Kiloyla Keten Kumaş Kilo İle Keten Kumaş.

kilo ile keten kumaş,kiloluk keten kumaş,kiloyla keten kumaş,kilo ile keten kumaş satan,kilo ile keten kumaş alan,

Kiloyla Keten Kumaş Kilo İle Keten Kumaş.

Endüstrinin yoğun gelişimi ve çevrenin ekolojisinin bozulması, insanlığın doğaya daha da fazla çekilmesine katkıda bulunuyor. Bu nedenle, ucuz pamuk üretimi ve sentetik ve suni elyaf üretimi için kimya endüstrisinin gelişmesine rağmen, keten yetiştiriciliği ve keten kumaş üretimi azalmadı. Aksine: keten kumaşlardan yapılan şeyler, benzersiz özellikleri nedeniyle giderek daha popüler hale geliyor.

Keten kumaş üretimi

Keten kumaş üretimi zor değil, zahmetlidir. Ana aşamaları:

Keten toplama ve keten samanı üretimi (biçerdöver veya diğer makinelerle).

giysilik pamuklu kumaş,pamuklu kumaş elbise,ince pamuklu kumaş,pamuk kumaş metre fiyatları,pamuklu kumaş çeker mi,pamuklu kumaş bulmaca,pamuklu bebek kumaşları,pamuklu kumaş alan yerler,

Yıkanmış keten saman. Bunu yapmak için, sapları çi ile ıslatmak için tarlalara 2-3 hafta yayın.

Birincil işleme: kurutma, ezme, çırpma.

İplik üretimi: iplik üretimi (taraklama, şerit oluşturma, fitil şeridinden ince bükümlü şerit elde etme).

Dokuma: kumaş üretimi (iki iplik sistemli bir tezgahta).

Bitirme üretimi: ağartma, renklendirme.

Penye keten alan birçok özellik ve kalitede daha iyi olan daha ince bir keten ipliği üretir. Çarşaf, havlu, çarşaf, masa örtüsü, hafif elbise kumaşları, branda, yangın hortumu yapımında kullanılır. Keçeden (kısa elyaf) ve basttan daha kalın bir iplik elde edilir. Kaba kumaşlar ondan yapılır: tuvaller, çullar, çarşaflar.

Parti Keten tohumu atıkları yakıt olarak kullanılmaktadır. Mobilya imalatında, parke döşemesinde kullanılan duvar bölmeleri için döşeme yapmak için de kullanılırlar. Gördüğünüz gibi ketenin tek bir parçası bile geri dönüştürülmüyor, her şey kullanılıyor.

parti kumaş alan,parti kot kumaş alan,parti gabardin kumaş alan,parti viskon kumaş alan,parti kumaş alanlar,parti penye kumaş alan,parti keten kumaş alan,parti saten kumaş alan,parti poplin kumaş alan,parti kaşe kumaş

Keten özellikleri

Keten kumaşın temel özellikleri:

Mutlak çevre dostu .

Yüksek termal iletkenlik.

Direnç ve güç giyin.

Hava geçirgenliği.

Minimum elektrifikasyon.

Keten kumaşlar, tamamen doğal hammaddelerden yapılan az sayıdaki kumaşlardan biridir . Keten, ısıyı ve nemi gidermek gibi değerli hijyenik özelliklere sahiptir. Sıcak havalarda keten elbise giyen bir kişinin vücut ısısı diğer kumaşlardan (özellikle sentetiklerden) 3-4 derece daha düşüktür.

Stok Ketenin nadir bakteriyolojik özelliklere sahip olması nedeniyle keten giysi giymenin bazı hastalıkları önlediği de kanıtlanmıştır – ne mantar ne de bakteri bununla iyi geçinemez. Bu tamamen temiz, çevre dostu kumaş, doğal bir antiseptik olarak kabul edilir. Keten alan ayrıca mikropları ve çeşitli enfeksiyonları öldürür, keten bandajların altındaki yaralar daha hızlı iyileşir. Keten, bakterilerin büyümesini engelleyen silika içerir.

Bakım özellikleri

kilo ile keten kumaş,kiloluk keten kumaş,kiloyla keten kumaş,kilo ile keten kumaş satan,kilo ile keten kumaş alan,

Kilo İle Keten Kumaş. Beyaz ve natürel (boyanmamış) keten kumaşlar 90 derecede yıkanabilir, yıkandıktan sonra da kaynatabilirsiniz. Renkli ürünler 40 dereceyi geçmeyen bir sıcaklıkta yıkanır. Ancak boyama için küp boyalar kullanılmışsa, yüksek sıcaklıklarda yıkama renge zarar vermeyecektir. Boyanın türüne bakılmaksızın, keten ürünleri, ağartma ve klor içeren müstahzarlar eklenmeden, bu tür kumaşlar için tasarlanmış bir deterjanla yumuşak bir modda yıkanır. Klor gibi agresif ilaçlar keten liflerini hızla parçalayabilir.

Yana keten kumaş alan kolayca düz değil ürünlerin üstelik, taze kokusu, kırışıklık olmaz -, bir esas olarak düzleşmiş açık havada tür kumaşların kuru daha iyidir. Ketenleri daha az kırışmak için, çabuk çıkarılmalı, hemen düzeltilmeli ve katlanmalıdır.

Tüm Makale Linkleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın