Kilo İle Parça Viskon Kumaş.

kilo ile parça viskon kumaş,kiloyla parça viskon kumaş,kiloluk viskon parçası,kilo ile parça viskon kumaş,viakon kumaş kilo ile,

Kilo İle Parça Viskon Kumaş. Viskon üretimi

Selüloz için hammadde olarak modal (sıradan ahşap), bambu, siblon (iğne yapraklı ağaç) ve tensel kullanılır. Viskon malzeme imalatında ilk adım, ahşabı temizlemek ve yonga haline getirmek. Odun hammaddeleri alkali bir çözelti içinde ısıl işleme tabi tutulur ve fazla sudan kurtulur ve% 6-8 nem kalır.

Elde edilen bileşim filtrelerden geçirilerek selüloz liflerinin oluşmasına neden olur. Kurutulur, preslenir ve ağartılır. Kimya fabrikalarında, iplik alan oluşturma ve boyama için dokuma fabrikalarına gönderilen bu tür selülozdan viskon iplikler oluşturulur.

Hangisi daha iyi: pamuk veya viskon

kumaş tekstil kumaş alan parti kumaş alan stok kumaş alan kilo ile kumaş alanlar

Viskon, yanlışlıkla pamuk yerine sentetik olarak sınıflandırılabilir. Aslında, her iki malzeme de doğaldır, bileşimler selüloz içerir ve özellikler% 90 aynıdır. Kesin olarak hangisinin daha iyi olduğunu söylemek zordur – pamuk veya viskon, uygulama yöntemine ve gerekli niteliklere bağlıdır.

Esneklik çok önemli olmadığında pamuk iyidir: gömlek veya çarşaf dikmek için. Yapay ipek, higroskopiklik ve yumuşaklığın yanı sıra çeşitli renklerin ve yıkama sonrası parlaklığın korunmasının da önemli olduğu kadın ve çocuk giyim dünyasında kazanır. Genellikle malzemeler çok katmanlı giysiler, çarşaflar, yatak örtüleri vb. Oluşturmak için birleştirilir.

Kilo İle Parça Viskon Kumaş. Kullanım ve bakım özellikleri

Kumaş, özelliklerini ve görünümünü korumak için dikkatli bir bakım gerektirir. Üreticiler, işaretler ve işaretlemeyle ilgili kumaş alan kısıtlamalarına uygun olarak, etikette, şeyin yıkanması, kurutulması ve ütülenmesi gerektiğini belirtir. Hiçbir durumda ağartılmamalıdır – agresif bileşenler ahşap kökenli lifler için tehlikelidir. Ayrıca bir ipin bükülmesi ve kurutulması da istenmez, bir şeyin büzülmesi veya deformasyonu ile doludur.

Viskon giysiler ve ev tekstili için tipik bir bakım şeması elde yıkama, havlu üzerinde yatay kurutma ve buharlı ütü yapmadan ılık ütüyle ütülemedir.

Kilo İle Parça Viskon Kumaş. Özellikleri ve türleri

Bursa kiloluk kumaş satışı,bursa kilo ile kumaş satışı,bursa kiloyla kumaş satış yeri,bursa parça kumaş,bursa kilo ile parça kumaş,bursa kiloyla kumaş,bursa kumaş fabrikası satış yerleri,bursa kumaş fabrikası,

Doğal viskondan yapılmış kanvas kumaş alan yumuşak ve hafiftir, dokunuşu yumuşaktır ve görünüşü çekicidir. Daha fazla mukavemet, aşınma direnci ve diğer niteliklerin iyileştirilmesi için malzemeye genellikle düşük oranda suni elyaf eklenir. Maddenin özellikleri, bileşimine bağlıdır.

Kilo İle Parça Viskon Kumaş. Viskona pamuk eklenirse kumaş daha yoğun olur ve daha uzun süre dayanır. Polyesterin eklenmesi, kumaşı “yağlı” ve güçlü kılar. Bu tür Spot viskon, genellikle astar kumaşı olarak kullanılır. Elastan elastikiyet kazandırır, böylece malzeme iyi esner.

Viskon kumaş bileşime bağlı olarak ipek, yün, triko, ketene benzer hale gelir. Bükülmüş viskon iplikler yardımıyla, dayanıklı, kaba bir krep dokunur, ondan gelen şeyler güzel ve “zengin” bir görünüme kavuşur. Bu kumaşın aşınma direnci artmıştır. İtalya’da soğuk viskon da üretilir – örme veya kesikli streç kumaş.

Viskondan ne dikilir?

kilo ile parça viskon kumaş,kiloyla parça viskon kumaş,kiloluk viskon parçası,kilo ile parça viskon kumaş,viakon kumaş kilo ile,

Kadın kıyafetlerinin dikilmesinde viskon kumaş kullanılır. Yaz için hafif, neredeyse ağırlıksız bluz, elbise ve etek yapar. İşler şekle çok güzel uyuyor, uzun yıllar modası geçmiyor. Defilelerde ilginç modeller sergileniyor.

Viskonun popülaritesi ve talebi fazla tahmin edilemez. Bornoz, pijama – çocuk ve ev kıyafetlerinin seri üretiminde kullanılmaktadır.

Ştapel elyaf, sıcak katların dikildiği, halıların dokunduğu yün oluşturmak için kullanılır. Hafif sıcak şapkalar, kazaklar, balıkçı yaka örmek için viskon ipliği yaygın olarak popülerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın