Kot Alan

Kot Alan

Kot pantolon, tanıdık ve tanıdık bir kıyafettir. Yürümek, partiler ve gevşek kıyafet kuralları ile çalışmak için uygundurlar. Şaşırtıcı bir şekilde, sıradan iş pantolonları ve tulumları, tüm dünyada bilinen moda giysilere dönüştü. Ünlü kotlar bu yoğun, güvenilir ve çok yönlü kumaştan dikilen tek şey olmaktan çok uzak.

Farklı denim kumaş türleri vardır. Üretim, boyama, iplik dokuma yöntemlerinde, özelliklerinde ve uygulama yöntemlerinde biraz farklılık gösterirler ve çakışırlar.

İmalat

Kesinlikle tüm denim türleri pamuk içerir – pamuk adı verilen bir bitkiden elde edilen doğal lifler. Bitki olgunlaştığında, yumuşak, kabarık lifler de içeren bir tohum kabuğunu açar. Fabrikada lifler tohumlardan temizlenir ve boylarına göre sıralanır.

Denim kumaş alanlar üretiminde uzun homojen liflerle iplik kullanılmaktadır. Bitmiş iplikler bükülerek elde edilir – hem çözgü hem de atkı için kullanılırlar.

Kiloluk kot kumaş alanlar,kiloluk denim kumaş alan,kiloluk denim kumaş alanlar,kiloluk parça kot kumaş,kilo ile parça kot kumaş,kiloyla parça kot kumaş,kot kumaş kiloyla,

Kot için en iyi iplikler, lifleri iyi ve sıkı bir şekilde büken ring iplik makinalarında yapılır. Daha ucuz bir üretim yöntemi, döner cihazların kullanılmasıdır. Lifler bükülmez, dolanır – böyle bir iplik bükülmek için kalitesizdir. Döner makineler, halka sıralı makinelerden çok daha hızlı çalışır ve işlem için daha az para harcanır. Üreticiler, üretilen iplikleri farklı şekillerde birleştirir – kumaşın kalitesi değişebilir.

Kot Alan

Dayanıklı bir kot yapmak için dimi dokuma kullanılır – kumaş alan çapraz bir nervürde net bir rahatlama ile elde edilir. Çoğunlukla, malzeme tamamen boyanmaz, yalnızca uzunlamasına çözgü iplikleri. Çözgüyü ören atkı (yatay, enine iplikler) işlenmeden bırakılır.

Materyal indigo boya ile maviye boyanmıştır. Gri ve siyah renkleri elde etmek için kükürt boyalar kullanılır.

Kumaş çeşitleri

Denim’in ayırt edici özelliği, özel bir boyama türüdür. Tüm iplikler renkli değil, yalnızca ana, uzunlamasına olanlar renkli. İçeriden malzeme çok daha solgun görünüyor. Kumaşın rengine ve bileşimine bağlı olarak:

kot – yoğun, pürüzlü renkli kumaş, içeriden hafif;

hafif, yumuşak malzeme;

kırık dimi – “balıksırtı” dokumalı, kabartmalı ve çok yoğun bir tuval;

cin – diyagonal dokumalı, ekonomik ve uygun fiyatlı düz kumaş;

streç veya streç – likra, elastik sentetik elyaf ilaveli pamuk;

doğal streç – sentetik ilavesiz elastik kumaş, pamuk ve rami ısırgan otu liflerinden oluşur;

denim ipek – parlak parlaklığa sahip pürüzsüz malzeme;

ekru (eikru) – soluk, gri-sarı renkte boyanmamış pamuklu kumaş.

Kumaş Alan kalitesi büyük ölçüde pamuğun kökenine bağlı olacaktır. Aşağıdaki hammadde türleri vardır:

Kot Alan

Meksika pamuğu – uzun lifleri sayesinde iz bırakmadan pürüzsüz bir kumaş verir;

Barbadoslu – yumuşak, parlak pamuk, pahalı ve satışta nadir;

Hint ve Asya pamuğu, uygun fiyatlı ve her yerde bulunan en yaygın pamuk türüdür.

Ayrıca denim kumaşlar selüloz tencel malzemeden üretilmektedir. Bu tür kotlar daha yumuşak ve daha hafif, kadifemsi, dokunuşu hoş. Benzer üretim teknolojilerine rağmen Tencel viskondan daha güçlüdür, ısı transferini düzenlemeye yardımcı olur ve boyayı sıkıca tutar. Klasik pamuklu kumaşlar için değerli bir yedek olarak kabul edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın