirlenir ve tekrar çıkarılır. Bez ekleri, daha sonra çıkarılmak üzere bir tebeşir kalemle işaretlendikten sonra zımba ile sabitlenir. Pantolonun sağ iç tarafını bağlayan ipler, fazla kumaşı çıkarmak için kesilir.

 İlk adımlarda tespit edilen fazla kumaşı kesin. Aşırı kesilen kenarlar dikiş makinesi ile tekrar dikilir . Yenilenen pantolonlar yeni bedenlerini doğrulamak için tekrar giyilir ve daha fazla artış olması durumunda önceki adımlar tekrarlanarak çıkarılır.

Kişiye özel çan alt pantolon. Geniş uçlu ve eski çığlığın bilinen kısımlarına sahip olarak kabul edilen moda pantolonlar, günümüzde hala mevcuttur ve arzu edilir ve aşağıdaki adımlar izlenerek yapılabilir: Kullanılan malzemeler:

Eski pantolon. Uygun büyüklükte bir bez parçası. Kumaş ölçer.

 Makas.

Kumaş alanlar.

Dikiş makinesi.

Dikiş ve Kesik Dikiş Aracı.

 Detay yöntemi:

Pantolonun bacak kenarlarında bulunan yan dikişlerin dikişleri dikiş makası ile açılır ve iplik makasla dikkatlice kesilir. Pantolon kumaşının yırtılmasını veya kesilmesini önlemek için. Yeniden dikilecek pantolonun uzunluğu belirlenir ve kişi onu kısaltmak ve daha fazla kumaş kesmek isterken;

Ulaşmak için tasarımını diz veya uyluk altında alana ulaşmak üçgenler ile çan alt. Pantolonun alt kısımları kesilerek kenarları yapılır, pantolonun alt kısmındaki uçlar katlanarak içeri sokulmalıdır.

Yan kumaş parçası satan yerler küçük bir açıklıktan başlayıp aşağıya doğru dikey açı yapmadan üçgen şeklinde genişleyerek yavaş kesilerek pantolonun altını (çan altını) yapmak için kullanılır.

 İstenilen açıklığın yüksekliğine göre isteğe göre yükseklik belirlenir ve dibe doğru kademeli olarak 5 cm artırılarak belirlenir ve adım tekrarlanarak pantolonun diğer tarafının alt kısmının yapılması sağlanır.

Kumaş parçası alan kişiler istenilen yüksekliğe göre uyluk veya diz bölgesinden başlayarak alt pantolonun açıklığı ile dikilir, böylece dikişler içeriden olacak şekilde yanlarda hafif bir boşluk bırakılarak dikilir ve pantolonun sonunda zikzak bir dikiş yapın; İplerin altta gevşemesini önlemek için, pantolonun diğer tarafı için adımı tekrarlayın. Pantolonun ucu katlanır, bir alt manşet yapılır, daha sonra sabitlemek için bastırılır ve düz dikiş şeklinde iyi dikilir ve bedenlerini kontrol etmek için pantolon giyilir.

İPLİK – KUMAŞ ALINIR.

Uzun pantolonun kısaltılması ve ayarlanması Pantolonların dizaynı, dokusu ve özellikleri kimi zaman güzel ve zarif olmakla birlikte sorun insanların farklı uzunluklarında ve bedenlerinde yatmakta, bu da onu kişiye uygun hale getirmemekte ve böylelikle kısaltılabilmekte, detaylandırılabilmekte ve uygun hale getirilebilmektedir.

Aşağıdaki adımları takip ederek:

 Kullanılan malzemeler:

 Standart sayaç.

Parti kumaş alanlar.

 iğne.

Uygun renkte iplik .

 Dikiş ve Kesik Dikiş Aracı.

Tebeşir kalem.

Makas.

Ütü masası veya çalışmak için dik masa.

Demir.

Sabitlemek için pim seti.

Kumaş Alımı Yapanlar.

Detay yöntemi:

Kot kumaş nasıl kesilir,şifon kumaş nasıl kesilir,krep kumaş nasıl kesilir,ince kumaş nasıl kesilir,likralı kumaş nasıl kesilir,kalın kumaş nasıl kesilir,kadife kumaş nasıl kesilir,kumaşlar nasıl kesilir,saten kumaş nasıl kesilir,nevresim kumaş nasıl kesilir,perde nasıl kesilir,astar kumaş nasıl kesilir,

Eski pantolonun dikişlerini bir dikiş kesici veya kağıt bıçakla dikkatlice yırtın, dikkatli olun ve orijinal kumaşa zarar vermeden dikişleri kesin. Pantolonun uygun uzunluğunu tahmin etmek için pantolon ve ayakkabı giyilir. Fazla kumaş miktarını doğru bir şekilde belirlemek için kişi aynanın önünde dik durduktan sonra pantolonun fazla alt kenarları katlanır ve adım her iki bacak için tekrarlanır. Önceki kırışıklığı ve fazla kumaşın kıvrımlarını sabitleyin ve pantolonu çıkarın.

Önceki adımda teyit edilen katın uzunluğu, eşit olduklarını doğrulamak için her iki taraftaki standart metre kullanılarak ölçülür ve dikişe hazırlanmak için bir tebeşir kalemiyle ölçüm miktarını gösteren bir işaret yerleştirilir. Zımbayı çıkarın ve her iki tarafta görünmesi için kırışıklığı bir ütüyle ütüleyin. Dikiş için önceki kat yerinin altından yaklaşık 6 cm’lik bir mesafe ölçülür Bu mesafeyi bir tebeşir kalemle işaretlemek için bir işaretçi kullanılır.

Kumaş alımı yapanlar. Ekstra boşluk, dikiş için oluşturulan boşluk bırakılmasına özen gösterilerek kıvrımın altında kesilir. Her iki bacak için dikiş için kalan boşluğu kullanarak pantolonun altında bir kıvrım oluşturun ve bu kıvrımın içinde 1,25 cm’lik bir boşluk yaratın. Kırışıklıklar her iki bacağın alt bölgesine dikilir ve pantolon bedeninde herhangi bir hata veya artış olup olmadığına bakılmak üzere giyilerek denenir.

 Giysi tasarlama ve detaylandırma

Bazıları moda tasarımını renk, moda ve zarafet dünyasına götüren ve onları güzellik, farklılık, tasarım ve yenilik gezegenine çalan keyifli bir hobi olarak görüyor öte yandan süslenmemiş ayırt edici bir yetenek. Kumaş alan herkes tarafından uygulandı, ancak daha ziyade geniş bir hayal gücü ve yaratıcı düşünceye sahip olan yüksek zevkli ve yetenekli insanlar tarafından uygulandı.

Kumaş satın alan kişiler. Renkleri birbirine bağlamada ve modern moda trendleriyle uyumlu tasarım ve giyim tarzlarında farklı bir tarz derin ve sürekli çalışma ve araştırma ve seçimde sabır ve tartışma; Nihayet insanların farklı zevklerini tatmin eden ve diğer modern moda seçenekleriyle harmanlayan modern tasarımlarla zarif parçalar üretmek.

 Kaç metre kumaş gider hesaplama buradan göz atınız.

Pantolon için kaç metre kumaş gerekir?

Pantolon için ortalama 140 cm kumaş gerekir. Bir pantolon dikimi için bedenler de elbette ki önemlidir ancak genellikle bir pantolon dikmek için gereken kumaş miktarı kumaş eni  150 cm olmak kaydı ile 110 cm ile 150 cm arasında değişir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!