Kotlar Nasıl Yıkanır? Kot Kumaş Nasıl Ütülenir?

Kotlar çok popüler bir giyim eşyası ve birçok kişinin gardırobunun hayati bir parçası. Rahat ve çok yönlüdürler, bir gömlek ve ceket giydirilebilir ya da tişört ile giyilebilirler. Çoğu kot temel olarak pamuktan üretilmiştir, bu yüzden uzun ömürlüdür ve uzun süre uygun bakım ile devam ederler. Kotları yıkamanın temellerini öğrenmek, uzun yıllar boyunca iyi ve kalıcı görünmelerini sağlar.

Bir Makinede Kot Yıkama Kot Temizleme.

Çamaşır makinenizi nazik veya hassas çevrime ayarlayın. Kot pantolonunu, onları satın aldığınız zamanki gibi görünmesini sağlamak için, kot pantolonu nazikçe yıkayın. Bu, renklerin ve tasarımın bozulmadan kalmasına izin vererek, kotlarınızdaki yıpranmayı ve yıpranmayı azaltır.

Kot pantolonunuzu yıkarken, çevre dostu, yumuşak bir deterjan kullanın. Asla çamaşır suyu kullanmayın veya çamaşır suyu ile deterjan kullanmayın.

Kotlarınızı biraz daha yumuşak istiyorsanız yumuşak bir yumuşatıcı kullanabilirsiniz.

Kotlarını ters çevir.

Çamaşırların yıkanması kumaşlara aşındırıcı olabilir. Kıyafetler sadece birbirine sürtünmekle kalmaz, aynı zamanda deterjan, fermuarlar, düğmeler ve çıtçıtlarla birlikte renk ve kumaşa zarar verebilir.

Takip etmeniz gereken spesifik bir jeans yıkama ipucu olup olmadığını görmek için kotunuzun üzerindeki etiketi okuyun. Bazı kotlar ilk yıkamada yalnız yıkanmalı veya çok nadir yıkanmalıdır. Önerilen bakım talimatlarına uyduğunuzdan emin olun.

Kot pantolonunuzu sadece başka bir kot pantolon veya benzer renkteki kıyafetlerle çamaşır makinesine koyun. Kot yıkarken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biri, indigo kanamasıdır. Çok sık yıkanmak, kotlarınızın rengini kaybetmesini veya ön solmasını sağlayabilir parça kot alan.

Kot pantolonunuzu diğer, daha açık renkli kotlar veya giysilerle yıkarsanız, her şeyi yıkamada yıkayabilirsiniz. Güvenli tarafta olmak için, tüm kotlarınızı ayrı yıkayın.

Kotlarınızı bir kurutucuda yıkamayın. Büzülmeyi ve kumaşa renk kaybını önlemek için kotlarınızı aşırı derecede kurutmaktan kaçının.

Kotlarınızı kurutucuda zamanla kurutmak istiyorsanız, bunları düşük ısıda hassas bir döngüde sıkın. Bunları biraz nemliyken dışarı atın ve bir rafa veya bir hatta kurumaya bırakarak bitirin.

Kotları çizgiye koymadan önce, büzülmeyi önlemek için dikişleri gerdirin.

Kot pantolonunu bir kez diz seviyesine kadar katlayın ve bir elbise askısına ya da kurumaya asın. Kot pantolonun kuruması sırasında aşırı katlanma, kırışıklıklara ve kırışıklıklara neden olabilir.

El ile çamaşır yıkamak, renkleri koruyabilir ve makine yıkamasının aşındırıcı etkisinden elde edilen yıpranmayı azaltabilir.

Bir küvete birkaç inç soğuk veya ılık su doldurun. Yumuşak, renkli bir koruyucu deterjanla karıştırın.

Kotları ters çevirin, sonra küvetin içine düz bir şekilde yerleştirin. Onları birleştirmeyin veya kırmayın. Yaklaşık 45 dakika bekletin.

Durulamak için su altında çalıştırın. Kurumaya asın.

Gerekirse sadece kot pantolonunuzu yıkayın. Olmak üzere birçok insan, yılda birkaç kez kot pantolonunuzu yıkamanızı tavsiye ediyor. Yıkama, denim üzerinde gereksiz yere yıpranmaya neden olabilir. Kot parçası alan pantolonun gündelik kullanımı, her aşınma ile yıkanacak kadar kirli olan kotları almamalıdır.

Birçok pahalı, tasarımcı kot pantolon ham denim parçası alanlar yani önceden yıkanmış veya silinmemiş ve indigo boyası ayarlanmamıştır. Her gün giyilen ham denim vücudunuza uyum sağlar ve kot üzerinde kişiselleştirilmiş bir solma sağlar.

Üretici tarafından önceden yıkanmış veya solmuş olan kotlar hemen hemen hiç bir şekilde yıkanabilir.

kot kumaşı fiyatları,ucuz kot kumaşı,kot kumaş fabrikaları,kot kumaşı nerede satılır,satılık kot kumaş,kot kumaş satanlar,kot kumaş çeşitleri,likralı kot kumaş fiyatları, denim kumaş fiyatları,denim kumaş çeşitleri,denim kumaş üreticileri,denim kumaş satın al,denim kumaş lüleburgaz,denim kumaş üretim aşamaları,denim kumaş muratlı,polyester kot,pamuk polyester kot,pamuk polyester denim, polyester kot kumaş, polyester denim kumaş,pamuk polyester denim kumaş,pamuk polyester kot kumaş,kot kumaşı alan,polyester kot alanlar, polyester denim kumaş alan,parti polyester kot,stok polyester kot,spot polyester kot,parti polyester denim,spot polyester denim,stok polyester denim, polyester kot parçası alan, polyester kot parçası alanlar, polyester denim parçası alanYıpranma düzeyinize, sahip olduğunuz kot tipine ve kişisel tercihlerinize bağlı olarak, her 2 ila 6 ayda bir denim yıkayın.

Denim yıkama programı kullanımlarına göre değişir. Dışarıda çalışmak için kullanılan kotlar, bir gece için giyilen tasarımlı kot pantolonlardan farklı olarak bakılacaktır.

Leke lekeleri Çamaşır makinenize atmak yerine, kotlarınızdaki dökülmeleri gidermek için su ve bez kullanın.

Temizlemek için herhangi bir sabun kullanmadan önce dikkatli olun. Eğer indigo boyasınız ayarlanmamışsa, temizlediğiniz yerde solmaya neden olabilir, bu da kotunuzun görünümünü bozar.

Kokuyorlarsa havalandırın. Kot pantolonunuzu sık sık yıkamamak için çalışıyorsanız, ama kokmaya başlarlarsa, en az 24 saat boyunca dışarıda bir çizgi veya kıyafet rafı koymaya çalışın.

Herhangi bir kokuyu gidermek için kotlarınızda koku giderici bir kumaş spreyi de kullanabilirsiniz.

Kot Nasıl Ütülenir.

Ütüleyebileceğinizden emin olmak için pantolonunuzun etiketini kontrol edin. Yıkama talimatları, pantolonunuzun giysi etiketinde listelenmiştir. Pantolonunda demir kullanmak güvenli değilse, bunu yıkama talimatları ile listeleyecektir. Giysi etiketi ayrıca, pantolonunuzu ütülerken kullanacağınız ısı ayarını da açıklar.

Örneğin, pamuk, kadife, kot, keten, naylon, polyester veya yünden yapılmış pantolonları ütüleyebilirsiniz.

En iyi sonuç için ütü masası kullanın. Neredeyse herhangi bir düz yüzeye ütü yaparken, ütü masası her türlü kırışıklığın giderilmesini kolaylaştırır. Ütü masasını rahat bir yüksekliğe ayarlayın ve ütülemeye başlamadan önce bacakların kilitlendiğinden emin olun.

Örneğin, inatçı kırışıklıkları gidermek için pantolon bacağınızı dar ucun etrafına yerleştirebilirsiniz.

İstediğiniz sıcaklık ayarını seçin. Çoğu ütüler. Parça Kot Alanlar pantolonunuzun malzemesine bağlı olarak sıcaklığı gösterir. Ütüyü açın ve ardından kadranı veya göstergeyi kullanmak istediğiniz sıcaklığa ayarlayın.

Örneğin, yün pantolonlar, pamuklu bir pantolona göre daha düşük bir sıcaklıkta ütülenmelidir.

Denim pantolonlar yüksek ısı ayarı ve buhar gerektirir.

Daha fazla kırışıklıkları önlemek için cepleri ütüleyerek başlayın. Cepleriniz buruşmuşsa ve üzerinizde ütüyorsanız, kolayca daha fazla kırışıklık oluşturabilirsiniz. Bunu önlemek için, cebi içeri doğru çekin ve ütüyle ütüleyin. Bunu hem ön hem de arka cepler için yapın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın