Krep Kumaş Zeytinburnu

Krep kumaş Çerkezköy krep kumaş İstanbul krep kumaş osmanbey krep kumaş adana bursa krep kumaş üreticileri İstanbul krep kumaş firmaları

Krep kumaş alanlar aslen ipekten yapılmış ve sevilen birinin ölümünün yasını tutmak için giyilen geleneksel bir kumaş olarak kullanılan bir malzemedir. Bununla birlikte, modern krep inanılmaz derecede çok yönlü olduğu için giysi yapımında tercih edilen kumaş alan haline geldi. Ayrıca sayısız formda üretilebildiği için farklı durumlara ve mevsimlere uygundur.

Aslında, muhtemelen krepten yapılmış kıyafetleriniz var veya bu kumaşla daha önce çalıştınız. Biraz kaygan olabilse de krep kumaşın dökümü ve dokusu kusursuzdur. Peki krep kumaş nedir? Krep hakkında daha fazla bilgi edinmek ve neden kullanımı çekici bir malzeme olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

KREP KUMAŞ NEDİR?

krep kumaş firması krep kumaş fabrikası krep kumaş krep kumaş fabrikası bursa merter krep kumaş firması zeytinburnu toptan krep kumaş

Krep, benzersiz bir üç boyutlu ve dalgalı doku oluşturmak için özel bir dokuma işlemine tabi tutulan bir kumaştır. Bu kumaştan yapılan giysiler ve diğer tekstiller hassastır, bu nedenle genellikle özel etkinlikler için giyilirler. Birçok Batı kültüründe krep, geleneksel olarak kadınlar tarafından yas tutarken giyilirdi. 0536 336 43 43 www.kumas.org Ancak günümüzde bu gelenek yaygın olarak uygulanmamaktadır. Bu arada, diğer kültürler, tekstillerinin imalatında farklı krep kumaş türlerini birleştirdiler.

KREP KUMAŞIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Artık krep kumaş nedir sorusunun cevabına sahipsiniz, onu bir malzeme olarak benzersiz kılan şeyin ne olduğunu tartışalım. Elyaf içeriğine bağlı olarak, krep kumaşın özellikleri önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Krep kumaşın ne olduğunu daha iyi anlamak için bazı özelliklerinden bahsetmek en iyisidir.

Nefes Alabilir – Krep kumaşın belirleyici özelliklerinden biri nefes alabilmesidir. Organik krep kumaş, tüm türleri arasında en nefes alabilir olma eğilimindedir. Bununla birlikte, diğer lifler de yüksek sıcaklıklarda kullanıldıklarında bile yeterli havalandırma sağlar.

Polyester şifon alanlar,multi şifon kumaş alan,Fransız şifon kumaş satın alanlar,ipek şifon kumaş alan yerler,krep şifon kumaş alan,numune şifon kumaş alanlar,

Nem Emici – Krep kumaş aynı zamanda emicidir, bu da onu daha sıcak iklimlerde kullanım için ideal hale getirir.

Yanıcı – Birçok krep kumaşın, özellikle ipekten yapılan krep kumaşların ısıya karşı direnci düşüktür.

Üç Boyutlu – Krep kumaşın diğer bir tanımlayıcı özelliği, üç boyutlu bir şekil oluşturma konusundaki benzersiz yeteneğidir. Bu onu giysiler için mükemmel bir malzeme yapar.

Uyarlanabilir – Bu kumaş çok yönlüdür ve gündelik giysiler ve hatta gece elbiseleri gibi resmi giysiler dahil her durum için kullanılabilir.

KREP KUMAŞ ÇEŞİTLERİ?

Artık krep kumaşın ne olduğu hakkında daha fazla bilgi sahibi oldunuz, şimdi farklı kumaş türlerinden bahsedelim. Krep kumaş çeşitleri oldukça fazladır. Bununla birlikte, hepsi nasıl yapıldıklarına ve kullanılan liflere göre farklılık gösterir.

KREP JORJET

Krep Georgette, mat ipek veya ipek benzeri malzemelerden yapılabilen ince krep kumaş türüdür. Oldukça elastiktir ve iyi örtülür. Bazen şifon denir. Dokusu akıcı olduğundan dökümlüdür ve bu nedenle kadın giyimi için idealdir. Abiye ve önlüklerin yanı sıra bu kumaştan etek, bluz ve elbise yapımında da kullanılır.

PİLİSE KREP

Pileli krep yapmak, ağır merdanelerin kullanılmasını içerir. Bunlar, kumaşa bir krep tasarımı basar. Bu krep kumaş tipine görünümünü vermek için kimyasal bir işlem de yapılabilir. Bu pamuklu kumaş, mumdan yapılmış çakıllı veya çizgili desenlere sahiptir ve alkali bir çözeltiye batırılmıştır. Mum çıkarıldığında kumaşın açıkta kalan kısımlarında çekmeler meydana gelir. 0536 3364 3 43 Sonuç olarak, malzeme çok güçlüdür ve onu ütülemenize gerek yoktur.

YÜN KREP

likralı krep kumaş pamuklu krep kumaş istanbul krep kumaş ankara krep kumaş kayseri krep kumaş izmir krep kumal konya krep kumaş

Yün krep veya krepon, pamuk ve ipek liflerinin karıştırılmasıyla sonuçlanan ince bir krep kumaş türüdür. Dokuma sırasında iplik işlendiğinde kumaşın benzersiz görünümü ortaya çıkar. Genellikle elbiseler ve iç çamaşırları yapmak için kullanılır.

POLYESTER KREP

Bu krep kumaş, sentetik elyaflardan veya polyesterden yapılır. Normalde ince ve hafiftir, bu nedenle malzemenin güzel bir örtüsü vardır. Polyester krep kumaş, bluz, etek ve elbise yapımında kullanılır. Esnek bir krep oluşturmak için bazen elastan eklenir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!