Kıyafet İçin En İyi 10 Kumaş

en iyi kumaş nelerdir,hangi kumaş alınır,en iyi kumaş hangisi,kumaş nasıl secilir,elbise kumaşı secimi,

Kıyafet İçin En İyi 10 Kumaş

Kimyasallar genellikle giysi imalatında kullanılır. Onların yardımı ile kumaşlar yapılır, ağartılır, boyanır. Ve bu zararlıdır. Ve kıyafet giyerken olduğu gibi – kişinin kendisi için; ve sonrasında,  dokular atılırken – gezegenin ekolojisi için. Kendinize veya Dünya’ya zarar vermemek için ne yapmalı? Doğal eko – kumaşlar satın alın. En “doğru” 10 malzemeyi topladık.

Sürdürülebilir kumaşların birçok avantajı ve iki büyük dezavantajı vardır.

Eko-kumaşların avantajları:  çevre dostu, hava geçirgenliği, dayanıklılık, hipoalerjenite, düşük aşınma.

Eko-kumaşların dezavantajları:  buruşma, yüksek maliyet.

ORGANİK PAMUK

modal stok kumaş, modal parça kumaş,parti modal,stok modal,spot modal kumaş ,ucuz modal kumaş,kilo ile modal kumaş, modal kumaş satanlar, modal kumaş alan, modal kumaş alanlar, modal kumaş satın alan,modal kumaş nasıl yıkanır,

250 gr. sıradan pamuk 150 gr bırakır. Tarım ilacı. Organik pamuk kimyasal kullanılmadan yetiştirilir. Alerjiye neden olmaz. Doğal renklerde (krem, soluk yeşil, kahverengi) organik pamuk seçmeye çalışın.

KETEN

Keten kumaş alan böcek ilacı ve herbisit olmadan yetiştirilir. Bitki iddiasız: kötü havayı kolayca tolere eder, hastalıklara ve zararlılara karşı dayanıklıdır.

Parça kumaş satanlar. Tehlike, kumaşın işlenmesinde yatmaktadır. Doğal keten kumaş çok kırışır. Üreticiler bu eksikliği formaldehit ve sentetik reçine ile düzeltir. Kimyasallarla işlenmiş keten, etiketteki bilgilerden tanınabilir. “Ütüleme gerektirmeyen” bir ürün varsa – kumaş kimyasallarla “gübrelenir”.

İPEK

İpeğin kendisi doğaldır. İpek iplik, ipekböceği kozasından çıkarılır.

Kumaşın bir dezavantajı vardır: İplik elde etmek için ipekböcekleri kaynar suya atılır. Hümanistler “barışçıl” veya “vegan” ipeği seçerler. Bu tür bir lif, kozadan yalnızca güve ondan çıktığında çıkarılır parti ipek kumaş.

Rami keten satın alan

Keten giysiler bakımı nasıl yapılır,pamuklu giysiler nasıl yıkanır,rayon giyim nasıl bakımı yapılır,jüt giysiler bakımı nasıl yapılır,

Rami (rami), Asya tipi bir ısırgan otu türüdür. Rami kumaşı pamuktan 5-7 kat daha güçlüdür, nemi iyi emer ve çabuk kurur. Lifler güneş ışığına maruz kaldıklarında bile parlaklığını kaybetmezler. Rami bitkileri zararlılara karşı dayanıklıdır – kimyasallarla işlemeye gerek yoktur.

HEMPA

Kenevir kumaşı. Yumuşak, güçlü ve dayanıklıdır. 90 derecede yıkandığında bozulmaz, kullanım sırasında deforme olmaz. Ek olarak, hızın cilt üzerinde olumlu bir etkisi vardır: metabolik süreçlere müdahale etmez, yeniler, patojenik mikropların gelişimini engeller.

KENEVİR

Stok Keten Kumaş Satın Alanlar. Kenevir, kenevir saplarından elde edilen bir elyaftır ve çok dayanıklı bir malzemedir. Orta Çağ’da ucuz bir zırh olarak kullanıldı – dış giysilere kenevir ipi dikildi. Temel olarak kenevir ve kenevir, aynı bitkiden alınan dokulardır. Farklılıklar işleme seviyesindedir, kenevir için daha kabadır.

TENSEL

Stok Tencel, Avustralya okaliptüs odun lifinden yapılır ve nano işlemden geçirilir. Bu malzeme ipeğe benziyor. Tencel dayanıklı, hijyenik ve çevre dostudur. Nemi kolayca emer ve pamuktan% 50 daha iyi nefes alır.

SOYA KUMAŞLARI

Parça kumaş satanlar. Soya dokusu, soya fasulyesi işlemenin yan ürünlerinden yapılır. Tasarımcılar bu malzemeyi hafiflik, yumuşaklık ve yüksek mukavemet kombinasyonu nedeniyle seviyorlar. Ayrıca ultraviyole radyasyondan korkmaz, kullanım sırasında renk kaybetmez ve parlamaz. Yurtdışında soya fasulyesi uzun zamandır “yeni yüzyılın yeşil lifi” olarak adlandırılıyor.

BAMBU

en iyi kumaş nelerdir,hangi kumaş alınır,en iyi kumaş hangisi,kumaş nasıl secilir,elbise kumaşı secimi,

Parti Bambu kumaş alan çok hızlı büyür, bakım konusunda iddiasızdır, toprağı tüketmez ve yetiştirme sırasında kimyasal işlem gerektirmez.

Lütfen bambu kumaş yapmak için kullanılan iki farklı teknoloji olduğunu unutmayın. İlki mekanik işlemedir, çevre dostudur. Bu şekilde elde edilen kumaşa bambu keten – bambu keten denir. İkincisi, hızlı ve ucuz olan ancak çevre dostu olmaktan uzak olan alkali veya karbon disülfür ile işlemektir. Bu kumaşa bambu viskon kumaş satın alan veya bambu suni ipek denir.

YÜN

Koyun yetiştirirken, çiftçiler hayvanları parazitlerden korumak için genellikle böcek ilacı kullanırlar. Serbest otlayan koyunların işlenmemiş yünleri% 100 organik yün olarak etiketlenir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın